Nauka tego, czym jest przyjemność odroczona w czasie, ma duże znaczenie dla oszczędzania. Warto pokazać dziecku, że swoje oszczędności może wydać tu i teraz, ale także uzbierać z kieszonkowego większa kwotę, którą będzie mogło przeznaczyć na droższy gadżet. Przyzwolenie na kontrolowaną samodzielność naszej pociechy uczy ją odpowiedzialności za swoje zakupy. Sięgnijcie po Moje Cele i kształtujcie dobre nawyki w praktyce - sprawdź.

1. Pierwsze zarobione pieniądze… Czas na samodzielne „dorosłe” konto!

Momentu, w którym potrzeba posiadania wymarzonej zabawki zmienia się w potrzebę posiadania własnego auta nie sposób przegapić! Pamiętasz jakim fajnym uczuciem była pierwsza wypłata w ręku? Tak samo fajnym jak pierwsza wypłata na koncie! Niezależnie od tego czy Twoje dziecko tylko dorabia pieniądze sprzedając niechodzone ubrania w sieci czy udzielając korepetycji czy zaczyna stałą pracę – te pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze „smakują” najlepiej. Poczucie dorosłości buduje pewność siebie i pozwala na większą swobodę – także w zakresie zarządzania finansami. To czas aby pozwolić nastolatkowi samodzielnie ogarniać swoje konto bankowe I korzystać z niego bez kontroli rodziców - sprawdź
Pamiętaj: W aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym mamy mechanizmy, które pomogą kontrolować swój budżet. Naucz dziecko analizować historie wydatków, pokaż jak ustalić limity transakcji i korzystać z wygodnych opcji przelewania kasy.

2. Wspieraj w oszczędzaniu

Jako rodzic starasz się zapewne przewidywać możliwe scenariusze i oszczędzać na przyszłość dziecka – to naturalne. Warto jednak na pewnym etapie pozwolić mu na dodatkową swobodę. Pozwól, aby nastolatek już sam zdecydował jak gospodarować swoimi pieniędzmi. Woli przeznaczyć kasę na zorganizowanie imprezy urodzinowej czy zamierza odkładać dłużej na wymarzony samochód – pozwól decydować i oddaj sprawczość w rękę młodego. To co warto zrobić, to pokazać możliwości i narzędzia z jakich można korzystać, żeby oszczędzić łatwiej. Poklikajcie razem w poszukiwaniu opcji oszczędzania w Banku.
Pamiętaj: Automatyczne oszczędzanie z moimi celami to doskonały sposób na wypracowanie dobrych nawyków u nastolatka i oswojenie regularnego oszczędzania - sprawdź.

 

3. Sprawdzone sposoby warto polecać

A jeśli widzisz, że Twój nastolatek jest zadowolony ze swojego konta i finansów, pokaż mu jak może na tym zarobić. Może to robić już po skończeniu 13 roku życia. Razem można więcej i łatwiej, dzięki programowi polecam bank - sprawdź.
Pamiętaj: W tę zabawę możecie bawić się razem. Zarejestrujcie się w programie Polecam mBank, aby otrzymać kasę za polecenie mBanku znajomym.


Poznaj kolejne wskazówki, które pomogą Ci zadbać o przyszłość Twojej rodziny

 

Podróż do przyszłości…

 

Misja specjalna: nowy członek rodziny

 

Rozłóż parasol nad swoją rodziną

 

Gotówka, karta czy opaska płatnicza?

 

Zielona szkoła, obóz sportowy, biwak?

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/cele-oszczednosciowe/

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/ekonto-dla-mlodych/

https://www.mbank.pl/indywidualny/m/polecambank/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek