Zawsze na mBank.pl i w aplikacji!

 • Chorwacja przystępuje do strefy euro

   

  Z tego powodu przestaniemy obsługiwać rachunki i transakcje w kunach chorwackich. Zachęcamy Cię do jak najszybszej wymiany kun na inną walutę oraz do zamknięcia konta w kunach.

   

  Z konta prowadzonego w kunach (HRK) oraz z powiązanych z nim usług możesz korzystać do 27 grudnia 2022 r., do godziny 18:00.

   

  więcej

Dlaczego warto mieć usługę wielowalutową?

 

Po prostu płać za zakupy w walucie w sklepach zagranicznych i internecie  swoją kartą do konta.

 

Płać i wypłacaj pieniądze za granicą jeszcze bezpieczniej z nowymi usługami DCC i Surcharge

 

Uruchom i korzystaj z usługi bezpłatnie.

Jak działa usługa wielowalutowa?

 • Płać swoją kartą we wszystkich walutach świata z prowizją za przewalutowanie 3,5% dla kart VISA i Mastercard. Bez potrzeby otwierania kont walutowych i kupowania waluty.

 

LUB

 

 • Wybierz i zasil rachunki w walutach, w których będziesz płacić. Do wyboru masz aż 11 walut. Karta rozpozna walutę i pobierze odpowiednią kwotę z rachunku walutowego bez prowizji za przewalutowanie.

 

Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.

 

Taryfa prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.

 

Jak chronimy Twoje pieniądze kiedy jesteś za granicą?

 

Niektóre bankomaty i terminale płatnicze mogą zaproponować Ci usługi generujące dodatkowe opłaty, na które nie mamy wpływu. Jeśli zobaczysz na bankomacie lub terminalu poniższe informacje urządzenie może obciążyć Twoje konto dodatkowymi kosztami.

 • DCC (Dynamic Currency Conversion) - usługa polegająca na możliwości wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności bezgotówkowej kartą za granicą w walucie, w jakiej karta została wydana. Bankomat czy terminal dokonuje przewalutowania transakcji po kursie dostarczanym przez operatora jednego z tych urządzeń – czyli najczęściej niekorzystnym dla klienta.
 • Surcharge - dodatkowa opłata za wypłatę gotówki w niektórych bankomatach. Kiedy wypłacasz gotówkę za granicą w bankomacie, podczas wypłaty może pokazać się informacja, że zostanie pobrana dodatkowa opłata.

 

Pamiętaj !

W aplikacji mobilnej masz możliwość zablokowania transakcji z takimi dodatkowymi opłatami. Wtedy jeśli zauważymy, że bankomat lub terminal chce do Twojej transakcji doliczyć dodatkową prowizję odrzucimy ją i powiadomimy Cię o tym komunikatem w aplikacji mobilnej.

 

Jak wygodnie wymienić walutę?

Sprawdź ofertę naszego mKantoru, gdzie kursy są indywidualnie dostosowywane do Klienta. Sprawdź swój kurs w aplikacji lub serwisie transakcyjnym.

 

Waluty Kurs średni
mBank
Kurs średni
NBP
USD 3,9010 3,9012
CHF 4,2353 4,2477
EUR 4,5955 4,5983
GBP 5,3111 5,3307

 

Dane mają charakter statyczny i pochodzą z dnia 20-07-2021 z godziny 16:30. Pobrane ze stron mBanku i NBP z archiwum kursów średnich z dnia 20-07-2021 z Tabeli A.
Aktualne kursy walut znajdziesz na stronach mBanku oraz NBP.


 

O czym warto pamiętać
planując podróż?

 

Poznaj nasze wskazówki:

 • jak uniknąć opłat za granicą

 • jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży

   

  sprawdź szczegóły

 
Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Jak przebiegają zakupy przez internet?

  • Przed rozpoczęciem płatności marchand może zapytać o walutę rozliczeniowa karty i należy wskazać walutę, w której będzie realizowana płatność. Jeśli zostanie wybrana waluta w PLN środki zostaną pobrane w PLN i przewalutowane z dodatkową prowizją 3,5%. W trakcie płatności za zakupy w Internecie marchand może w pierwszej kolejności zablokować niewielką kwotę np. 1 EUR w celu weryfikacji czy karta jest aktywna. Następnie po otrzymaniu z banku potwierdzenia marchand pobiera kwotę transakcji. Warto na rachunek walutowy przelać więcej pieniędzy , żeby nie zabrakło waluty podczas płatności.

 •  

  Jak mogę zasilić konta walutowe?

  • - Waluty możesz wymienić szybko i wygodnie w bezpłatnym mKantorze.  

   - Zrobić przelew z innego banku lub kantoru internetowego, ale możesz ponieść koszty przelewu zgodnie z tabelą opłat instytucji z której robisz ten przelew

   - EUR, USD możesz wpłacić w placówce zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych.

To nie jest oferta.

Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej S.A. dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/

Przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji lub 3,5% dla transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową. Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w „Regulaminie Usługi wielowalutowej w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/.

Opłata interchange dla kart debetowych mBanku wynosi 0,2 % wartości transakcji.

Szczegółowe warunki i opłaty związane z usługą mKantor znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/index.html, Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf oraz w Regulaminie usługi natychmiastowej transakcji wymiany walut dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/regulamin-uslugi-natychmiastowej-transakcji-wymiany-walut-dla-osob-fizycznych-w-ramach-bankowosci-detalicznej-mbanku-s.a.pdf, w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii.
Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek