Planujesz zapłacić za hotel i musisz zwiększyć limit płatności na swojej karcie? Ustal tymczasowy limit łatwo i szybko w aplikacji mobilnej. Nie musisz pamiętać o tym, aby kolejnego dnia go wyłączyć. O północy zostanie on automatycznie przywrócony do poprzedniego poziomu! Sprawdź.

1. Płacenie kartą jest dziecinnie proste

Jesteś w sklepie, czy restauracji i chcesz zapłacić kartą. Nie wiesz, czy możesz to zrobić zbliżeniowo? Sprawdź, czy terminal posiada oznaczenie [>)))]. Jeżeli tak, to wystarczy, że zbliżysz swoją kartę do terminala i ewentualnie wprowadzisz PIN - sprawdź.
Pamiętaj: Unikaj sytuacji, gdy wręczasz swoją kartę kasjerowi czy sprzedawcy. Jeżeli musisz, to zrobić, miej ją cały czas na oku.

2. Wybrać złotówki czy walutę lokalną?

Niektóre terminale czy bankomaty oferują wybór waluty, w której masz zapłacić. Przykładowo: w restauracji w Barcelonie, na terminalu, oprócz płatności w euro, pojawia się również możliwość zapłaty w złotówkach. Jeżeli wybierzesz płatność w złotówkach, narazisz się na niekorzystny kurs przewalutowania dostawcy terminalu. Możesz tego uniknąć, blokując w aplikacji transakcje z użyciem DCC - sprawdź.
Pamiętaj: Wybieraj walutę lokalną, aby uniknąć niekorzystnego zazwyczaj przewalutowania.

3. Czy bankomat za granicą jest drogi?

W większości przypadków możesz wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą bezpłatnie - sprawdź. Niestety niektóre bankomaty pobierają dodatkową opłatę (surcharge). Masz jednak możliwość zablokowania takich wypłat w aplikacji mobilnej - sprawdź.
Pamiętaj: Wyłącz transakcje z opłatą surcharge, a jeśli zauważymy, że bankomat chce do Twojej wypłaty doliczyć dodatkową prowizję, odrzucimy ją. Powiadomimy Cię o tym wiadomością w aplikacji mobilnej.

Poznaj kolejne wskazówki, które mogą się okazać niezbędne podczas podróży

3 wskazówki jak płacić za granicą

Zadbaj o bezpieczeństwo podróży w 3 prostych krokach!

Poznaj 3 sposoby jak odłożyć na wymarzone wakacje

Poznaj 3 rzeczy, które warto wziąć pod lupę, wracając z wakacji!

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/finanse/zarzadzanie-karta/

https://www.mbank.pl/mbank-news/finansowe-abc/wplacasz-za-granica-pieniadze-z-bankomatu-placisz-na-zagranicznych-wakacjach-karta-nie-daj-sie-zaskoczyc-sprawdz-jakie-oplaty-moga-sie-z-tym-wiazac.html

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/platnosci-zblizeniowe/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek