powrótPowrót do strony głównej forum

Idea Bank konto firmowe

Witam Wszystkich
jestem atakowany przez klon tel. i mailowo w sposób dedykowany z propozycją uruchomienia konta biznes. Mam dużą niechęć do klonów Czarneckiego ale może się uprzedzam niepotrzebnie. Konta nie potrzebuję, bo mam ale zawsze można potestować....
Wasze opnie, jeśli mogę prosić - parametry konta:

„Firma To Ja”:
0 zł za otwarcie i prowadzenie Konta FIRMA TO JA
0 zł za wydanie karty debetowej - prowadzenie również za 0 zł ( wystarczy w ciągu miesiąca dokonać 400 zł transakcji bezgotówkowych kartą albo wpłacić 1000zł we wpłatomacie), jeśli transakcje nie byłyby dokonywane na wymaganą kwotę albo nie będzie wpłaty gotówki w wymaganej kwocie wówczas pobierana jest opłata w wysokości 4,99 zł
0 zł za wszystkie standardowe przelewy internetowe oraz do ZUS-u i US-u
wszystkie bankomaty na terenie Polski również są bezpłatne
0 zł za wpłaty we wpłatomatach i Mobilnym Wpłatomacie

· bezpłatny program do fakturowania
· Express Elixir – ekspresowe przelewy na preferencyjnych warunkach finansowych
· możliwość wydania nieograniczonej ilości kart do jednego rachunku
· umowa zawierana na czas nieokreślony

Zakładając konto firmowe zagwarantowany jest dostęp do Idea Cloud, czyli systemu transakcyjnego pomagającego zarządzać firmowymi finansami, w którym jest darmowy program do fakturowania z możliwością budowania bazy klientów, wystawiania faktur i rachunków, wysyłania faktur na adres e-mail. W naszej bankowości w chmurze działa również wirtualny sejf, w którym bezpiecznie przechowywane są dokumenty, dzięki czemu przez internet jest możliwość dostania się do nich z każdego zakątka świata.

Z góry dziękuję za opinie
pozdrawiam

pepto

W rankingach konto jest na 2 miejscu:
http://www.tanie-konto.pl...
Konto nie jest złe, aczkolwiek ma opłatę za kartę jeśli nie wykona sie płatności na minimum 400 zł w miesiącu kartą. Sa banki, w których tej opłaty można uniknąć. Na przykład nest bank.

W rankingach konto jest na 2 miejscu:
http://www.tanie-konto.pl...
Konto nie jest złe, aczkolwiek ma opłatę za kartę jeśli nie wykona sie płatności na minimum 400 zł w miesiącu kartą. Sa banki, w których tej opłaty można uniknąć. Na przykład nest bank.

Jak to się mówi - "najlepiej zrób to sam". A zatem znudzony poprawnością funkcjonowania kont w Millku, ING i Citi zapragnąłem dreszczyku emocji. Takie emocje miał mi dostarczyć envelo bank, który jednak mimo szumnej zapowiedzi nadal nie wystartował. Dlatego też postanowiłem przetestować Idea Bank, no i skorzystać pierwszy raz w życiu z promocji 600 zł.
Konto firmowe otwierałem telefonicznie. sam proces przebiegł szybko i bez problemów. Konsultant wcześniej doprowadził do usunięcia mnie ze starego ST (pozostałość po lokacie w 2012 roku). W tym samym dniu miałem dostęp do Cloud Idea z nieaktywnym rachunkiem. Niestety potwierdzenie przelewem nie udało się, mino poprawności z mojej strony. Poprosiłem zatem o przekierowanie umów do placówki. I tak też się stało, o wyznaczonej godzinie czekała miła Pani z gotowymi papierami. Zwyczajowo odpaliłem też konto indywidualne.
Wrażenia z ST Idea Cloud: całkiem całkiem. Podoba mi się pomysł z aplikacją do wystawiania faktur w systemie.
Korzyści z Promocji:
1.utrzymanie salda na koncie min. 5 tys. - powinienem otrzymać 10 zł
2.opłacenie zus - 30 zł
3.wpłatomat, min. wpłata 1000 zł - 20 zł i zwlania poza promocją z opłaty za KD firmową
4.wypłacenie i opłacenie faktury z systemu - 20 zł
Max w miesiącu można otrzymać 50 zł w skali roku to jest 600 zł.
Ponieważ te operacje i tak wykonuję, więc czemu nie.... przetestuję.
W samej placówce miło i sprawnie, na miejscu wszytsko zostało uaktywnione od ręki.
Nie wiem natomiast, czy warunkiem promocji jest spełnienie wszystkich 4 opcji, czy każda jest liczona oddzielnie. Zapytałem mailowo.
Co Ty na to Drutkow, jesteś dumny ze mnie? :-D

pepto

Bardzo lubię opowieści o przygodach z nowymi bankami. Ale tutaj scenariusz zupełnie nie wg oczekiwań - atak klonów, więc powinno być z dreszczykiem - a tu nic, poza marną niemożliwością założenia konta przelewem, reszta pięknie - miejmy nadzieję, że to tylko taki nudny początek, bo przecież klony muszą dbać o swoją reputację ;>

Z tą promocją to zaś wygląda tak, jakby warunki były oddzielne - bo zsumowane cztery dają 80zł, a tyle w miesiącu dostać nie można. Ten przelew do ZUS jest szczególnie promowany.
Ale przede wszystkim chodzi o to, by dostawać bonusy za coś, co się i tak robi.

