mBankowa wyszukiwarka bankomatów i wpłatomatów w nowej odsłonie

Okazuje się, że mBankową wyszukiwarkę bankomatów można ulepszyć :-) Udało nam się wdrożyć nowy moduł i co za tym idzie, dodać wiele nowych opcji do tej części naszego serwisu internetowego.

Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć było dodanie nowych rozwiązań, które w sposób łatwy i przejrzysty pomogą Wam znaleźć konkretny bankomat czy wpłatomat.

Poniżej przedstawiamy wprowadzone funkcjonalności:

1. Podział na województwa

Do tej pory można było szukać bankomatów i wpłatomatów podając nazwę miejscowości, która nas interesuje. W nowym module jest możliwość wyboru województwa - jest to pole nieobowiązkowe, nadal można wyszukiwać poprzez wybranie tylko miejscowości z rozwijanej listy. Wybór województwa powoduje zmniejszenie ilości miast - do wyboru są tylko miejscowości zlokalizowane w wybranym województwie.

 

 

 

2. Bankomaty i wpłatomaty mBanku w nawigacji GPS

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, jakie wprowadziliśmy jest możliwość wygenerowania gotowego pliku do nawigacji samochodowych. Czynność ta jest banalnie prosta, wystarczy wybrać interesujący nas format i ściągnąć go na dysk, a potem zaimportować w urządzeniu GPS.

Co ciekawe, można ściągnąć plik z wszystkimi bankomatami/wpłatomatami bądź tylko z województwa czy nawet tylko miejscowości, która nas interesuje.

 

3. Opcja Dojazd z...

czyli funkcja wyznaczania trasy do interesującego nas bankomatu bądź wpłatomatu. Przebywając w obcym mieście chciałoby się trafić do bankomatu, jednakże często nie wiadomo, jak dojechać w to miejsce. Nowa funkcjonalność w bardzo łatwy sposób pokaże najprostszą drogę do interesującego nas bankomatu.

Wystarczy kliknąć w znacznik wybranego bankomatu/wpłatomatu a pojawi się okienko, gdzie należy wpisać adres z jakiego będziemy podróżować.

 

System wyznaczy najprostszą trasę oraz dokładnie opisze każdy zaułek proponowanej trasy.

 


W bardzo łatwy sposób można wydrukować sobie mapkę wraz ze wskazówkami do dojazdu.

Wystarczy kliknąć przycisk "Drukuj" na końcu strony.

 

 

4. Współrzędne maszyny/placówki

Aby ułatwić szybkie znalezienie interesującego urządzenia, system będzie podawał współrzędne geograficzne tego miejsca. Wystarczy wpisać je do nawigacji GPS czy też komputerowej mapy, aby w  łatwy sposób odnaleźć to miejsce.

 


5. Pokaż najbliższe działające maszyny

To nowa funkcjonalność przydatna w szczególności poszukiwań sprawnego wpłatomatu. Niestety zdarza się, że wpłatomat zostaje uszkodzony. Chcesz wiedzieć, czy wpłatomat w Twojej okolicy jest sprawny - teraz możesz to sprawdzić poprzez użycie funkcji „Znajdź najbliższy działający wpłatomat”, dowiesz się, gdzie znajdują się czynne maszyny w promieniu 50 km.

 

 

Zachęcamy Was do aktywnego korzystania z nowej wyszukiwarki bankomatów i wpłatomatów.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą Wam na lepsze i szybsze znajdowanie interesujących Was maszyn.

Archiwum

Komentarze

22

wpłatomat w multibanku na toruńskiej starówce jest notorycznie nieczynny. Dzięki za takie udogodnienia


Wszystkie bankomaty dla stalych klientow powinny byc za darmo tak jak naprzyklad w ING Banku Śląskim no ale ja tylko taka sugestie daje hehe


Chyba wyszukiwarka wpłatomatów "wisi" lub podaje trochę nieaktualne dane. Ostatnie z 18 marca.


Warszawa Kwiaciarnia EWA al. Niepodległości 222A 24 h, bankomat jest, ale kwiaciarni to tam nie ma (już). Pozdrawiam, dobra robota.


Dzięki spyro ;) W tej chwili nie da się ściągnąć wszystkich plików bankomatów w formacie google'a oraz także uważam, że powinna być informacja jakiej firmy to bankomat.


Dołączam się do postulatu piter10, aby w eksportowanych danych znalazła się informacja o sieci, do której należy dany bankomat. I jeszcze o województwie, albo by po wyborze danego województwa plik zawierał tylko to województwo.


Dlaczego nie ma jeszcze wpłatomatów na waluty? W bankach chcą 68 PLN za wpłatę dewiz. To jest lekkie przegięcie. Co na to mEkipa.


redeye, możesz to zrobić, po prostu zaznacz same bankomaty lub same wpłatomaty i wyeksportujesz w ten sposób całą listę interesujących Cię maszyn.


Przydała by się jeszcze możliwość wyeksportowania (albo już gotowy plik) całej bazy wpłatomatów i oddzielnej całej bazy bankomatów. Raz na jakiś czas by się wgrywało do GPS i by był luz :)


pawlikd, dzięki za uwagi, błędy poprawione.


Witam!
Jak widać Kędzierzyn-Koźle podzielił los Jastrzębia Zdrój, bo nie ma go na liście w województwie opolskim. No i należałoby wpisać poprawną nazwę miasta, czyli Kędzierzyn-Koźle a nie Kędzierzyn Koźle.


Piękne przykłady! Skręcić w Żwirki w lewo nie można. Podobnie w lewo w plac Reymonta (no chyba że tramwajem, ale motorniczy to raczej zna miasto)!


Jak zwykle m zajmuje się pierdołami - tym razem pożytecznymi :D


Chodzi mi o to żeby można było również znaleźć w wyeksportowanej tabeli, z bankomatem jakiej sieci mamy w danym miejscu do czynienia.


Do pełni szczęścia można by dodać przy eksporcie danych do tabeli opcję pokazującą jaki bankomat jest w danym miejscu. Czasem potrzebujemy banknotów o mniejszym nominale i szukamy np. Cash4You który wyda nam 20 zł czy BZWBK gdzie można podjąć nawet banknoty 10 złotowe.


Dzięki za uwagi, zaraz to poprawimy.


Coś Wam to kiepsko działa. Nie wszystkie miasta są poprawnie wyświetlane przy wyborze województw. Na przykład po wybraniu śląskiego nie ma na liście miasta Jastrzębie Zdrój. Żeby je znaleźć, nie należy wybierać żadnego województwa. To jakiś absurd. Warto byłoby to poprawić, skoro nowości mają ułatwiać wyszukiwanie.


A w Świdnicy jest wpłatomat, czy go nie ma? Multibank twierdzi, że jest, a mBank, że nie ma.


Niestety nie na Operze, która chce zapisać plik 'mBank-Eksport.xml'. Na IE jest OK.


qbalodz, plik do Google Earth ma właśnie rozszerzenie KML.


czy można pomyśleć o wpłatomacie w Bydgoszczy w dzielnicy Fordon? najwieksza dzielnica Bydgoszczy, minimum 80 tys. mieszkanców a wpłatomatu nie ma, podczas gdy w Tesco są aż dwa.


Przy eksporcie do Google Earth jest drobny błąd. Plik powinien mieć rozszerzenie kml a nie xml :)


Komentuj z innymi

Zobacz także

Brak powiązanych wpisów

Tagi

Archiwum