Co to jest lokata dwuwalutowa?

 

To lokata terminowa połączona ze sprzedaną waniliową opcją walutową

Lokata dwuwalutowa wiąże się z ryzykiem przewalutowania nominału lokaty, odsetek i bonusa po niekorzystnym kursie rynkowym.

 

Co zyskujesz?

  • ponadprzeciętne zyski, które zależą od poziomu ryzyka klienta – im bezpieczniejszy kurs realizacji, tym mniejszy bonus
  • wypłatę lokaty z odsetkami, kiedy ona wygasa w pierwszej lub drugiej walucie (zależnie od bieżącego kursu)

 

Produkt nie daje nie daje gwarancji zwrotu kapitału. Ryzyko dotyczy przewalutowania kwoty lokaty na walutę po niekorzystnym w porównaniu z rynkowym, kursie zamiany.

Dla kogo?

Dla klientów, którzy:

  • są importerami lub eksporterami, a przewalutowania to dla nich stałe elementy zarządzania pieniędzmi
  • liczą na znacznie wyższe oprocentowanie niż przy zwykłych depozytach i akceptują ryzyko
  • różnicują portfel inwestycyjny

 

Nota prawna:

Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Szczegółowy opis czynników ryzyka dotyczących inwestycji w określone instrumenty finansowe znajduje się pod adresami https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/msp-korporacje/rynki-finansowe/nowa-dokumentacja/ oraz https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/msp-korporacje/rynki-finansowe/priip/
mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje Klientów związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w odniesieniu do instrumentów pochodnych starta może nawet przekroczyć kwotę zainwestowanego kapitału. Przy podejmowaniu każdej decyzji inwestycyjnej należy kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Klient powinien szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją danego instrumentu i rozważyć, czy jest on dla niego odpowiedni mając na uwadze swoją wiedzę, doświadczenie w inwestowaniu w instrumenty finansowe oraz sytuację finansową. Informacja o charakterystyce poszczególnych instrumentów finansowych, zasady współpracy i informacja o innych dokumentach związanych z zawieraniem transakcji na instrumenty finansowe znajdują się na stronie https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/msp-korporacje/rynki-finansowe/nowa-dokumentacja/.
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny, a pochodzi od spółki mBank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-850), przy ul. Prostej 18.