Do minusów dodałbym problem z bezpieczeństwem przy płatności BLIK.
W starej aplikacji otwierało się apkę, klikało w blika, przepisywało kod, zatwierdzało PIN-em.
W nowej ta sama czynność wymaga: otwarcia apki, zalogowania się PIN-em, kliknięcia w blika, przepisania kodu i zatwierdzenia PIN-em.
Czyli dla wygody osoby patrzącej nam przez ramie, jak przy logowaniu wklepiemy PIN za szybko, żeby osoba wyłapała wszystkie cyfry, za chwilę je powtórzymy przy zatwierdzaniu transakcji.
Nie dałoby się zrobic jakiegoś okresu ważności autoryzacji, czyli że PIN jest wymagany tylko wówczas, jeśli popfrzednio podawaliśmy go dawniej, niż np. dwie minuty temu?

Chris94, dziękujemy za uwagi. W kwestii rachunku, sprawdź czy ponowne parowanie rozwiąże sprawę. Pozdrawiamy, Zespół mBanku

Witaj rmikke dostęp do blik jest również przed podaniem kodu PIN do apliakcji. Blik znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Pozdrawiamy Zespół, mBanku

Zespół mBanku napisał(a):
> Blik znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Pozdrawiamy
> Zespół, mBanku

Moim zdaniem obecne rozwiązanie jest niewygodne. Prosiłbym o przekazanie sugestii.

Ja używam Blika tylko do wpłat z bankomatów. Po uruchomieniu aplikacji i kliknięciu na ikonkę Blik oczekiwałbym, że ukaże mi się kod Blik lub aplikacja poprosi mnie o autoryzację czytnikiem linii papilarnych. Tymczasem otwiera się jakieś okienko z komunikatem, że muszę przejść do opcji i ustawić płatności blikiem bez logowania. Tylko, że ja takich płatności wcale nie chce, chce tylko wpłacić kasę z bankomatu.

Co gorsze jednak, gdy już ustawię płatności bez autoryzacji i przepiszę wygenerowany (bez logowania) kod Blik do bankomatu, a następnie chce zatwierdzić, to aplikacja każe mi wpisać pin. Pin zamiast odcisku. W konsekwencji o wiele łatwiej po prostu zawsze się najpierw zalogować palcem do aplikacji, a potem dopiero kliknąć ikonkę Blik, co sprawia, że ikonka przed logowaniem jest bezużyteczna.

Moja sugestia jest więc taka. Jeśli nie mamy ustawionych płatności bez autoryzacji i klikniemy bez logowania ikonkę Blik, to powinien się wyświetlić komunikat z prośbą o przyłożenie palca (taki jak po kliknięciu w push od mobilnej autoryzacji) , a następnie powinno nam wygenerować kod Blik, który nie powinien wymagać dodatkowej autoryzacji. Jeśli jednak mamy ustawione płatności bez autoryzacji i próbujemy wpłacić kasę w bankomacie, to też zamiast prośby o pin powinna być prośba o odcisk.

Witaj blindoln, dziękujemy za Twoje uwagi i opinię. Zgłosiliśmy sugestię do określonego działu.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Zespół mBanku napisał(a):
> Witaj rmikke dostęp do blik jest również przed podaniem kodu PIN do
> apliakcji. Blik znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Pozdrawiamy
> Zespół, mBanku

No, znajduje się, tylko że- jak pisał blindoln- wyświetla ustawienia BLIKa a nie prośbe o autoryzację i od razu potem kod. Przycisk jest póki co bezużyteczny, jeśli nie włączy się braku autoryzacji BLIKa do 50zł.

Zróbcie to tak:
Włączony Blik do 50zł bez autoryzacji -> Po kliknięciu na przycisk mamy kod. Jak teraz.
Nie właczony Blik do 50zł bez autoryzacji -> Po kliknięciu prośba o autoryzację i od razu potem pokazanie kodu.

blindoln napisał(a):
>
> Moja sugestia jest więc taka. Jeśli nie mamy ustawionych płatności
> bez autoryzacji i klikniemy bez logowania ikonkę Blik, to powinien
> się wyświetlić komunikat z prośbą o przyłożenie palca (taki jak
> po kliknięciu w push od mobilnej autoryzacji) , a następnie powinno
> nam wygenerować kod Blik, który nie powinien wymagać dodatkowej
> autoryzacji. Jeśli jednak mamy ustawione płatności bez autoryzacji
> i próbujemy wpłacić kasę w bankomacie, to też zamiast prośby o
> pin powinna być prośba o odcisk.

Popieram w całej rozciągłości. Zamiennie powinien być kod PIN dla tych co nie mają możliwości logowania się poprzez odcisk palca. W poprzedniej wersji aplikacji (2.0) właśnie tak było: Klik na ikonę BLIK -----> podanie PIN ----> wyświetla kod BLIK się po zalogowaniu. Teraz to jakieś pierdoły pokazuje z ustawieniami i mimo, że jak się ustawi że nie chcę wypłat bez PINu to za każdym razem pokazuje to samo.

michal_kow napisał(a):
> Zespół mBanku napisał(a):
> > Witaj rmikke dostęp do blik jest również przed podaniem kodu PIN
> do
> > apliakcji. Blik znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.
> Pozdrawiamy
> > Zespół, mBanku
>
> No, znajduje się, tylko że- jak pisał blindoln- wyświetla
> ustawienia BLIKa a nie prośbe o autoryzację i od razu potem kod.
> Przycisk jest póki co bezużyteczny, jeśli nie włączy się braku
> autoryzacji BLIKa do 50zł.
>
> Zróbcie to tak:
> Włączony Blik do 50zł bez autoryzacji -> Po kliknięciu na przycisk
> mamy kod. Jak teraz.
> Nie właczony Blik do 50zł bez autoryzacji -> Po kliknięciu prośba
> o autoryzację i od razu potem pokazanie kodu.
>

O to to to właśnie :)

Acha i jeszcze jedna rzecz. Po zmianie autoryzacji z haseł sms na mobilną autoryzację zniknęła mi lista haseł jednorazowych, którą miałem odkąd założyłem tutaj konto. Dla pewności papier zniszczyłem, ale dzisiaj widzę coś takiego: wracam do haseł sms i lista pojawiła się na nowo. Więc usunąłem ją z systemu, bo i tak już jej nie mam w wersji papierowej. Po powrocie do mobilnej autoryzacji lista ponownie zniknęła. Nie wiem więc, czy teraz tej listy nie zamówi mi z automatu.