powrótPowrót do strony głównej forum

KK - Spłaty na raty - pytanie

Witam
Mam pytanie dot. usługi spłaty na raty, niby proste ale chce się upewnić.
Można rozłożyć zadłużenie wskazane na ostatnim wyciągu z karty oraz transakcje bezgotówkowe (rozliczone), z bieżącego okresu rozliczeniowego.
Czyli można rozłożyc całość rozlczonego zadłużenia na karcie.
Ale co będzie jeżeli chcę rozłożyć tylko częśc zadłużenia. Powiedzmy chce rozłożyć na raty 1/2 sumy z ostatniego wyciągu którego spłata wypada np w poniedziałek i taką sumę wpiszę we wniosku(bo jak sądze jest możliwość wpisania własnej sumy). W jakiej kolejności zmniejszą się zobowiązania do spłacenia na karcie?. Czy w pierwszej kolejności obniży mi to sumę z bieżącego wyciągu, do zapłacenia w poniedziałek, czyli bedę miał do spłacenia 1/2 sumy na wyciągu, czy aby czasami system nie rozłoży mi np. na raty rozliczonych transakcji z trwającego, niezakończonego okresu rozlicz. a suma do spłacenia w przyszłym tygodniu pozostanie bz.
Moze głupie pytanie, bo logiczne, że w pierwszej kolejności powinno się uwględnić zobowiązania najbliższe, z okresu zakończonego, ale logika logiką a życie życiem. Wolę się upewnić
Dziękuje za odpowiedź i pozdrowiam.

zawsze rozkładało mi w pierwszej kolejności z kwoty ostatniego wyciągu (jeśli jeszcze nie był spłacony). suma do spłacenia w przyszłym tyg. powinna Ci się pomniejszyć (albo i wyzerować, zależnie od kwoty).

Witaj DJacek,

w przypadku uruchomienia usługi Spłaty na raty, w poczet kredytu rozkładamy chronologicznie najstarsze operacje bezgotówkowe rozliczone ale jeszcze nie spłacone.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Tak, wezmie kwote z wyciagu ktory jest do splaty.

Nawet nigdy nie zwrocilem uwagi, ze kwota mozliwa do rozlozenia faktycznie obejmuje tez biezace transakcje... :)

@Kenny korzystam z Twojej rady i rozkładam kwotę z ostatniego wyciągu, 1-2 dni przed datą spłaty :).Natomiast Citi Bank rzeczywiście proponuje rozłożenie na raty i kwotę z ostatniego wyciągu i kwoty z transakcji bieżących :).Usługa ta jest najkorzystniejsza w MBanku (w porównaniu do TMobile,BZWBK, Citi).
Pozdr