W każdym momencie możesz sprawdzić status swojej płatności. Zrobisz to szybko w aplikacji mobilnej. Dzięki temu będziesz wiedział, czy Twoja transakcja została zrealizowana.

1. Sprawdź szczegóły zakupu i płatności!

Zanim zapłacisz, upewnij się, że płatność dotyczy Twojego zakupu oraz zweryfikuj wybraną przez Ciebie formę płatności. Zwróć także uwagę na kupowany towar, cenę i nazwę sklepu. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości lub się nie zgadza, skontaktuj się ze sklepem.
Pamiętaj: Uważnie czytaj powiadomienia dotyczące potwierdzenia płatności. Treść (rodzaj operacji, numer rachunku i kwota) musi zgadzać się z tym, co zleciłeś.

2. Wybierz szybką i bezpieczną formę płatności

Nie musisz nawet wstawać z kanapy po portfel, aby zapłacić. Skorzystaj z eKarty wirtualnej przeznaczonej do zakupów online. Dane eKarty, które są Ci potrzebne do płatności sprawdzisz w aplikacji mobilnej. Karta zwiększa bezpieczeństwo Twoich środków, ponieważ przed opłaceniem zamówienia doładowujesz ją potrzebną kwotą - sprawdź.

Płać za zakupy jednym kliknięciem!
Skorzystaj z płatności BLIK na klik. Dodaj ulubiony sklep do zaufanych w aplikacji mobilnej, a przy kolejnych zakupach zapłacisz bez przepisywania kodu - sprawdź.

Twoja płatność może potrwać dosłownie chwilę!
Aktywuj w aplikacji mobilnej mTransfer mobilny i nie trać czasu na wypełnianie formularzy przelewu - sprawdź.

3. Sprawdź, dlaczego nie możesz zapłacić!

Twoja płatność została odrzucona lub anulowana – sprawdź, czy masz wystarczająco pieniędzy lub czy limity na płatności nie zostały przekroczone. Zrobisz to w aplikacji lub serwisie transakcyjnym. Zobacz, czy na adres email podany podczas zakupów dostałeś wiadomość z jakiego powodu zapłacenie za zakupy nie jest możliwe. W kolejnym kroku skontaktuj się ze sklepem. Pamiętaj: Po opłaceniu zakupów na Twojego maila przyjdzie potwierdzenie zakupu i płatności.

4. Ubezpiecz swoje płatności online

Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa przy płatnościach w internecie, mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, które mogą sporo kosztować. Chcąc chronić swoje pieniądze, warto pomyśleć o ich ochronie dzięki ubezpieczeniu. Sprawdź ubezpieczenie internetowych płatności, które przygotowaliśmy wraz z UNIQA.

 

Poznaj kolejne wskazówki, które mogą się okazać niezbędne podczas zakupów w internecie.

 

3 wskazówki, jak bezpiecznie kupować w internecie

 

3 propozycje, co jeszcze możesz zrobić przez internet

 

3 wskazówki, jak mobilnie kontrolować swoje wydatki

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/ekarta/

https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/platnosci/blik-na-klik/

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mtransfer-mobilny/

https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/finanse/zarzadzanie-karta/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek