Cezary Kocik

 • Wiceprezes Zarządu ds. Bankowości Detalicznej

   

  Cezary Kocik posiada 30-letnie doświadczenie w bankowości, w tym ponad 12-letnie na stanowisku Wiceprezesa Zarządu ds. Bankowości Detalicznej mBanku.

   

  Od 2007 r. tworzy wraz z zespołem Bankowości Detalicznej mBanku kompleksową ofertę produktów i usług dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i małych firm na 3 rynkach: polskim, czeskim i słowackim. Dodatkowo nadzoruje segment klientów private banking i wealth management, biuro maklerskie oraz TFI. W latach 2004-2007 zarządzał detalicznym procesem kredytowym, obejmującym pełny cykl kredytowy od oceny zdolności kredytowej po windykację należności.

   

  Zanim związał się z mBankiem, doświadczenie zdobywał w obszarze audytu wewnętrznego, bankowości inwestycyjnej, restrukturyzacji i windykacji w Banku PBG i jego prawnym następcy, Banku Pekao S.A. oraz w obszarze detalicznym jako dyrektor oddziału w Łodzi – 5 największego oddziału Banku Pekao S.A., wówczas drugiego głównego banku dla klientów detalicznych w Polsce.

   

  Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość. W 2015 r. ukończył Advanced Management Program AMP 189 w Harvard Business School, a w marcu 2018 r. kurs Strategic Management in Banking w INSEAD. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.