powrótPowrót do strony głównej forum

EnveloBank wystartował

Viola: https://www.envelobank.pl...

Przegladnalem na szybko w smartfonie. Wygląda nieźle. Warunek bezpłatności konta i karty debet to 1 transakcja plastikiem + wpływ 1 tys. mc. Wpłatomaty euronetu free, bankomaty w pl free. Zobaczyłem sobie demo ST - fajne. Podoba mi się kalendarz i możliwości wykonywania przelewów z kalendarza.
Drutkow, Ciebie może to zainteresować - są konta wspólne i z pełnomocnikiem. Ostatnio zakladales konta, więc znasz cenniki i możesz porównać oferty z Envelo. Czekam na Twoje sprawozdanie, za które będę wdzięczny oczywiście

Rewelki tu żadnej nie widzę i sukcesu nie wróżę.
Konto niby może być bez karty za darmo, ale we wniosku taka sama kicha jak w inteligo - nie da się złożyć wniosku bez zamawiania karty - a potem pewnie trzeba się będzie z nimi bujać o zwrot opłat (o ile się nie okaże, tak, jak w PKO czy aliorze, że bulisz również za nieistniejącą kartę).
Wpłatomaty euronetu i wszystkie bankomaty w PL mam free bez warunków w oranżadzie. Zaś na poczcie jedynie wpłaty bezpłatne, wypłata 1,50zł.
Zainteresować może jedynie brak prowizji za płatności zagraniczne (ale przeliczniki niestety visa) oraz 1%, min. 5zł, za wypłaty z bankomatów na świecie - lub za te same 5zł/mc można mieć wszystkie bankomaty na świecie za darmo - ale uwaga, włączanie i wyłączanie tylko na pełne miesiące.
% na rachunkach - tak jak średnia rynkowa.
Ustanowienie/zmiana/odwołanie pełnomocnictwa po 7zł - echhh...

Wniosek jak w każdym banku, kupa zgód marketingowych.
Zakładać można przelewem z mBaka/oranżady, aliora/różowego T (ciekawe, czy z IKA też), wbk, eurobanku, raifiego i nesta. Ciekawe, czemu tylko taki zestaw, w neście bardzo podobna lista, czy te banki mają jakąś specjalną umowę z bluemedia?
Pozostałe możliwości to kurier lub (podobno) dowolna placówka poczty - ale po złożeniu wniosku przez net, tak sobie iść na pocztę i otworzyć to się nie da.

Zobaczymy, czy coś poprawią w TOiP, albo czy dadzą jakąś sensowną promocję - na razie jest tylko do 200zł rocznie zwrotu za przesyłki poczty polskiej (w tym pocztex).

Też jestem zawiedziony. Ale kontem biznes. Wpłatomaty euronetu 0,7% min. 5 zł. I tutaj właśnie nie kumam założeń twórców tego cennika - w koncie indywidualnym mam tę wpłatomaty za free a jako 1 DG już muszę zapłacić... nie wiem jak to skomentować, mają osoby prowadzące działalność gospodarczą za idiotów?

Z uwagi na powyższe, rezygnuję z testowania envelobanku. Skoncentruje się na idea banku.

Konto 360 w milku ma prównywalne warunki zwolnienia z opłat (wpływy 1k i 1 transakcja kartą/mies) i w pakiecie są wszystkie krajowe bankomaty za free. Nie widziałem jeszcze ST Envelo, ale jak dotąd wg moich kryteriów ST milka jest najlepszy. Chyba liczą w Envelo na niezorientowanych klientów.

Pozdr
k

No i to jest ciekawa oferta do użycia do transakcji walutowych; Na pewno korzystniej niż "Visa Świat".

1% min 5zł z bankomatu zagranicznego- ma sens. Jeśli jeszcze abonament 5zł miesięcznie można dowolnie włączać/wyłączać, to jest już de facto bajka.

Jakby nie patrzeć - 2 razy taniej gdy chcesz korzystać - a jak nie chcesz, to w ogóle darmowo.
Choć z tym włączaniem i wyłączeniem nie jest tak różowo, bo można włączać/wyłączać jedynie na pełne miesiące, tak że raczej jest to dla kogoś, kto się na wakacje wybiera - zaś ktoś, kto wyjeżdża często, to albo musi to włączyć na stałe albo nie korzystać z bankomatu częściej niż raz w miesiącu.
Przeliczniki visa i tu i tu - a w envelo 5 razy mniejszy wymagany wpływ dla darmowości.
Pytanie jeszcze o skuteczność działania...

