Zawsze miej w kieszeni drobną kwotę pieniędzy na podstawowe zakupy, bilety czy napiwki. Dzięki temu możesz zapłacić, nawet jeżeli sklep czy lodziarnia nie obsługuje kart płatniczych.

1. Karta czy gotówka?

Przed wyjazdem sprawdź jaka forma płatności jest najbardziej popularna w miejscu, do którego jedziesz. Czy powszechne są tam bankomaty oraz sklepy wyposażone w terminale płatnicze? Taką informację znajdziesz w przewodnikach i blogach podróżniczych.
Pamiętaj: Dzięki karcie zapłacisz w każdej walucie – od euro po dinary.

2. Co jeśli będę potrzebować gotówki?

Jeżeli planujesz spędzać czas w mniej przetartych turystycznie szlakach, gotówka może okazać się niezbędna. Wystarczy, że masz przy sobie kartę, wtedy bez problemu wypłacisz niezbędną gotówkę z bankomatu. Warto sprawdzić wcześniej, w którym dokładnie miejscu zlokalizowany jest bankomat, aby nie szukać go na ostatnią chwilę.
Pamiętaj: Nie noś ze sobą dużych kwot i nie trzymaj całej gotówki w jednym miejscu. Nie narażaj się na utratę wszystkich pieniędzy.

3. Jaka karta na wakacje?

Płacenie za granicą to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Każdą kartą zapłacisz za granicą, ale koszty związane z płatnościami mogą się różnić. Skorzystaj z usługi wielowalutowej i płać wygodnie swoją kartą do konta - sprawdźMożesz też wybrać kartę Visa Świat Intensive. Zapłacisz nią w ponad 180 walutach, bez prowizji za przewalutowanie - sprawdźPamiętaj! Jeżeli obawiasz się dodatkowych opłat przy płatnościach kartą, przeczytaj jak ich uniknąć - sprawdź.

 

Poznaj kolejne wskazówki, które mogą się okazać niezbędne podczas podróży

 

Poznaj 3 sposoby na płatności kartą za granicą bez dodatkowych opłat!

 

Poznaj 3 kroki, aby poradzić sobie w stresującej sytuacji na urlopie

 

Poznaj 3 sposoby jak odłożyć na wymarzone wakacje

 

Poznaj 3 rzeczy, które warto wziąć pod lupę, wracając z wakacji!

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/visa-swiat-intensive/

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/pytania-i-odpowiedzi/limity-autoryzacyjne-dla-platnosci/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek