Sprawdź, jak wygodne są płatności zbliżeniowe BLIKIEM

 • Aktywuj BLIKA zbliżeniowego w aplikacji mobilnej i zobacz, jak łatwo możesz nim płacić za zakupy w sklepie. Wystarczy, że odblokujesz swój telefon i przyłożysz go do terminala:

  • bez przepisywania kodu BLIK
  • bez konieczności posiadania karty
  • bez dostępu do internetu
  • bez potrzeby logowania się do aplikacji

   

  Usługa działa na telefonach z systemem operacyjnym Android lub HarmonyOS. Twój telefon musi posiadać aktualne usługi Google Play lub Huawei Store.

Jak uruchomić BLIKA zbliżeniowego

Zaloguj się do aplikacji mobilnej. Wejdź w Ustawienia - Ustawienia BLIK. Aktywuj opcję Płatności zbliżeniowe BLIK.

Ustaw bezpieczną blokadę telefonu,np.:PIN lub odcisk palca. Włącz NFC i wskaż aplikację mBanku jako domyślną do płatności.

Potwierdź aktywację PIN-em, którym logujesz się do aplikacji. I już teraz możesz płacić zbliżeniowo BLIKIEM! Wystarczy, że odblokujesz telefon i przyłożysz go do terminala.

Jak zapłacić zbliżeniowo BLIKIEM

  • Upewnij się, że masz włączone NFC, a aplikacja mBanku jest ustawiona jako domyślna płatność. 
  • Odblokuj telefon i zbliż go do terminala w ciągu 60 sekund. Poczekaj na potwierdzenie płatności.
  • Gotowe. Właśnie zapłaciłeś zbliżeniowo BLIKIEM.

   

  Niezawodność płatności zbliżeniowych BLIK zapewnia Mastercard.

BLIKIEM zbliżeniowo możesz zapłacić nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
Przewalutowanie płatności BLIKIEM zbliżeniowym odbywa się po kursie Mastercard.
Do 13 grudnia 2024 r. nie będziemy pobierać prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych zbliżeniowych BLIKIEM.

Pamiętaj! Korzystając z BLIKA zbliżeniowego poinformuj sprzedawcę, że płacisz zbliżeniowo lub w kasie samoobsługowej wybierz wizerunek karty.

Zobacz, jak korzystać z BLIKA zbliżeniowego


Kliknij i sprawdź jak szybko i wygodnie uruchomisz BLIKA zbliżeniowego i zapłacisz nim za swoje zakupy.

Nie masz jeszcze naszej aplikacji? Pobierz ją za darmo i zacznij płacić BLIKIEM

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów –Google Play (Android), App Gallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek

Lubisz płacić zbliżeniowo? Zadbaj o odpowiednie limity

Dla płatności BLIKIEM obowiązują tylko limity dzienne. Przed płatnością możesz zawsze sprawdzić swoje limity w aplikacji mobilnej. Kliknij w Ustawienia (ikonka koła zębatego), a następnie Limity i autoryzacje.

 

Rodzaj transakcji

Limit domyślmy

Maksymalny limit dzienny

Transakcje BLIK (przy wykorzystaniu kodu BLIK)

Kwotowy: 3 000 zł

Ilościowy: 10 przelewów dziennie

Kwotowy 10 000 zł

Ilościowy: 9 999 przelewów dziennie

 

Limity BLIK zmienisz:

 

 • w aplikacji mobilnej. Aby to zrobić wybierz Ustawienia (ikonka koła zębatego), a następnie Limity > BLIK.
 • w serwisie transakcyjnym. Aby to zrobić wybierz Ustawienia (ikonka koła zębatego), a następnie Limity i autoryzacje.
 • na czacie. Zmianę zatwierdzisz autoryzacją mobilną lub kodem SMS. Jeśli połączysz się na czacie z aplikacji mobilnej, dodatkowo poprosimy Cię o zatwierdzenie operacji PIN-em, którego używasz w aplikacji mobilnej
 • podczas rozmowy z konsultantem mLinii (pod numerem +48 42 6 300 800). Przed połączeniem przygotuj identyfikator i telekod. Będą Ci potrzebne do identyfikacji.

 
Poznaj inne możliwości BLIKA

 

Przelewy na numer telefonu

Chcesz wykonać przelew, ale nie znasz numery konta odbiorcy?  Teraz to nie problem. Szybko i prosto możesz wykonać przelew na numer telefonu.

 

Prośba o przelew BLIK

Zapłaciłeś za wspólne zakupy internetowe? Teraz możesz sprytnie rozliczyć Wasz rachunek. Skorzystaj z nowości w aplikacji mobilnej i wyślij prośbę o przelew.

 

BLIK na klik w internecie

 • Płać BLIKIEM jednym kliknięciem
 • Bez pobierania kodu

Co warto wiedzieć o BLIKU zbliżeniowym

 •  

  Co zrobić, gdy nie mogę zapłacić zbliżeniowo BLIKIEM?

  • Sprawdź, czy masz aktywne płatności zbliżeniowe BLIK i czy aplikacja mBanku ustawiona jest jako domyślna do płatności telefonem.

   Sprawdź, czy masz włączone NFC w telefonie.

   Upewnij się, że masz ustawioną bezpieczną blokadę ekranu: PIN, wzór zabezpieczający, odcisk palca, skan twarzy lub tęczówki oka.

   Zaloguj się do aplikacji swojego banku, aby system odświeżył pulę płatności.

   Sprawdź, czy masz dość pieniędzy na koncie.

   Zobacz wysokość limitu płatności BLIKIEM zbliżeniowym.

 •  

  Jak ustawić płatności zbliżeniowe BLIK jako domyślną formę płatności telefonem?

  • W ustawieniach telefonu wybierz aplikację mBanku i ustaw ją jako domyślną do płatności telefonem. Aby to zrobić, wybierz „NFC i płatności”, a następnie „Dotknij i zapłać” (Tap&Pay albo Zbliż i zapłać). W tym miejscu znajdziesz informację, jaką aplikację masz ustawioną jako domyślną i jak możesz ją zmienić. Ścieżka tej opcji może być różna w zależności od marki i modelu telefonu. 

To nie jest oferta. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek
Szczegółowe informacje dotyczące usług płatniczych oraz systemu płatności BLIK znajdują się w Regulaminie usług płatniczych dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na stronie https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/oferta-indywidualna/konta/uslugi-platnicze/ i i Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/
Limity dla płatności z rachunków, w tym płatności BLIK, dla osób fizycznych i klientów Private Banking dostępne są na https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/oferta-indywidualna/konta/konta/limity/

Usługa BLIK zbliżeniowy działa na telefonach z systemem Android, od wersji 3.49.1