Remont to misja, z którą prędzej czy później większości z nas przyjdzie się zmierzyć. Odnawianie mieszkania może być świetną przygodą. Ale tylko pod warunkiem, że dobrze się do niej przygotujemy. Możemy znaleźć dobrą ekipę lub zabrać się za remont sami, przygotować plan działania, kupić materiały. Jak to zorganizować?

Zakres prac remontowych

jest znalezienie sprawdzonej, zaufanej ekipy remontowej. Warto popytać wśród znajomych i rodziny, szukać kogoś z polecenia. To jedna z tych branż, w których poczta pantoflowa sprawdza się najlepiej. Więcej

 

Sprawdź specjalne aplikacje, w których ekspertów oceniają osoby korzystające z ich usług. Zobaczysz tu profil fachowca, zakres jego umiejętności oraz ocenę, będącą sumą gwiazdek przyznawanych mu przez użytkowników.

Za malowanie ścian zapłacisz od 11 do 17 zł za metr kwadratowy. Za układanie paneli od 20 do 30 zł za metr kwadratowy. Więcej

 

Najdrożej jest w województwie mazowieckim, najtaniej w opolskim i zachodniopomorskim*. Żeby obliczyć przewidywany koszt zatrudnienia ekipy remontowej, warto skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów. Zanim zatrudnisz specjalistów, poznaj cenniki przynajmniej kilku firm. Porównaj je, by wybrać najkorzystniej.

Opowiedz o swoich pomysłach i poddaj je dyskusji. Dobry ekspert podpowie najlepsze rozwiązania i wskaże techniki, metody i materiały przydatne do pracy.


w którym uwzględnisz wynagrodzenie dla ekipy i ceny materiałów. Warto zostawić w tej wycenie poduszkę bezpieczeństwa – dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł później wykorzystać. Wypadki się zdarzają, warto mieć środki na zamianę stłuczonych kafli czy farbę, która źle pokryła ścianę.


Wybieraj materiały wysokiej jakości, ale niekoniecznie z najwyższej półki cenowej. Konsultuj swoje decyzje z ekspertami, którzy mogą mieć większą wiedzę o remontach. Przed rozpoczęciem prac, spisz umowę z wykonawcą. I pamiętaj – najdroższe wcale nie oznacza najlepsze! Od tych wyborów zależy, ile kosztować będzie remont mieszkania.

Jak zaoszczędzić na zakupach?


Nie bój się korzystać z oferty sklepów internetowych. Więcej

 

Sprawdzaj i porównuj ceny. W sieci bywają one niższe niż w sklepach stacjonarnych. Więcej informacji na temat zakupów przez Internet znajdziesz tutaj.


Może się tak zdarzyć, że zwlekając z remontem, będziesz musiał więcej zapłacić.

Jak sfinansować remont?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje remont mieszkania. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Samodzielne odmalowanie ścian jest tańsze niż generalny remont. Sporo kosztuje też zatrudnienie ekipy remontowej.

Żeby opłacić wyczekany remont, warto zacząć wcześniej odkładać pieniądze. Pomóc może prowadzenie tabeli wydatków. W razie potrzeby możesz sięgnąć po kredyt gotówkowy, który pozwoli sfinansować odświeżenie mieszkania. Pamiętaj, by przed wypełnieniem wniosku kredytowego dokładnie przeanalizować swój budżet. Tak, by spłacać raty bez problemu.


Poznaj kolejne wskazówki, które pomogą Ci w sprawach związanych z nowym mieszkaniem

 

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie

 

Kredyt hipoteczny w 3 prostych krokach

 

Pierwsze kroki na swoim. 3 sposoby na rozplanowanie budżetu domowego

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 20,53% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 511 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 650,34 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 13,59% w skali roku, całkowity koszt kredytu 5 139,34 zł (w tym: prowizja 9,49% - 1 187,29 zł, oprocentowanie – 13,59%, odsetki 3 952,05 zł), 46 miesięcznych rat, w tym 45 miesięcznych raty równych w wysokości po 383,71 zł, ostatnia rata 383,39 zł. Kalkulacja na dzień 5.09.2022r.

To nie jest oferta. Jeśli pozytywnie ocenimy Twoją zdolność kredytową będziesz mógł otrzymać kredyt. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek . Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego zostanie obniżona o 50% od standardowej prowizji określonej w Taryfie prowizji i opłat jeśli na wniosku o kredyt gotówkowy w odpowiednim polu wpiszesz słowo WARTO. w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.,Szczegóły znajdziesz w: Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie kredytu gotówkowego dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.