Ja na razie mam dosyć nowych banków - w nest ciągle mi wszystko działa, a mija właśnie 3 tygodnie od złożenia odstąpienia od umowy... Dla teściowej założymy jednak konto w oranżadzie - brak pełnomocnictw do odżałowania.

Będę zdawał raporty na bieżąco :-P
Dziś dodałem odbiorców do listy tj. swoje konta - udało się. Choć stworzyłem nazwę grupy i jakoś nie znalazłem w edycji możliwości zmiany nazwy lub skasowania tej grupy. Do jednego kontrahenta mogę dodać kilka kont bankowych, na liście oczywiście pokazują się osobno dla każdego konta. Przy dodawaniu odbiorcy zdefiniowanego firmowego ze względu na aplikację fakturującą wymusza podanie nip lub regon. Być może można to ominąć ale jeszcze nie sprawdzałem dokładnie.
Czekam teraz na plastiki. Na stronie bank się chwali, że wystawiają na miejscu w placówce. Nie wiem dlaczego ja mam wysyłkowo, być może przez opcję aktywacji przelewem.

Zainstalowałem apkę idea - prostota ale czytelna i działa. też bez problemu.

Obsługa w idea, w przypadku mojej wizyty, w porównaniu do nest, getin jest pozytywna. Zobaczymy co dalej...

ps.
tak teraz zastanawiam się, czy aktywacja była nieudana z powodu błędu konsultanta - w mailu dotyczącego aktywacji w polu adresu, przed adresem zamieszkania wpisany był wyraz "ulica". A taki wyraz nie jest częścią mojego adresu zamieszkania :-P

Wykonałem wczoraj pingponga testowego i tak:
Plusy
1. ST czytelny i intuicyjny
przewijana lista odbiorców do wyboru
apka na tej samej zasadzie
Przelewy dotarły

Minusy:
1. brak powiadomień o wpływie na konto sms (są płatne pakiety)
2. brak powiadomień push w aplikacji mobilnej

W przypadku konta biznes, info o wpływie to właściwie obecnie kanon. Apka mobilna bez powiadomień - hmmm dziwny pomysł :-P
Brak powiadomień praktycznie dyskwalifikuje dla mnie to konto jako podstawowe

Minęły dwa dni od mojego zapytania dotyczącego tej promocji, wysłąne mailem do doradcy z placówki jak i w ST. Na razie udają nieżywych :-D
W ING i Millku odpowiedź pojawia się w tym samym dniu, czyli w tym zakresie też widzę duże braki.

pepto

Dostałem dziś odpowiedź w ST dotyczącą tej promocji i jest tak jak drutkow pisałeś - od każdej aktywności, czyli nie ma haczyków. Dużym minusem jest to, że w ST nie było powiadomienia o nowej wiadomości, po prostu kliknąłem sobie w moją wiadomość i ze zdziwieniem zobaczyłem, że jest odpowiedź z datą dzisiejszą. No chyba, że w tym samym momencie wpłynęła odpowiedź, gdy byłem w wiadomości... ale nie sądzę. zaczynam się bać tzn. jest pierwszy dreszczyk emocji... hłe hłe hłe

Czekam na karty od środy, infolinia potwierdziła proces produkcji - czas dostarczenia ok. 2 tygodni. Gdybym wiedział, że na miejscu drukują, to skorzystałbym z tej opcji - cóż, mea culpa - nie sprawdziłem.

Miły konsultant oraz Pani z placówki, która pilotowała umowę udają martwych. To ciekawe, bo umówiliśmy się na kontakt w sprawie ofert bankowych - za miesiąc ma dzwonić. Ciekawe jak z tego wybrnie.
Na szczęście infolinia dział sprawnie. Weryfikacja infolinii dwuetapowa - wyrywkowe dane typy pesel, miejsce urodzenia oraz wybrane liczby z pin telefonicznego.

Brak powiadomień w apce o wpływie na konto, nowe wiadomości też nie ma powiadomień także w ST, a reklamach są :-D

zaskoczeniem było natomiast wpływ pieniędzy na konto, wykonany z jednego banku o tej samej godzinie do idea i citi. W idea zaksięgowany o ponad godzinę szybciej :-P