Zadbaj o swój DACH nad głową i skorzystaj z promocji

 • Wejdź na wniosek o ubezpieczenie nieruchomości

 • Podczas składania wniosku, wpisz kod promocyjny DACH

 • Jeśli nie odstąpisz od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia, otrzymasz zwrot

  - 50 zł, jeśli wybierzesz wariant Optymalny

  - 130 zł, jeśli wybierzesz wariant All Risk

   

Promocja dotyczy tylko klientów, którzy nie mieli ubezpieczenia nieruchomości po 1.01.2023 r. i trwa od 22.05.2024 r. do 8.08.2024 r.

 •  

  Kiedy otrzymasz zwrot?

   • do 23.07.2024 r. włączenie, jeśli złożysz wniosek od 22.05.2024 r. do 16.06.2024 r.
   • do 23.08.2024  r. włącznie, jeśli złożysz wniosek od 17.06.2024r. do 14.07.2024 r.
   • do 13.09.2024 r. włącznie, jeśli złożysz wniosek od 15.07.2024r. do 08.08.2024 r.

Dlaczego warto?

Kompleksowa ochrona – wariant All Risk

 

„Ubezpieczenie w formule All Risk obejmuje szkody w Twoim domu lub mieszkaniu powstałe wskutek nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie działa, gdy zaleje Cię sąsiad, gałąź wybije szybę, okradną Ci piwnicę oraz w wielu innych przypadkach. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń, z wyjątkiem tylko tych, które zostały wyłączone na podstawie zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia”.

Pamiętaj, wszystko co nie jest wyłączone, jest ubezpieczone.

Sam decydujesz czego potrzebujesz

 

Dostosuj wariant do swoich potrzeb. Jeżeli chcesz mieć szeroki zakres ochrony, wariant All Risk daje najszerszy zakres ubezpieczenia murów oraz wyposażenia. Pamiętaj, jeśli wybierzesz wariant Optymalny, nie będziesz miał tak szerokiego zakresu, jaki daje All Risk, nawet jeśli dobierzesz do niego dodatkowe elementy ochrony.

Zapłać jak Ci wygodnie – jednorazowo lub w ratach:

 

miesięcznych, kwartalnych, półrocznych

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie nieruchomości?

 • 1.  

  Dla właścicieli mieszkań i domów

  • Ubezpieczysz nie tylko mury i elementy stałe, ale również wyposażenie znajdujące się na terenie Twojej nieruchomości. Ochroną możemy objąć szyby i elementy szklane, w formule All Risk także ceramikę sanitarną oraz ceramiczne lub kamienne pokrycie ścian i podłóg.

   W przypadku domu ubezpieczenie obejmuje również małą architekturę i przytwierdzone do podłoża elementy posesji np. grille murowane, wiaty, fontanny, altany, piaskownice lub panele fotowoltaiczne (montowane na domu lub jako element małej architektury).

   Jeśli wybierzesz ubezpieczenie w formule All Risk, ochrona zostanie rozszerzona o koszty zniszczeń na skutek przepięcia, dewastacji, mrozu, graffiti, a także koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody. W przypadku wyboru innego wariantu, za rozszerzenie ochrony o te zdarzenia losowe zapłacisz dodatkową składkę.

 • 2.  

  Dla właścicieli domów w budowie, przebudowie i rozbudowie

  • Ubezpieczysz mury i elementy stałe domu nowobudowanego lub w przebudowie/ rozbudowie od ognia i innych zdarzeń losowych. Ubezpieczysz także elementy na posesji, materiały budowlane, narzędzia.

   Dodatkowo znajdziesz u nas Assistance domowy i OC w życiu prywatnym rozszerzone o OC inwestycji.

 • 3.  

  Dla właścicieli domów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, do 50% powierzchni

  • Ubezpieczysz swój sprzęt wykorzystywany do działalności i wyposażenie od pożaru, zalania, kradzieży i innych zdarzeń losowych.

 • 4.  

  Dla właścicieli wynajmujących swoje mieszkanie lub dom

  • Ubezpieczysz mury, elementy stałe i przedmioty znajdujące się w wynajętym mieszkaniu od pożaru, zalania i innych zdarzeń losowych.
   Zyskasz zabezpieczenie przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych sąsiadom przez najemcę Twojej nieruchomości dzięki OC najemcy.

 • 5.  

  Dla najemców mieszkań lub domów

  • Zyskasz ochronę jeśli wynajmujesz dom lub mieszkanie od właściciela. Ubezpieczysz swój sprzęt i wyposażenie od pożaru, zalania, kradzieży i innych zdarzeń losowych. Zabezpieczysz się przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych sąsiadom – odpowiedzialność cywilna najemcy.

Wybierz wariant All Risk lub inny wariant, który możesz rozszerzyć o dodatkowe ryzyka

Assistance domowy

Wyciek ze zmywarki, awaria pralki czy pieca? W związku z uszkodzeniami potrzebujesz pomocy ślusarza, szklarza, hydraulika? Z Assistance domowym pokryjemy koszty wizyty specjalisty i naprawy
(do 500 zł za jedną interwencję). W przypadku awarii sprzętów AGD nie jest dla nas istotny ich wiek. Z pomocy fachowca możesz skorzystać aż 3 razy w roku.

Zalało Ci mieszkanie i nie możesz w nim przebywać? Wiatr zerwał dach w Twoim domu? W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia zapewnimy Ci lokal zastępczy lub transport mienia w nowe miejsce.

Elementy na posesji

Ubezpieczyć możesz nie tylko dom i mieszkanie ale np. komórkę, garaż, piwnicę, strych lub pomieszczenie gospodarcze. Wypłacimy Ci odszkodowanie, gdy np. wichura zniszczy Twoje ogrodzenie, drzewo przewróci się na altankę lub burza zniszczy siłowniki w bramie. W zakresie All Risk dodatkowo….odpowiadamy za kradzież mienia z ogrodzonej posesji lub tarasu czy balkonu.

Przepięcia

Zabezpiecz swój sprzęt elektroniczny przed niespodziewanym skokiem napięcia bez względu na przyczynę np. w wyniku przerw w dostępie prądu, przepięcia po awarii skrzynki elektrycznej a także w wyniku uderzenia pioruna. Ochrona obejmie m.in. lodówkę, telewizor, komputer, pralkę itp.

OC w życiu prywatnym

Twoje dziecko wybiło szybę w aucie sąsiada? Twój pupil zniszczył sąsiadowi spodnie a może pęknięta rura zalała mu mieszkanie? Z OC w życiu prywatnym nie musisz się martwić o podobne sytuacje. Pokryjemy koszt naprawy szkody, którą spowodujesz Ty lub członek Twojej rodziny, z którym prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe.

 

 

 

Nieruchomość możesz ubezpieczyć w swojej
aplikacji mobilnej.

 

Wystarczy, że zalogujesz się i wybierzesz Produkty → Ubezpieczenia

 

Jak kupić ubezpieczenie?

w zakładce Produkty

Znajdź najbliższą
zamów kontakt

 

Jak wygląda proces likwidacji szkody?

zgłoś szkodę telefoniczniewięcej

zewnętrzny rzeczoznawca wycenia szkodę

wydajemy decyzję (ok. 30 dni)

wypłacamy świadczenie osobom upoważnionym

 

Może Cię zainteresować

 

Życie i zdrowie 

 • ubezpieczenie dla Ciebie i Twoich najbliższych
 • zabezpiecz finansowo bliskich do 300 000 zł

 

Ubezpiecz auto

 • pakiet OC już od 338 zł rocznie
 • 15% zniżki przy zakupie online
 

Podróż

 • ubezpiecz siebie i bliskich, nawet w dniu wyjazdu
 • sam wybierz zakres ochrony jakiej potrzebujesz

 
Pytania i odpowiedzi

 •  

  Jak zamówić kopię polisy?

  • Skontaktuj się z UNIQA TU S.A.  Możesz to zrobić na 2 sposoby:

   • Wypełnij formularz na stronie UNIQA. Przygotuj numer polisy, PESEL oraz adres e-mail do przesłania dokumentów.
   • zadzwoń do UNIQA TU S.A.: tel. +48 22 444 70 00. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
 •  

  Jak ustanowić cesję?

  • Nie wpisałeś we wniosku informacji o cesji praw z polisy na rzecz banku? Wyślij do UNIQA TU S.A. mail z dyspozycją i  własnoręcznym podpisem zawierającą dane:

   • nazwa banku – cesjonariusza
   • dane adresowe banku: ulica, numer domu/lokalu, kod pocztowy, miejscowość
   • numer umowy kredytowej
   • NIP instytucji (banku)

   Chcesz znieść informację o cesji? Na adres mailowy serwis@uniqa.pl wyślij do UNIQA TU S.A. kopię zaświadczenia z banku informującego o spłacie kredytu.

   Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 22 444 70 00, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

 •  

  Jak odstąpić od umowy?

  • Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz odstąpić od umowy ubezpieczenia, masz na to 7 dni od momentu jej zawarcia. Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą masz na to 30 dni.

   Odstąpienie możesz zgłosić:

   • mailem: wyślij wiadomość na adres serwis@uniqa.pl
   • przez telefon: zadzwoń do UNIQA TU S.A. pod numer +48 22 444 70 00, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

   Jeżeli odstąpisz od umowy ubezpieczenia otrzymasz zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony.

To nie jest oferta. Ubezpieczycielem jest UNIQA TU S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Pośredników Ubezpieczeniowych pod numerem 11124813/A. Składka miesięczna 29,39 zł została wyliczona na dzień 26.10.2022 r. dla mieszkania o powierzchni 40 m² znajdującego się na piętrze pośrednim, wybudowanym po 2016 roku w Łodzi, przy wyborze ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk (All Risk), a składkę rozłożono na 12 rat. Wysokość składki płaconej w ratach jest wyższa niż w przypadku składki płaconej jednorazowo. Dla prezentowanego przykładu składka jednorazowa wynosi 306,72 zł. Twoja indywidualna składka może różnić się od podanej w informacji. Ubezpieczenie tylko dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku. Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Nieruchomości na stronie www.mBank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-nieruchomosci/nieruchomosci/ Formuła ubezpieczenia All Risk gwarantuje Ci ochronę od większości ryzyk. To, czego nie obejmuje ochrona ubezpieczeniowa, wynika z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

To nie jest oferta. Ubezpieczycielem jest UNIQA TU S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Pośredników Ubezpieczeniowych pod numerem 11124813/A. Promocja „DACH” dla klientów mBanku S.A. zamierzających zawrzeć z UNIQA TU S.A. ubezpieczenie nieruchomości trwa od 22.05.2024 r. do 8.08.2024 r.

Promocja jest skierowana do Klientów mBank S.A., którzy w czasie promocji zawrą umowę ubezpieczenia nieruchomości w wariancie All Risk lub w wariancie Optymalnym; wpiszą na wniosku w odpowiednim polu lub podadzą pracownikowi Call Center kod o treści "DACH"; nie skorzystają z przysługującego im prawa do odstąpienia od umowy Ubezpieczenia nieruchomości w ciągu 30 dni od jej zawarcia; od 1.01.2023 r. nie mieli kupionego za pośrednictwem mBank S.A. ubezpieczenia nieruchomości. Klienci, którzy spełnią powyższe warunki otrzymają zwrot wartości 130 zł przy zakupie wariantu All Risk lub zwrot o wartości 50 zł przy zakupie wariantu Optymalnego.

Szczegółowe informacje o promocjach i ubezpieczeniu nieruchomości, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Nieruchomości na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-nieruchomosci/nieruchomosci/