Czym jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego?

Dzięki IKZE odkładasz dodatkowe pieniądze na emeryturę. Możesz inwestować w różne instrumenty finansowe w zależności od własnych potrzeb i akceptowanego ryzyka. Dodatkowo możesz skorzystać z odliczenia podatkowego.

Dlaczego warto?

 •  

  • zyskasz dodatkowe pieniądze niezależne od ZUS
  • brak podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie
   po 65 roku życia
  • możesz zaoszczędzić nawet 3004 zł na podatku
  • środki zgromadzone na IKZE podlegają dziedziczeniu

Jakie możliwości daje IKZE eMakler?

  • inwestycje w akcje i ETF notowane na giełdach w Warszawie, Nowym Jorku, Londynie i Frankfurcie
  • wygodny dostęp do konta przez aplikację mobilną i serwis transakcyjny
  • bezpłatne analizy i rekomendacje
  • serwis informacyjny i notowania giełdowe

Maksymalna wpłata na IKZE w 2024 r. wynosi 9388,80 zł (możesz wpłacić mniej).

Pamiętaj! Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem. Aby sprawdzić, czy usługa ta jest dla Ciebie, wypełnij ankietę MiFID podczas aktywacji eMaklera

Jak zacząć?

 

Złóż wniosek o IKZE eMaklera

 

aktywuj ikze emaklera

Środki na IKZE eMakler wpłać przelewem bezpośrednio na rachunek maklerski. Numer rachunku do wpłat znajdziesz po zalogowaniu do IKZE eMaklera (w serwisie transakcyjnym mBanku) w sekcji Finanse.

IKZE eMakler będzie dostępny w serwisie transakcyjnym. Wybierz Finanse -> Inwestycje -> Wszystkie -> Giełda. Jeżeli masz więcej niż jeden rachunek maklerski, możesz łatwo przełączać się między nimi, żeby składać zlecenia lub sprawdzić stan rachunku.

Zaczynasz inwestować?

 

obejrzyj nasze bezpłatne szkolenia online i dowiedz się więcej

więcej

obligacje Skarbu Państwa i Banku Gospodarstwa Krajowego – dostępne w eMaklerze

więcej

sprawdź popularne ETFy pogrupowane w Tematy inwestycyjne

więcej

Jeżeli interesuje Cię konto emerytalne z większym limitem rocznym, sprawdź IKE eMakler

Pytania i odpowiedzi

Pamiętaj, aby skorzystać z odliczenia podatkowego za dany rok, środki musisz przelać do 31 grudnia!

Nie musisz jednak inwestować ich od razu, zrób to jak będziesz gotów w późniejszym czasie.

 

Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Aby móc skorzystać ze zryczałtowanego podatku 10%, musisz zasilić swoje IKZE dowolną kwotą przez co najmniej 5 lat kalendarzowych.

 

Wypłata z IKZE dokonywana jest na wniosek oszczędzającego, po osiągnięciu przez niego wieku 65 lat oraz pod warunkiem dokonywania wpłat na IKZE co najmniej w 5 latach kalendarzowych. Wypłata podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w stawce 10 %. Limit wpłat w 2024 r. wynosi 9 388,80 zł.

Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe w ramach IKZE wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Powinieneś liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

Musisz wiedzieć, że mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje Klientów związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Potencjalne korzyści z Twoich inwestycji pomniejszą się o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Gdy podejmujesz jakąkolwiek decyzję inwestycyjną powinieneś kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej.

Pamiętaj aby szczegółowo zapoznać się z opisem czynników ryzyka, specyfikacją danego instrumentu, regulaminami, opłatami i informacjami zawartymi w innych dokumentach związanych ze świadczeniem usług maklerskich przez mBank S.A. znajdujących się na stronie internetowej https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/gielda/ikze-emakler/ oraz rozważyć, czy dany instrument jest dla Ciebie odpowiedni zgodnie z własną wiedzą, doświadczeniem w inwestowaniu oraz sytuacją finansową.

Usługa IKZE eMakler może być otwarta tylko przez posiadacza rachunku bankowego prowadzonego przez mBank S.A.

Materiał pochodzi od spółki mBank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-850), przy ul. Prostej 18, która prowadzi działalność maklerską w ramach wyodrębnionej jednostki organizacyjnej - Biura Maklerskiego mBanku, nadzorowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

To nie jest oferta.