Nowość w serwisie transakcyjnym – usługa Twoje rachunki (Qlips). Jeśli opłacasz swoje rachunki z mBankiem, to teraz możesz wszystkie faktury uregulować w jednym miejscu. Wygodnie i bez obaw, że coś przeoczysz.

Twoje rachunki – na czym to polega?

To Ty wybierasz swoich dostawców i wyrażasz zgodę na usługę. Płatności od wybranych dostawców automatycznie pojawiają się w serwisie transakcyjnym. Wystarczy, że je zaakceptujesz, a płatności dotrą na czas do odpowiednich odbiorców.

 

 

Twoje rachunki a polecenie zapłaty – jaka jest różnica?

Płatność pobierana na podstawie polecenia zapłaty automatycznie obciąża Twój rachunek. Qlips daje Ci możliwość aby za każdym razem zweryfikować dane jakie dostawca przesłał do banku. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym jaka kwota zostanie pobrana z Twojego rachunku i wysłana do dostawcy.

 Jak uruchomić usługę?

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i wybierz sekcję Ustawienia>Asystent Płatności> Propozycje płatności przygotowane na podstawie faktur od wybranych dostawców. Następnie wybierz dostawców, których faktury chcesz opłacać.

 

Twoje płatności będą automatycznie pojawiały się w zakładce „Nadchodzące płatności”  w sekcji Propozycje Asystenta w serwisie transakcyjnym.

 

Jak  zaakceptować płatność?

Wybierz fakturę, którą chcesz opłacić (kliknij w belkę lub akcję „akceptuj”) i sprawdź czy dane się zgadzają. Jeżeli tak – kliknij „wyślij przelew”.

 

Usługa jest odpowiedzią sektora bankowego i Związku Banków Polskich na rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne usługi cyfrowe ze strony klientów i dostawców faktur. Polega ona na porozumieniu między klientami a dostawcami usług. Pośrednikiem porozumienia i dostawcą technologicznym jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Informacje o należytych płatnościach pochodzą bezpośrednio od dostawców.

To nie jest oferta. Wyjaśnienie pojęć i szczegółowe informacje znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek