powrótPowrót do strony głównej forum

Wraca 300 zł do Biedronki od Citka

Pewnie najbardziej aktywni już wiedza ale wrzucam info dla reszty. Powróciła świetna promocja Citibanku. Za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity i spełnienie dziecinnie prostych warunków można dostać 300 zł w formie vouchera do Biedronki

http://www.cardholder.pl/...

A poprzednio nie było 400?

To jest coś, co mnie fascynuje. Z jednej strony bank, który niedawno krzyczał, ze na drobnicy mu nie zależy i jest bankiem dla najlepiej sytuowanych, a tymczasem próbuje łapać klientów na bony do Biedronki. Trochę jakby Gucci za zakupy u siebie rozdawał vouchery do C&A...

Nie wiem, czy jest to akt desperacji, czy głupota marketerów. Takimi metodami przyciąga się wyjadaczy wisienek, czyli klientów, którzy szybko się z tym bankiem rozstaną. Ale podpowiem, że niezagospodarowaną niszą jest wyrobienie kk i w nagrode bon na 100 kg węgla do odbioru w składnicy opału. Ci, którzy palą w piecach śmieciami mogą być zainteresowani :-).

Pozdr
k

kayoo napisał(a):
> Nie wiem, czy jest to akt desperacji, czy głupota marketerów. Takimi
> metodami przyciąga się wyjadaczy wisienek, czyli klientów, którzy
> szybko się z tym bankiem rozstaną.
> Pozdr
> k
No to właśnie taki poziom - podwyższenie opłat dla klientów banku po to aby poławiaczom promo zafundować zakupy w biedrze. braawo, brawooo

kayoo napisał(a):
> Nie wiem, czy jest to akt desperacji, czy głupota marketerów. Takimi
> metodami przyciąga się wyjadaczy wisienek, czyli klientów, którzy
> szybko się z tym bankiem rozstaną. Ale podpowiem, że
> niezagospodarowaną niszą jest wyrobienie kk i w nagrode bon na 100
> kg węgla do odbioru w składnicy opału. Ci, którzy palą w piecach
> śmieciami mogą być zainteresowani :-).

Wyjadacze wisienek ? To jeszcze są tacy którzy nie skorzystali z tysiąca innych promocjo oferowanych przez citek ? Jeśli są to pojedyncze sztuki. Większość już dawno zapomniała że miała w Citku kartę.

a co do tego co napisał @ssak - Citek celuje w bogaczy jeśli chodzi o konta. Ciężko to samo przenieść na rynek kart kredytowych.

kayoo napisał(a):
> Takimi metodami przyciąga się wyjadaczy wisienek, czyli klientów, którzy
> szybko się z tym bankiem rozstaną.

Otóż bzdura. Znam mnóstwo ludzi, którzy wzięli te karty w poprzednich promocjach i wcale się z bankiem nie rozstali, bo karty są za darmo, nagroda miło połechtała, więc w sumie co szkodzi używać i nimi płacić.
A wyjadacze wisienek też już te karty dawno mają i nawet jak je zlikwidowali, to się jeszcze na promocję nie łapią z powodu karencji.

Weźcie pod uwagę jeszcze to, że każdy taki klient ze wstępnie sprawdzoną zdolnością to okazja, żeby wcisnąć mu ten tzw. przez Citi "ALOP" czyli de facto kredyt gotówkowy.
Kto nie odebrał z Citi telefonu w tej sprawie niech pierwszy rzuci kamieniem :P

No to niech rozdają te bony biedronkowe osobiście w strefach klientów gold. Ciekawe co ci preferowani klienci na to... :-P
Co by nie dywagować promocja w stylu biedronkowym w zestawieniu z budowaniem pozycji banku prestiżowego dla bogatych pasuje jak pięść do nosa.
Wg mnie to promo, to taki gest rozpaczy - zaczyna się ściganie bzwbk-citi na bezpłatne KK. BZWBK ma tutaj dużą przewagę - oprócz bezpłatności potwierdzonej regulaminem włącznie z KK dodatkowymi są wartości dodane: % zwrotu lub ubezpieczenie podróżne. Na dodatek, nikt w bzwbk nie będzie wypominał na każdym kroku klientowi, że jest z tych biedniejszych a tak czyni niestety Citek. Już nie wspomnę o zapaści technologicznej citka.
Nawet jeśli ktos się skusi na biedronkę w handlowym i nauczy się z korzyścią posługiwać kk, to przy porównaniu z ofertą bzwbk reakcja będzie oczywista w dużej ilości przypadków.