Marek Jedziniak napisał(a):
> Wystarczy wyłączyć NFC w telefonie i włączać przed samą
> płatnością.

Jasne, tylko taka zabawa za każdym razem sprawia, że płacenie telefonem staje się mniej wygodne niż płacenie kartą i dla mnie traci sens. :) Tak jak pisałem wcześniej, chociaż wolałbym móc samemu ustawić w Android Pay by trzeba było odblokować ekran aby zapłacić, tak nie przeszkadza mi aż tak bardzo brak takiej możliwości, bym z AP przestał korzystać. Sprawdzałem raczej z ciekawości niż z obawy.

Od czego jest Android i jego personalizacja :)

Zainteresuj się taskerem i podobnymi- włączanie i wyłaczanie NFC można przecież zautomatyzować i powiązać z odblokowywaniem ekranu.

@michal_kow myślałem nad tym. Obawiam się jednak opóźnienia pomiędzy odblokowaniem ekranu a odpaleniem NFC. Chcę po prostu wyciągnąć telefon, odblokować odciskiem palca i przyłożyć, a nie odblokować ekran, zaczekać aż NFC się poprawnie odpalić lub nie odpali, bo coś się przywiesi itd. :) Nie mniej chyba jednak to przetestuję i zobaczymy jak się będzie sprawdzać.

Hm, no i automatyzacja odpada. Aby móc zarządzać NFC z poziomu aplikacji trzeba mieć roota, a na zrootowanym telefonie nie działa AP. :) Tzn. pewnie da się jakimiś programami ukryć tego roota przed AP, ale dla mnie to już gra nie warta świeczki.

Ostatnio zauważyłem, ze dla mojej kart kredytowej VISA Gold (bez płatności zbliżeniowych), nastąpiły zmiany:
1. W aplikacji mBanku w szczegółach karty pojawiła się sekcja Płatność telefonem i klawisz Dodaj kartę. Jego użycie inicjuje proces dodawania karty, ale na końcu jest informacja, że karta nie jest wspierana (This card can't be added to Android Pay). Kilka dni temu w aplikacji mBanku w ogóle nie było możliwości dodania karty do AP.
2. W serwisie transakcyjnym w szczegółach karty pojawiła się sekcja Płatność telefonem (oczywiście pusta), której kilka dni temu dla tej karty również nie było.

Ciekawe zatem czy są to przymiarki do wprowadzenia płatności AP przez karty bez funkcji zbliżeniowych czy też jest to przypadek. Na oficjalne zgłoszenie mBank mi bowiem odpisał:

''Przykro mi, ale obecnie nie udostępniliśmy możliwości dodania kart bez funkcji płatności zbliżeniowych. Nie jest znany termin kiedy taka usługa będzie dostępna dla tych kart.''

Właśnie przed chwilą dodałem do AP swojego pasiaka KK Visa Classic bez funkcji zbliżeniowej w apce mBanku.