Cóż, widać, że target to posiadacze pierwszego konta, i to raczej z prowincji. Darmowość do 26 lat - ale na czym oni chcą w tej grupie zarabiać? Na tym, że jak ci młodzi będą otwierać DG to się natną na wyższe opłaty na koncie firmowym?

kayoo napisał(a):
> Chyba liczą w Envelo na niezorientowanych klientów.

???
Jakby odciąć ocenę w zakresie systemu transakcyjnego, appki mobilnej to przecież Envelo ma lepszą ofertę od Millennium. Warunki zwolnień te same, bankomaty wszystkie w Polsce również za darmo, ale dostajemy za to wpłatomaty Euronetu za darmo (w Millennium płatne wg. stawek Euronetu) i świetne warunki przewalutowania transakcji kartą.

waf24415 napisał(a):
> Jakby odciąć ocenę w zakresie systemu transakcyjnego, appki
> mobilnej to przecież Envelo ma lepszą ofertę od Millennium. Warunki
> zwolnień te same, bankomaty wszystkie w Polsce również za darmo,
> ale dostajemy za to wpłatomaty Euronetu za darmo (w Millennium
> płatne wg. stawek Euronetu) i świetne warunki przewalutowania
> transakcji kartą.
>
No właśnie miałem to samo napisać teraz. Tak na pierwszy rzut oka rozczarowuje ale na zimno kalkulując wychodzi korzystnie. Z kontem biznes millenium vs. envelobank podobnie - warunki cennikowe podobne, tyle że w pocztowym przynajmniej obsługa kasowa jest bezpłatna w placówkach poczty i banku pocztowego. Sam ST podoba mi sie, intuicyjny - w kilka minut grasowania w demo i wiem co i jak. Rewolucji nie ma ale kilka nowinek, które cieszą jest np. kalendarz z przypomnieniami wysylanymi SMS lub mail, ustawianie przelewów i ich realizacja w tymże kalendarzu oraz wczytywanie faktur z maila. Małe a cieszy.
Natomiast zgadzam się z drutkowem, że nie przygotowali spektakularnego "magnesu" aby zachęcić klientów innych banków do zmiany. Gdyby w reklamie wyeksponowali chociażby bezpłatne wpłatomaty euronetu, to spokojnie część mbankowcow mieliby już u siebie. Problem w tym, że gimbaza patrzy tylko na ładne obrazki i nie wczytuję się w cenniki.

michal_kow napisał(a):
> No i to jest ciekawa oferta do użycia do transakcji walutowych; Na
> pewno korzystniej niż "Visa Świat".
>
> 1% min 5zł z bankomatu zagranicznego- ma sens. Jeśli jeszcze
> abonament 5zł miesięcznie można dowolnie włączać/wyłączać, to
> jest już de facto bajka.

Te warunki są skopiowane z cennika podstawowego kont pocztowego banku. Jest tam jeszcze dodatkową opcją: 0 zł za Przewalutowanie na euro, kwoty transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku i niż euro

Trzymajac sie konwencji: za 1k wplywu + 5 transakcji (KD lub KK) w mB jest przeciez eKonto z taryfa plus:

- konto
- karta
- bankomaty na swiecie
- obsluga kasowa

napisał(a):
> Trzymajac sie konwencji: za 1k wplywu + 5 transakcji (KD lub KK) w mB
> jest przeciez eKonto z taryfa plus:
>
> - konto
> - karta
> - bankomaty na swiecie
> - obsluga kasowa

No, trzeba pałać wielką miłością i przywiązaniem do mBank aby zrównywać te dwie oferty cennikowe. Np. obsługę kasową przy ilości placówek mbankuu w porównaniu do poczty, 5 transakcji w miesiącu z jedną transakcją w miesiącu w przypadku envelo. A kończąc na przewalutowaniu transakcji walutowych....

Cóż można tutaj napisać... Życzę szczęścia i radości z korzystania oferty mbanku :-D