Masz wątpliwości, czy wszystkie płatności na Twojej karcie zostały wykonane przez Ciebie? Historia transakcji może pomóc Ci przeanalizować wszystkie wydatki i sprawdzić, czy nie zostałeś oszukany. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej i sprawdzić historię.

1. Zostaw gotówkę na wczasach

Wypłaciłeś z banku za dużo obcej waluty i nie wiesz co z nią zrobić – w szczególności, jeśli jest mało popularna? Gdy zostaje Ci gotówka w euro, dolarach czy funtach, problemu nie ma – pewnie wykorzystasz ją w czasie kolejnej podróży. Jeśli jednak zostało ci trochę gotówki w egzotycznej walucie – może zamiast zabierać ją ze sobą do domu – wykorzystasz ją na wyjątkowy prezent z podróży?
Pamiętaj: Obcą walutę możesz zostawić na kolejny wyjazd albo popytać znajomych, czy nie będzie im potrzebna.

2. Rzuć okiem na transakcje na koncie

Po powrocie z wakacji warto przejrzeć swoją historię transakcji. Jedni po prostu lubią wiedzieć, ile wydali na wakacjach, inni śpią lepiej, gdy tego nie wiedzą. Jednak zawsze warto sprawdzić, czy nie ma tam płatności, których sami nie zlecaliśmy np. za dodatkową usługę w hotelu czy wypożyczalni samochodu.
Pamiętaj: możesz wnioskować o chargeback, czyli obciążenie zwrotne. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy złożyć reklamację w banku – po jej pozytywnym rozpatrzeniu środki wracają do Ciebie na konto w ciągu kilkudziesięciu dni - sprawdź.

3. Pomyśl o… kolejnym wyjeździe!

Powrót z urlopu niekoniecznie musi się wiązać z brutalnym powrotem do rzeczywistości. A gdyby tak od razu zacząć myśleć o kolejnym wyjeździe? Im szybciej zaczniesz oszczędzać pieniądze, tym szybciej zrealizujesz kolejne podróżnicze marzenie.
Pamiętaj: Sprawdź listę ostrzeżeń publicznych KNF - sprawdź. Nie daj się zwieść niebotycznie wysokiemu oprocentowaniu. W oszczędzaniu najważniejsza jest regularność.

Poznaj kolejne wskazówki, które mogą się okazać niezbędne podczas podróży

3 wskazówki jak płacić za granicą

Zadbaj o bezpieczeństwo podróży w 3 prostych krokach!

Poznaj 3 sposoby na płatności kartą za granicą bez dodatkowych opłat

Poznaj 3 kroki, aby poradzić sobie w stresującej sytuacji na urlopie

Poznaj 3 sposoby jak odłożyć na wymarzone wakacje

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach:

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/pytania-i-odpowiedzi/chargeback/

 

oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. i Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A dostępnych na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ i https://www.mbank.pl/pomoc/oprocentowanie/oferta-indywidualna/.

Wyjaśnienia pojęć, dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek