A w toyota bank to znalazłeś? Demo ST mają ubogie, ale wygląda jednak na nieco przyciężki - na pewno nie jest to coś porównywalnego z VW (choć VW też ma kilka irytujących wad i jest brzydki).

Z moich doświadczeń mogę polecić:
- db - ST szybki, lekki i wg mnie funkcjonalny - minusem są spore (a wręcz wydziczone) warunki na darmową debetówkę, do tego ostatnio ograniczyli bankomaty, choć nie pamiętam, czy tylko zagraniczne (to na pewno) czy również polskie (tylko euronet), ale za to jest darmowa kasa,
- inteligo - ST również OK, warunki na darmową debetówkę nieduże (100zł/mc), z debetówką również darmowa kasa, bankomaty PKO i WBK, jest też blik,
- kantor aliora - jeśli potrzeba banku tylko do robienia przelewów, bo debetówki się nie dostanie, ale za to jest darmowa kasa.

Jeśli któryś z powyższych bez debetówki, a tylko do robienia przelewów, to debetówkę można wziąć w orange i tam tylko zasilać konto, więc styczność z pasiakowym ST minimalna.
Z darmowych kas poza największymi miastami ma sens oczywiście tylko inteligo.

Lub suma - nest - choć czy jego ST można polecić to kwestia dyskusyjna, np. na komputerze nie mogę aktywować karty, nie wyświetlają się odpowiednie przyciski - ale może mam za starą przeglądarkę, bo na tablecie te przyciski są.

Dziękuję za wskazówki:) A w którym banku da się zdalnie (bez wizyty w placówce) ustanowić pełnomocnika? To ważna kwestia, gdy klient jest osobą starszą, niepełnosprawną. W VW-Banku było to możliwe (niestety udzielone pełnomocnictwo nie będzie akceptowane przez Eurobank, stąd oferta migracji jest nieatrakcyjna) , w Toyota-Bank też są druki.

Sam częściowo odpowiem - Inteligo: http://inteligo.pl/pomoc/... "Czy do konta Inteligo mogę ustanowić pełnomocnictwo?
Nie. Do konta Inteligo nie można ustanowić pełnomocnictwa. Jeśli chcesz, aby inna osoba mogła obsługiwać Twoje konto Inteligo, zachęcamy do otwarcia konta wspólnego dla dwóch lub trzech osób".

O, a jak się w VW przez ST ustanawia pełnomocnictwo? We wnioskach mam tylko odwołanie - chyba że z racji zamykania obsługi detalu usunęli ten wniosek.
W nest w ST jest wniosek o ustanowienie pełnomocnictwa. W db nie wiem, w kantorze aliora obstawiam, że nie można.
W inteligo kiepsko, że nie można, ale chociaż jest połowiczne wyjście, czyli konto wspólne - w orange nawet tego nie ma :( W db oczywiście wspólne też możliwe, w IKA nie wiem, ale też wątpię.

drutkow1 napisał(a):

> Z darmowych kas poza największymi miastami ma sens oczywiście tylko
> inteligo.
>
W małych ośrodkach i wsiach nic nie przebije banku pocztowego. Każdy bank włącznie z Inteligo wymiękają tutaj. Piszę o pocztowym.pl nie wiem jak będzie z envelo tj. czy obsługę kasową w placówkach poczty będą udostępniać.

Co do nesta to muszę (choć połowicznie) odszczekać zarzuty co do ST, winny był tutaj adblock blokujący obrazki - bo te przyciski do aktywacji i zastrzeżenia karty są zrobione obrazkami. Czy to po to, by nie blokować japy Antka (lat 4) na ekranie logowania?
Wszystko wciąż mi działa, tak że kartę sobie przypadkiem aktywowałem - wystarczy kliknąć w "aktywuj", nie trzeba nic wpisywać, ani numeru karty ani kodu SMS. Ciekawe, że po aktywacji zmienia się stan "wznawialności" - nieaktywna ma "karta nie będzie wznawiana", po aktywacji "karta będzie wznawiana". Póki co wydana na 4 lata.
U żony kolejność przesyłek odwrotna - najpierw PIN, karty jeszcze nie ma.
Przyszły też karty z orange - tak jak mc z mBąka na 5 lat (choć może mB również visy wydaje teraz na 5 lat, ale moja z lutego 2015 jest jeszcze na 3 - a mBąkowy mc z lipca 2015 już na 5 lat) oraz wznowiona KK db - tym razem na 4 lata, z nowym napisem "credit" na awersie i bez logo PayPass na rewersie. Fajnie się taką wznowioną aktywuje, wystarczy zapłacić z chipa z dotychczasowym PINem - choć można również w ST. Największe znaczenie ma to oczywiście dla transakcji CNP i zmienianego CVC2.

Druk pełnomocnictwa w VW-Banku podpisywał mocodawca (i odsyłał pocztą we własnym zakresie) i umocowany (ten ostatni przez kuriera ze sprawdzeniem tożsamości albo w POK w Warszawie). W WBK da się konto założyć kurierem, ale udzielenie pełn. tylko w placówce (ew. pełn. notarialne).

Druk pełnomocnictwa w VW-Banku podpisywał mocodawca (i odsyłał pocztą we własnym zakresie) i umocowany (ten ostatni przez kuriera ze sprawdzeniem tożsamości albo w POK w Warszawie). W WBK da się konto założyć kurierem, ale udzielenie pełn. tylko w placówce (ew. pełn. notarialne).

Dla zainteresowanych: otwarcie konta - przy pomocy kuriera, znacznie szybciej niż to było w VW-Banku. Token zawarty jest w zestawie startowym otrzymywanym od kuriera. Dalsze formalności, np. pełnomocnictwo można załatwić w siedzibie banku, w Warszawie przy ul. Postępu (procedura porównywalna z tą z POK VW-Banku). Pełnomocnik otrzymuje od ręki token.

A za token pełnomocnik też buli, jak w VW?
Dobrze, że jak zostałem tam pełnomocnikiem to już wprowadzili hasła SMS - choć pewnie jak pełnomocnik też ma konto to można tą opłatę ominąć.
A przelewy zagraniczne, choćby SEPA, udostępniają? Czy też tylko przychodzące, via inny bank i z opłatą za przyjęcie?
Dlaczego tak się na tą toyotę uparłeś? Nest nie byłby lepszy? Też popierdółka, ale przynajmniej tańszy i więcej oddziałów.