powrótPowrót do strony głównej forum

Strona logowania

Na moim komputerze nie otwiera się strona logowania (https), jak również inne strony tego typu. Co mam zrobić aby zlikwidować problem?
Pozdrawiam


przede wszystkim napisz jaki masz system, przegladarka wersja to moze cos poradzimy


Posiadam Windows Vista. Kożystam z Internet Explorer 7, ale próbowałem również wejść z Opery i Mozilli.


A w ustawieniach firewall'a (sprzętowego albo softowego, w tym windzianego) coś nie przesadziłeś?


Szczerze mówiąc to nie wiem. Gdzie mogę to sprawdzić i jak, w raie co, zmienić?


sprawdz w panelu sterowania, czy masz wlaczona systemowa zapore? sprobuj ja wylaczyc jesli uzywasz jakiegos innego firewalla badz antyvira to tez wylacz je i sprobuj wtedy


Niestety ale nic nie pomogło.


Prawdopodobnie masz zablokowany port 443 na którym standardowo odbywa się komunikacja szyfrowana https. Ja bym spróbował odpalić system z płyty cd - jakiegoś linuxa i tam sprawdził. Moim zdaniem, problem musi leżeć u Ciebie w windowsie. Skoro we wszystkich przeglądarkach masz to samo.


Podstawowe pytanie:
Czy wcześniej było OK? Tj. czy masz nowy komputer/nowy system i na tym systemie nigdy wcześniej nie próbowałeś odpalać strony z logowaniem, czy też nagle się coś zepsuło.

Jeśli to drugie, to przyczyn może być wiele. Niewykluczone, że zainstalowałeś (być może niechcący) jakiś program co blokuje strony kodowane.

Jeśli pierwsze, to pewnie czegoś brakuje w instalacji, lub za dużo zabezpieczeń...


Kolega grzesiu napisał(a):

> za dużo zabezpieczeń...
Owszem niech kolega sprawdzi sobie ustawienia zabezpieczeń zainstalowanych programów. Możliwe, że któryś blokuje dostęp do serwerów https. Za dużo zabezpieczeń wcale nie jest, aż tak bezpieczny :) wbrew logice.


Spróbuj się dowiedzieć od operatora swojej sieci ( bazapartner.pl ?) czy dopuszcza ruch https. Najprawdopodobniej admin z rozpędu zabezpieczył się przed wszystkim.