powrótPowrót do strony głównej forum

VW Bank kończy z detalem

http://prnews.pl/hydepark...
W sumie to się dziwię, że zdecydowali się na ten krok tak późno. Był/jest to bank typowo niszowy i poza podstawowymi funkcjami (trzeba im przyznać, że za totalne free) nic nie oferował. Zamiast rozwijać się, zamykają interes.

Pozdr
k

Kurtałka, i znów kłopot. Mi popierdółka aż tak potrzebna nie jest, choć debetówka z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów jest fajna, ale dla teściowej było idealne - a nawet roku nie będzie go miała.
Ten eurobank to niech sobie w buty wsadzą.
Trzeba zrobić przegląd innych popierdółek, bo tylko tam można szukać konta z bezwarunkowo darmową debetówką i wszystkimi bankomatami - na pierwszy ogień pójdzie chyba nest, podobno można założyć konto przelewem - a także w oddziale.
Bezpłatna debetówka, wpłatomaty euronetu oraz obsługa kasowa.
Ale i zapewne wiele "niespodzianek" - zacznie się pewnie od pełnomocnictwa... Cóż, poloneza czas zacząć, jak to rzekła rdza...
A wie kto może, jak w nest jest z PINem do karty? W kopercie czy samemu się ustawia? A jak w kopercie, to zmiana płatna? I w jakie sposóby możliwa?

PIN do karty przysyłają oddzielna przesyłką. Kiedy wyrabiałem kartę ok. 3 lat temu chyba nie było możliwości zmiany PINu. Najlepiej, żeby ciebie oświecili na infolinii. A gdyby teściowa umiała korzystać z Blika, to najlepszym rozwiązaniem jest Inteligo, z Blikiem zamiast plastiku.

Pozdr
k

Co ciekawe działalność detaliczna nie zostanie sprzedana innemu bankowi, jak kiedyś część DNB Nord.

Ciekawe jest także, że oferta otwarcia konta nie tyczy Deutsche Bank, ani mBank.

astw napisał(a):
> Co ciekawe działalność detaliczna nie zostanie sprzedana innemu
> bankowi, jak kiedyś część DNB Nord.

Baza klientów jest tak mała, ze żadnemu z innych banków nie opłaca się ich przejęcie, bo za friko by tego nie dostali. A jako były dwukrotny klient tego banku nie dziwię się, że się zwijają. Oferują tylko konto, kartę debetową i konto oszczędnościowe - za free. Wypłaty powyżej 400pln w kraju też za free. 15 lat temu za te same wypłaty warto było trzymać to konto, ale teraz to żadna rewelacja. Nie mają kart kredytowych. A bank, który ma globalną markę samochodową w nazwie nie dawał żadnych bonusów dla swoich klientów chcących kupić ich samochód. Rozstałem się z nimi bez żalu bo nigdzie indziej nie spotkałem się z taką nieruchawością.

Pozdr
k

W nest pin przychodzi oddzielnie w kopercie.
Zmiana możliwa w bankomatach bzwbk za 5 zł. Nie ma możliwości zmiany pin w kanałach zdalnych

Porządna firma, co to nie sprzedaje klientów (choć nieporządna, że się zwija - czy ten niemiecki VW nie obsługuje fizoli?) - ale i nie zapomina o nich, zapewniając jakąś tam prostą alternatywę z nie najgorszymi warunkami. Eurobankowi zapewne zależało, więc dali dobrą ofertę - a co to dla mBąka 30k klientów, wielokrotnie więcej mają martwych kont ;) A deutsche bank sam idzie na sprzedaż, to po co ma kupować?
Albo ja nie umiem szukać albo zapomnieli na stronie napisać cokolwiek o tym PINie w kopercie, może się tego wstydzą?
Inteligo z blikiem mogłoby być niezłe, ale jest tu kilka wad: blik byłby może i do nauczenia, ale znając życie, to nawet jakby ta wersja J2ME zadziałała na telefonie, który ma teściowa, to pewnie nie dalej niż za pół roku PKO zakończyłoby wsparcie dla IKO ver. 2. Dodatkowo tylko bankomaty PKO i WBK - tam, gdzie teściowa mieszka, PKO by się co prawda znalazł. No i zakładanie tylko przez kuriera.
Choć na pewno pewniejsza sprawa niż nest - ale chyba na to się zdecyduję. Oddział mam przy domu, konto, karta i bankomaty darmowe. Założyć można przelewem, choć jedynie z kilku banków - z tych, co mam, to tylko z mBanku - albo w oddziale. Jedynie łobuzy za pełnomocnictwo chcą 10zł - choć podobno "nie dotyczy składanych w EKD" - ale jak wygląda to "składanie w EKD" to wielka zagadka.

A ma ktoś doświadczenia i rozpatrzenie w ofercie innych popierdółek? Co tam jeszcze zostało - toyota (o ile już się nie wyłączyła), pocztowy, boś (właśnie zamknęli mi oddział koło domu), ca, plus (a tu mam oddział koło domu), santander?
Bo w wielkich to konta z darmową debetówką i sensowną listą bankomatów nie ma raczej co szukać, oczywiście bez warunków wpływów/transakcji? Czy może wciąż WBK? Coś ostatnio też widziałem jakieś reklamy w BNP-BGŻ... A może orange finanse...

Nie miałem na myśli "sprzedaży klientów", a zmianę banku za ich zgodą, jak DNB. Ale proponowane rozwiązanie jest podobne (choć, czy zachowają ważność pełnomocnictwa?)? Wybór Eurobanku na partnera w miejsce DB (który promuje nowe konta) lub mBanku trochę mnie dziwi. O Eurobanku wiem niewiele, zasadniczo tyle ile piszą jego klienci i pracownicy, np.
http://www.gowork.pl/opin...
http://www.ebroker.pl/ban...
https://www.sfera-finanso...
http://opinie24.pl/euroba... Czy ktoś z forumowiczów ma konto w Eurobanku? Jaka jest ocena tego banku i konta w nim?

Wycofanie VW Bank, wcześniej zapowiedź DB sprzedaży części banku jakoś nie wróżą poprawie konkurencyjności ofert. VW Bank zapewniał klientom nieszukającym karty kredytowej typowe standardowe konto bez przelewów SEPA. Szkoda, że oferta usług bankowych maleje.

A jak to było z DNB?
Dziwi mnie Twoje przekonanie, że klientów "niemieckiego" banku musi przejąć inny bank "niemiecki" - niby czemu? Myślę, że wybrali partnera, który dał najlepszą ofertę - nie tyle dla klienta, bo taka (analogiczna jak VW min. na rok) to pewnie był warunek konieczny, co dla banku - bo nie wierzę, że vw nie dostanie choć paru złotych za każdego klienta, który w ten uproszczony sposób do eb przejdzie.
db promuje, bo sam będzie sprzedany - a ta promocja wcale nie taka super, tylko dla nowych (albo trzeba zamknąć konto), a fajne warunki tylko do końca roku, potem jak nie spełnisz wymogów to bulisz - a niewiele za to dostajesz.

W eb miałem KK i tu - póki nie popsuli tragicznie oferty - ocena zdecydowanie na plus.
Wydanie błysk - byłem w oddziale jednego dnia, ale nie miałem dokumentów dochodowych, dosłałem mailem po południu, przyszedłem następnego dnia rano, wniosek i decyzja w pół godziny (choć limity trochę dziwacznie - dla KK classic chcieli dać tylko 3k, choć max. jest 5k - choć jednocześnie dla KK gold - z takimi samymi warunkami darmowości - dawali od ręki 15k), karta za tydzień w szkrzynce. W porównaniu z db i citkiem, gdzie czekałem ponad miesiąc, to luksus.
Potem niestety popsuli ST - w starym na pierwszej stronie w pół sekundy wyświetlało się wszystko, co potrzeba, w nowym trzeba było klikać i rozwijać - robione przez debili (czy też robione przez biedaków kierowanych przez debili).
Mogłem sobie wtedy przy okazji założyć konto prestige darmowe dożywotnio (sprzedawca mógł mnie polecić), ale nie chciałem.
Zastanawiam się nad skorzystaniem z tej oferty (może dlatego, że oddział mam dosłownie pod domem - na parterze), ale jeszcze jest chwila, więc nie ma się co śpieszyć.

Zaś co do opinii o pracy - pewnie jest, jak piszą, choć jak to w necie - dobre opinie należy pomnożyć * 10, a złe przez 10 podzielić. Sprzedawca był jednak zadowolony, że miał takiego klienta jak ja, choć żałował, że nie namówił mnie na gold - a pozostali klienci, jakich w oddziale widziałem, to emeryci negocjujący restrukturyzację spłaty pożyczek.
eb to mimo wszystko też popierdółka (nawet nie mają własnych kursów walut), choć większa 5 razy od VW.
nest ma ofertę lepszą niż VW - choć zobaczymy, jak to będzie w praniu. VW z popierdółek wydawał mi się (choć jak się nad tym teraz zastanawiam, to sam nie wiem, dlaczego - może karty miał ładne, nest ma tak brzydkie, że oczy bolą) najbardziej poważny, choć też potrafili zrobić taki numer jak wysłanie dwóch identycznych debetówek.

Przechodzą po kuratelę Volkswagen Financial Services AG: https://www.money.pl/gosp...

Wygląda mi to na próbę wspierania ofertą bankową niemieckich firm w pl przy jednoczesnym ominięciu podatków bankowych etc.