Korzyści:

Wystarczy jeden wniosek online, aby zamówić potrzebne dokumenty z mBanku: zaświadczenia, opinie, potwierdzenia wykonanych operacji lub kopie dokumentów:

 • wniosek złożysz po zalogowaniu na konto przez internet lub w aplikacji mobilnej
 • dokument odbierasz kurierem, listownie lub w placówce mBanku, a wybrane dokumenty również w formie skanu PDF na podany adres e-mail
 • otrzymasz powiadomienie ze statusem realizacji dyspozycji. Znajdziesz je w skrzynce wiadomości w serwisie transakcyjnym oraz w wiadomości e-mail a także w formie push w aplikacji mobilnej.

Jeśli zdecydujesz, że odbierzesz zaświadczenie w formie listu, ze względów bezpieczeństwa ukryjemy częściowo numer PESEL. Dotyczy to dokumentów, które zawierają w treści numer PESEL. Pozostawimy widoczne tylko 2 pierwsze i 2 ostatnie cyfry. *

 

* nie dotyczy zamówienia kopii dokumentu.

 

Wzory wybranych dokumentów z mBanku

Najczęściej zadawane pytania

 • 1.  

  Jak długo trwa realizacja złożonej dyspozycji?

  • Czas realizacji zależy od rodzaju dyspozycji i może trwać od jednego do kilku dni. Gdy klient złoży wniosek, otrzymuje mail oraz powiadomienie w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. W tej wiadomości piszemy o dalszych krokach i standardowym czasie, w którym przygotujemy dokument. Termin ten nie uwzględnia czasu potrzebnego, aby go dostarczyć. Dokładamy starań, aby każdy klient otrzymał dokumenty jak najszybciej.

 • 2.  

  Kto może złożyć dyspozycję o wydanie dokumentu, oświadczenia, opinii?

  • Dyspozycję może złożyć każdy posiadacz/współposiadacz produktu, którego dotyczy dyspozycja. 
   W przypadku produktów dla firm dyspozycję może złożyć każdy wspólnik uprawniony do reprezentowania firmy. Dodatkowo w przypadku rachunków dla klientów fizycznych / firmowych pełnomocnik rodzajowy może zawnioskować o następujące dokumenty:
   - potwierdzenie salda na rachunku
   - zaświadczenie o posiadaniu rachunku
   - opinia o rachunku
   - potwierdzenie wykonania operacji
   - historia operacji
   - wyciąg

 • 3.  

  Czy dokument może zostać dostarczony na dowolny adres?

  • Dokument może zostać dostarczony tylko na adres, który jest zarejestrowany w bazie banku. W pierwszej kolejności wybrany zostanie adres korespondencyjny. Jeśli klient nie wskazał adresu do korespondencji, dokument zostanie wysłany na zarejestrowany w bazie banku adres zameldowania.

* Informacje o dokumentach dla klientów Private Banking znajdziesz tutaj