Dlaczego warto mieć usługę wielowalutową

 

Płać za zakupy w sklepach zagranicznych i internecie  swoją kartą do konta

 

Płać i wypłacaj pieniądze za granicą jeszcze bezpieczniej z usługami DCC i Surcharge

 

Włącz i korzystaj z usługi bezpłatnie

Jak działa usługa wielowalutowa

 • płać kartą we wszystkich walutach świata z prowizją za przewalutowanie 3,5% dla kart VISA i Mastercard – nie musisz otwierać kont walutowych i kupować waluty
  lub
 • wybierz i zasil rachunki w walutach, w których będziesz płacić – do wyboru masz aż 10 kont walutowych. Karta rozpozna walutę i pobierze odpowiednią kwotę z konta walutowego bez prowizji za przewalutowanie

 

Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.

Taryfa prowizji i opłat

 

Jak chronimy Twoje pieniądze, kiedy jesteś za granicą

 

Jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu za granicą lub płacisz kartą, zawsze zwracaj uwagę na komunikaty, które wyświetla bankomat lub terminal. Niektóre bankomaty i terminale mogą pobierać od Ciebie dodatkowe opłaty:

 • DCC (Dynamic Currency Conversion) – część zagranicznych bankomatów i terminali płatniczych, przy płatności kartą lub wypłacie z bankomatu, może zaproponować Ci przewalutowanie. Usługa pozwala Ci na realizację transakcji w walucie kraju, w którym masz wydaną kartę. Takie przewalutowanie zwykle może być jednak dla Ciebie niekorzystne, zwłaszcza w sytuacji gdy będziesz płacić z pieniędzy z konta walutowego.
 • Surcharge – jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu za granicą pamiętaj, że niektóre sieci bankomatów mogą pobrać od Ciebie dodatkową opłatę za wypłatę gotówki. Będzie ona doliczona do kwoty transakcji, która finalnie obciąży Twój rachunek. W mBanku nie pobieramy opłaty surcharge, pobiera ją właściciel bankomatu na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem urządzenia.

Pamiętaj!

W aplikacji mobilnej możesz zablokować transakcje z takimi dodatkowymi opłatami. Wtedy jeśli zauważymy, że bankomat lub terminal chce do Twojej transakcji doliczyć dodatkową prowizję, odrzucimy ją i powiadomimy Cię o tym komunikatem w aplikacji mobilnej.

Jak wygodnie wymienić walutę

Sprawdź ofertę naszego mKantoru, gdzie kursy są indywidualnie dostosowywane do klienta. Sprawdź swój kurs w aplikacji lub serwisie transakcyjnym.

 

Waluty Kurs średni
mBank
Kurs średni
NBP
USD 3,9010 3,9012
CHF 4,2353 4,2477
EUR 4,5955 4,5983
GBP 5,3111 5,3307

 

Dane mają charakter statyczny i pochodzą z dnia 20-07-2021 z godziny 16:30. Pobrane ze stron mBanku i NBP z archiwum kursów średnich z dnia 20-07-2021 z Tabeli A.
Aktualne kursy walut znajdziesz na stronach mBanku oraz NBP.


 

Zobacz o czym warto pamiętać, kiedy planujesz podróż

 • jak uniknąć opłat za granicą

 • jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży

   

  sprawdź szczegóły

 
Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Jak przebiegają zakupy przez internet?

  • Przed rozpoczęciem płatności marchand może zapytać o walutę rozliczeniowa karty i należy wskazać walutę, w której będzie realizowana płatność. Jeśli zostanie wybrana waluta w PLN środki zostaną pobrane w PLN i przewalutowane z dodatkową prowizją 3,5%. W trakcie płatności za zakupy w Internecie marchand może w pierwszej kolejności zablokować niewielką kwotę np. 1 EUR w celu weryfikacji czy karta jest aktywna. Następnie po otrzymaniu z banku potwierdzenia marchand pobiera kwotę transakcji. Warto na rachunek walutowy przelać więcej pieniędzy , żeby nie zabrakło waluty podczas płatności.

 •  

  Jak mogę zasilić konta walutowe?

  • - Waluty możesz wymienić szybko i wygodnie w bezpłatnym mKantorze.  

   - Zrobić przelew z innego banku lub kantoru internetowego, ale możesz ponieść koszty przelewu zgodnie z tabelą opłat instytucji z której robisz ten przelew

   - EUR, USD możesz wpłacić w placówce zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych.

To nie jest oferta.

Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej S.A. dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/

Przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji lub 3,5% dla transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową. Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w „Regulaminie Usługi wielowalutowej w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/.

Opłata interchange dla kart debetowych mBanku wynosi 0,2 % wartości transakcji.

Szczegółowe warunki i opłaty związane z usługą mKantor znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/index.html, Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf oraz w Regulaminie usługi natychmiastowej transakcji wymiany walut dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/regulamin-uslugi-natychmiastowej-transakcji-wymiany-walut-dla-osob-fizycznych-w-ramach-bankowosci-detalicznej-mbanku-s.a.pdf, w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii.
Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek