Płać za zakupy lub w internecie swoją kartą do konta w walutach świata.

Włącz darmową usługę wielowalutową w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym.

Z usługą wielowalutową możesz płacić na dwa sposoby

 • w walutach

 • bez prowizji za przewalutowanie
 • walutę możesz kupić i sprzedać po atrakcyjnym kursie przez 24/7 w aplikacji mobilnej
  • we wszystkich walutach świata

 • z 3,5% prowizji za przewalutowanie

Z usługą wielowalutową możesz płacić


za granicą

w sklepach stacjonarnych, restauracjach, biletomatach,

parkingach i wszędzie tam, gdzie płatność kartą jest dostępna


w Internecie

w sklepach internetowych np. na Amazon


w bankomacie

kiedy wypłacasz gotówkę z bankomatów podczas zagranicznych podróży

Kiedy jesteś za granicą, my chronimy Twoje pieniądze

Jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu za granicą lub płacisz kartą, zawsze zwracaj uwagę na komunikaty, które wyświetla bankomat lub terminal. Niektóre bankomaty i terminale mogą pobierać od Ciebie dodatkowe opłaty:

 • DCC (Dynamic Currency Conversion) – część zagranicznych bankomatów i terminali płatniczych, przy płatności kartą lub wypłacie z bankomatu, może zaproponować Ci przewalutowanie. Usługa pozwala Ci na realizację transakcji w walucie kraju, w którym masz wydaną kartę. Takie przewalutowanie zwykle może być jednak dla Ciebie niekorzystne, zwłaszcza gdy będziesz płacić z pieniędzy z konta walutowego.
 • Surcharge – jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu za granicą pamiętaj, że niektóre sieci bankomatów mogą pobrać od Ciebie dodatkową opłatę za wypłatę gotówki. Doliczą ją do kwoty transakcji, która ostatecznie obciąży Twój rachunek. W mBanku nie pobieramy opłaty surcharge, pobiera ją właściciel bankomatu na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem urządzenia.

Pamiętaj!

W aplikacji mobilnej możesz zablokować transakcje z takimi dodatkowymi opłatami. Wtedy jeśli zauważymy, że bankomat lub terminal chce do Twojej transakcji doliczyć dodatkową prowizję, odrzucimy ją i powiadomimy Cię o tym komunikatem w aplikacji mobilnej.

 

W aplikacji mobilnej włączasz i wyłączasz także pasek magnetyczny swojej karty.

 
Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Jak mogę zasilać rachunki walutowe?

   • Waluty możesz wymienić szybko i wygodnie w bezpłatnym mKantorze
   • Przelewem z innego banku lub kantoru internetowego. Możesz ponieść koszty przelewu zgodnie z tabelą opłat instytucji, z której robisz ten przelew EUR, USD. Pieniądze możesz wpłacić w placówce zgodnie z taryfą prowizji i opłat.
 •  

  Jak przebiegają zakupy przez internet?

  • Przed rozpoczęciem płatności sklep internetowy może zapytać w jakiej walucie wykonać płatność. Należy wskazać walutę, w której będą realizowane zakupny np. w EUR. Jeśli zostanie wybrana waluta PLN środki zostaną pobrane z konta w PLN i przewalutowane po niekorzystnym kursie banku zagranicznego. W trakcie płatności za zakupy w internecie, sklep może w pierwszej kolejności za¬blokować niewielką kwotę np. 1 EUR w celu weryfikacji czy karta jest aktywna. Na¬stępnie po otrzymaniu z banku potwierdzenia, pobrana zostanie kwota transakcji. W związku z tym, warto zapewnić na rachunku walutowym więcej pieniędzy, żeby nie zabrakło środków.

To nie jest oferta.

Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej S.A. dostępnym na stronie : https://www.mbank.pl/private-banking/uslugi/usluga-wielowalutowa/

Przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji lub 3,5% dla transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową. Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w „Regulaminie Usługi wielowalutowej w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/.

Opłata interchange dla kart debetowych mBanku wynosi 0,2 % wartości transakcji.

Szczegółowe warunki i opłaty związane z usługą mKantor znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/index.html, Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf oraz w Regulaminie usługi natychmiastowej transakcji wymiany walut dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/regulamin-uslugi-natychmiastowej-transakcji-wymiany-walut-dla-osob-fizycznych-w-ramach-bankowosci-detalicznej-mbanku-s.a.pdf, w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii.
Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek