Zawsze na mBank.pl i w aplikacji!
Chorwacja przystępuje do strefy euro
Z tego powodu przestaniemy obsługiwać rachunki i transakcje w kunach chorwackich. Zachęcamy Cię do jak najszybszej wymiany kun na inną walutę oraz do zamknięcia konta w kunach.
Z konta prowadzonego w kunach (HRK) oraz z powiązanych z nim usług możesz korzystać do 27 grudnia 2022 r., do godziny 18:00.
Dlaczego warto mieć usługę wielowalutową?
Wygoda
Po prostu płać za zakupy w walucie w sklepach zagranicznych i internecie swoją kartą do konta.
Bezpieczeństwo
Płać i wypłacaj pieniądze za granicą jeszcze bezpieczniej z nowymi usługami DCC i Surcharge.
Bezpłatnie
Uruchom i korzystaj z usługi bezpłatnie.
Jak działa usługa wielowalutowa?
- Płać swoją kartą we wszystkich walutach świata z prowizją za przewalutowanie 3,5% dla kart VISA i Mastercard. Bez potrzeby otwierania kont walutowych i kupowania waluty.
LUB
- Wybierz i zasil rachunki w walutach, w których będziesz płacić. Do wyboru masz aż 11 walut. Karta rozpozna walutę i pobierze odpowiednią kwotę z rachunku walutowego bez prowizji za przewalutowanie.
Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.
Taryfa prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.
Jak chronimy Twoje pieniądze kiedy jesteś za granicą?
Niektóre bankomaty i terminale płatnicze mogą zaproponować Ci usługi generujące dodatkowe opłaty, na które nie mamy wpływu. Jeśli zobaczysz na bankomacie lub terminalu poniższe informacje urządzenie może obciążyć Twoje konto dodatkowymi kosztami.
- DCC (Dynamic Currency Conversion) - usługa polegająca na możliwości wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności bezgotówkowej kartą za granicą w walucie, w jakiej karta została wydana. Bankomat czy terminal dokonuje przewalutowania transakcji po kursie dostarczanym przez operatora jednego z tych urządzeń – czyli najczęściej niekorzystnym dla klienta.
- Surcharge - dodatkowa opłata za wypłatę gotówki w niektórych bankomatach. Kiedy wypłacasz gotówkę za granicą w bankomacie, podczas wypłaty może pokazać się informacja, że zostanie pobrana dodatkowa opłata.
Pamiętaj !
W aplikacji mobilnej masz możliwość zablokowania transakcji z takimi dodatkowymi opłatami. Wtedy jeśli zauważymy, że bankomat lub terminal chce do Twojej transakcji doliczyć dodatkową prowizję odrzucimy ją i powiadomimy Cię o tym komunikatem w aplikacji mobilnej.
Jak wygodnie wymienić walutę?
Sprawdź ofertę naszego mKantoru, gdzie kursy są indywidualnie dostosowywane do Klienta. Sprawdź swój kurs w aplikacji lub serwisie transakcyjnym.
Waluty | Kurs średni mBank |
Kurs średni NBP |
USD | 3,9010 | 3,9012 |
CHF | 4,2353 | 4,2477 |
EUR | 4,5955 | 4,5983 |
GBP | 5,3111 | 5,3307 |
Dane mają charakter statyczny i pochodzą z dnia 20-07-2021 z godziny 16:30. Pobrane ze stron mBanku i NBP z archiwum kursów średnich z dnia 20-07-2021 z Tabeli A.
Aktualne kursy walut znajdziesz na stronach mBanku oraz NBP.

O czym warto pamiętać
planując podróż?
Poznaj nasze wskazówki:
jak uniknąć opłat za granicą
jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży
Najczęściej zadawane pytania
-
Co zrobić jak bankomat lub terminal pyta czy przewalutować transakcję?
-
Nie przejmuj się i wybierz opcję NIE. Maszyna otrzymała informację, że podstawową walutą karty są PLN i stąd to pytanie.
-
-
Co się stanie, jak kwota transakcji jest wyższa od posiadanych środków na koncie walutowym?
-
Pieniądze zostaną pobrane z konta w PLN i przewalutowane z niższą prowizją niż zazwyczaj bo 3,5%. Bez aktywnej usługi koszt przewalutowania wynosi około 6%.
-
-
Jak przebiegają zakupy przez internet?
-
Przed rozpoczęciem płatności marchand może zapytać o walutę rozliczeniowa karty i należy wskazać walutę, w której będzie realizowana płatność. Jeśli zostanie wybrana waluta w PLN środki zostaną pobrane w PLN i przewalutowane z dodatkową prowizją 3,5%. W trakcie płatności za zakupy w Internecie marchand może w pierwszej kolejności zablokować niewielką kwotę np. 1 EUR w celu weryfikacji czy karta jest aktywna. Następnie po otrzymaniu z banku potwierdzenia marchand pobiera kwotę transakcji. Warto na rachunek walutowy przelać więcej pieniędzy , żeby nie zabrakło waluty podczas płatności.
-
-
W jakich walutach mogę płacić bez prowizji z usługą wielowalutową?
-
JPY - jeny japońskie
NOK - korona norweska
SEK - korona szwedzka
CZK - korona czeska
DKK - korona duńska
HUF - forinty węgierskie
EUR - euro
USD - dolar amerykański
CHF - frank szwajcarski
GBP - funt brytyjski
-
-
Czy muszę zamówić nową kartę, jeśli chcę skorzystać z usługi wielowalutowej?
-
Nie musisz zamawiać nowej karty. Usługę wielowalutową możesz włączyć na karcie:
- Visa PayWave,
- Visa Tymczasowa,
- Visa Intensive,
- Visa Aquarius,
- Visa Foto,
- Visa Me od 18 r.ż.
- Mastercard Paypass,
- Mastercard Paypass limitowana,
- Mastercard Intensive,
- Mastercard Aquarius Paypass,
- Mastercard Gold.
-
-
Jak mogę zasilić konta walutowe?
-
- Waluty możesz wymienić szybko i wygodnie w bezpłatnym mKantorze.
- Zrobić przelew z innego banku lub kantoru internetowego, ale możesz ponieść koszty przelewu zgodnie z tabelą opłat instytucji z której robisz ten przelew
- EUR, USD możesz wpłacić w placówce zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych.
-
To nie jest oferta.
Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej S.A. dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/
Przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji lub 3,5% dla transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową. Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w „Regulaminie Usługi wielowalutowej w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/.
Opłata interchange dla kart debetowych mBanku wynosi 0,2 % wartości transakcji.
Szczegółowe warunki i opłaty związane z usługą mKantor znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/index.html, Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf oraz w Regulaminie usługi natychmiastowej transakcji wymiany walut dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/regulamin-uslugi-natychmiastowej-transakcji-wymiany-walut-dla-osob-fizycznych-w-ramach-bankowosci-detalicznej-mbanku-s.a.pdf, w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii.
Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek