Przestępcy tworzą fałszywe sklepy internetowe, dlatego podchodź ostrożnie do towarów, których ceny są znacząco niższe niż w innych sklepach.

1. Weź pod lupę opis produktu

Kupując w internecie zapoznaj się z informacjami dotyczącymi wybranego przez Ciebie produktu. Zwróć uwagę na cenę wraz z kosztem dostawy oraz dostępne formy płatności. Wybieraj bezpieczne płatności online, które dostępne są w mBanku - sprawdź.
Pamiętaj: Jeśli masz wątpliwości związane z zakupem skorzystaj ze wsparcia CyberRescue. Są to specjaliści, którzy pomogą Ci sprawdzić uczciwość i wiarygodność sprzedawcy - sprawdź.

2. Upewnij się z kim masz do czynienia!

Zanim kupisz sprawdź wiarygodność sprzedawcy i opinie innych kupujących. Poszukaj informacji jak długo istnieje dany sklep, oraz sprawdź, czy możesz skontaktować się ze sprzedającym.
Pamiętaj: Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach. Zawsze, gdy kupujesz w nowym miejscu, przeczytaj informacje i opinie na jego temat. Aby dodatkowo się zabezpieczyć, płać za zakupy internetowe kartą – daje Ci to możliwość skorzystania z usługi chargeback, czyli reklamacji zakupu, np.: u nierzetelnego sprzedawcy - sprawdź.

3. Czytaj regulaminy i warunki sprzedaży!

Poznaj swoje prawa i zasady zakupów w wybranym przez Ciebie sklepie. Brak regulaminu powinien wzbudzić Twoje wątpliwości. Jeśli masz pytania dotyczące zwrotu lub gwarancji skontaktuj się ze sklepem. Możesz też skorzystać z pomocy specjalistów CyberRescue, którzy pomogą Ci znaleźć regulamin sklepu i zwrócą uwagę na najważniejsze oraz podejrzane zapisy - sprawdź. Pamiętaj: Zasady zwrotu oraz podmioty, których zwrot dotyczy określa sklep – zapoznaj się z nimi.

4. Ubezpiecz swoje zakupy online

Nawet przy uważnych zakupach mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje: uszkodzony produkt, podróbka czy brak dostarczenia towaru. Warto zadbać o ochronę swoich internetowych zakupów wybierając ubezpieczenie, które przygotowaliśmy wraz z UNIQA - sprawdź

 

Pamiętaj: posiadanie ubezpieczenia to dobre zabezpieczenie, ale to rozwaga podczas zakupów jest najlepszą ochroną Twoich pieniędzy.

Poznaj kolejne wskazówki, które mogą się okazać niezbędne podczas zakupów w internecie.

 

3 podpowiedzi, co możesz wygodnie kupić przez internet

 

3 propozycje, co jeszcze możesz zrobić przez internet

 

3 wskazówki, jak mobilnie kontrolować swoje wydatki

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

https://www.mbank.pl/bezpieczenstwo/na-co-uwazac/

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/cyber-rescue/

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/pytania-i-odpowiedzi/chargeback/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/. Szczegóły dotyczące usługi CyberRescue zawiera „Regulamin świadczenia usługi CyberRescue” dostępny na https://www.mBank.pl/pdf/ind/uslugi/regulamin-swiadczenia-uslugi-cyberrescue.pdf

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek