Ja...

wątki: 128 | wypowiedzi: 0

Aktywny w grupach:

mKlient

Ostatnia aktywność

Gdyby mBank udostępnił wpłaty Blikiem to byłoby super, aczkolwiek nie wiem czy Euronet takie wpłaty wspiera. Nie wpłacam gotówki często, aczkolwiek gdy już potrzebuję, to dotychczas bankomat Euronetu miałem kilka kroków od wejścia do klatki. Nawet fakt że zaczęli zdejmować haracz za wypłaty gotówki poniżej 100zł też nie był problemem, bo można za darmo to robić Blikiem. Ale oharaczowanie wpłat w Euronecie trochę mnie zawiodło, nawet mimo udostępnionych za darmo wpłatomatów Planet Cash. Teraz do najbliższej darmowej maszyny znów muszę dylać parę km i to mi się nie podoba.

Już dawno odszedłem od idei posiadania konta tylko w jednym banku. Przy tak szybko zmieniającym się rynku i ciągłych zmianach warunków jakie dają banki nie ma to już większego sensu (przynajmniej dla tych, którzy nie mają stałych wpływów lub/i nie spełniają warunku miesięcznych wydatków kartą). Brak Bliku w Idei nie przeszkadza mi specjalnie, bo i tak korzystam z tego głównie przy zakupach przez net. W sklepach szybciej jest machnąć zbliżeniówką, niż generować kod, zastanawiać się czy kasjerka będzie zorientowana w temacie, czekać na potwierdzenie w telefonie i tak dalej. Zawsze mogę wykorzystać konto i kartę z Idei tylko do wpłat, a potem przerzucić kasę na inne konto (do tego dają 2 przelewy natychmiastowe w miesiącu za darmo).

Chyba jednak tam się zdecyduję, Nest wydaje się zbyt "nowy" i kto wie czy opłaty nie pojawią się lada chwila, Idea chyba bardziej stabilna.
drutkow1 napisał(a):
> krosnek napisał(a):
> > Znajdź mi BLIK-a na Symbiana s60v3, stawiam czteropak :)
> IKO, załóż sobie inteligo.
> Darmowe bankomaty pko i wbk.
> Warunek - telefon musi mieć ważne certyfikaty https - jeśli
> działają strony po https to zadziała, jeśli "błąd" to nie.
> W mojej nokii e51 certyfikaty wygasły niestety w styczniu 2016, a
> upgrade brak. Do e52 można ściągnąć update, który podobno
> działa.
> I są czeki blik - chyba tylko iko to ma.
> Jakiego piwa ten czteropak ?

Najbliższy bankomat pko mam 2km od domu, najbliższy wbk 4km. Najbliższy euronet 200m, ale nawet te nie są darmowe (chyba że za 4zł/mc, inaczej 5zł/wyplata). Co więcej, IKO również jest płatne 5zł/transakcja poza bankomatami pko i wbk, bez możliwośći zwolnienia z tej opłaty. Wow. Nawet za cashback drą 1zł/wypłata, bez możliwości zwolnienia... No i jeszcze karta 4zł/mc lub min. 100zł, gdzie w IB i mB mogę mieć póki co bezwarunkowo darmową (karta i tak jest mi potrzebna bo korzystam czasem z wpłatomatów). Coś kiepska ta oferta. Pomijam już fakt że IKO to nie BLIK, a BLIK to nie IKO. Nazwałbym to raczej usługą blikopodobną, więc na czteropak się kolega nie załapał :)

No i pytanie brzmiało:
> Ma ktoś może kartę debetową w IB i mógłby podpowiedzieć jak to wygląda u nich? Bo zastanawiam się czy zostawić sobie kartę mBąkową (mam
> jeszcze bezwarunkowo darmową - do eKonta mobilnego sprzed 15.02.2015) do płatności internetowych, czy zrezygnować z niej całkowicie.
> Pozdrawiam.
A nie o to czy takie kombinacje są opłacalne. Kartę i tak zamówię z początkiem lutego, chyba że IB zmieni rażąco warunki.