powrótPowrót do strony głównej forum

Kredyt w CHF sprzed wrzesnia 2006

mBank obniżył stawki referencyjne ale zapomniał chyba że przed 9.2006 również udzielał kredytów we frankach.
Zakładając pesymistycznie że dostałbym wtedy marżę 1,2 to obecnie moje oprocentowanie kredytu wynosiłoby 2,47% a tak wynosi 3,95%.
Może trzeba zrobić jakaś akcję i napisać jakąś petycję do komisji nadzoru finansowego żeby ich przycisnęli?

Kiedy brałem kredyt to obiecali mi 2,45%, w umowie było już 2,75% a jeszcze przed pierwszą rata podnieśli do 3,05%, potem jeszcze 3 podwyżki każda o 0,3%. Wtedy szybko reagowali na podwyżki stóp w Szwajcarii i mimo iż te podwyżki było 0 25 pp to oni nam podnosili o 0,3%.
Teraz jakoś udają że nic nam się nie należy.

Już na tym forum pisałem, że ponad 2 lata temu nie nadążałem wyciągać korespondencji dotyczącej podwyżek oprocentowania mPlanu. A teraz... stopy w Szwajcarii 1,75% w dół, ale to chyba za mało.
Jednak widzę, że jestem frajerem, trzeba było przy niskim franku spłacić wszystko, to jeszcze oni by do interesu dołożyli.... Pewnie są w Polsce lepsze banki, więc trzeba się zacząć rozglądać.

W tej chwili rozglądanie się za innymi bankami chyba nie ma sensu, bo wszyscy podnieśli marże więc mBank ma nas gdzieś.
Możemy jedynie walczyć aby zgodnie z umową obniżyli nam oprocentowanie po obniżkach w Szwajcarii, ale sami nic nie zwojujemy jeśli nikt z góry ich nie przyciśnie.

Nie wyraziłem się precyzyjnie. Nie mówię o przenoszeniu kredytu, bo to faktycznie jest bez sensu, tylko moich pieniędzy, na których przecież zarabiają pożyczając je innym bankom. Na dzień przed spłatą sprawdzę kurs, wyślę na eKonto kwotę do spłaty i po sprawie. Spłacę co mam do spłacenia i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
W umowie jest napisane, że bank "może" zmienić oprocentowanie, co znaczy, że wcale nie musi. I na to mi w tym przypadku wygląda.

Masz rację, kiedyś na początku mBank bił konkurencję na głowę, teraz to już dziadostwo, prawie wszyscy mają lepsze lokaty. Jedyne co mnie trzyma w mBanku to chyba tylko przyzwyczajenie i to że mam podefiniowane różne przelewy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty itp. Ale jak się wkurzę to poświecę trochę czasu i przejdę do konkurencji bo to jak ostatnio mbank nas okrada to już jest skandal.
Jedno wiem na pewno, jeśli sytuacja na runku się unormuje i będzie można przejść do innego banku gdzie będzie podobne oprocentowanie (znaczy zjadą marże) to zrobię to na pewno i myśle że wiele osób które brały kredyty na starych zasadach również.

mapi napisał(a):

> W tej chwili rozglądanie się za innymi bankami chyba nie ma
> sensu, bo wszyscy podnieśli marże więc mBank ma nas gdzieś.
>
> Możemy jedynie walczyć aby zgodnie z umową obniżyli nam
> oprocentowanie po obniżkach w Szwajcarii, ale sami nic nie
> zwojujemy jeśli nikt z góry ich nie przyciśnie.

Aktualnie ten temat jest na mRadzie

Michał

Jestem właścicielem starej umowy, gdzie obecnie wychodzi, że "decyzja zarządu" bank pobiera 3% prowizji (moj kredyt oprocentowany jest na 4,25%).

Kolejny przykład jak , stary - złapany klient jest najlepsza dojna krową.
Poczekam, ale informacje do KNF napisze. Dobrze byłoby przyjrzeć się tym "praktykom".

Nie polecam, mbanku - "prawie jak banku".
Bo prawie robi wielką różnicę.

Cytuję wpis w tej samej sprawie:
"13-11-08 09:18, ---.lewandow.net.pl

Wczoraj poruszylem sprawe na mRadzie na razie odzewu brak.

Michał"

Bez obrazy, nie wiem, co to za ciało ta mRada, ale jej wpływ jest niewielki.

bendek666 napisał(a):

> Cytuję wpis w tej samej sprawie:
> "13-11-08 09:18, ---.lewandow.net.pl
>
> Wczoraj poruszylem sprawe na mRadzie na razie odzewu brak.
>
> Michał"
>
> Bez obrazy, nie wiem, co to za ciało ta mRada, ale jej wpływ
> jest niewielki.

No głosow w WZA BRe nie mamy
http://www.mbank.pl/o_nas...

Michał

A czy możemy spodziewać sie jakiegoś oficjalnego stanowiska mBanku co do tych starych kredytów?
Najgorszą informacją jest brak informacji. Niech postawią sprawę jasno, albo obniżą to oprocentowanie albo nie, ale niech nas o tym poinformują.
Czy to że temat jest nam Radzie może oznaczać że będzie niebawem jakaś informacja w tej sprawie? I co to w ogóle oznacza?

Według mnie powinniśmy

1. Każdy z nas powinnien wysłac oficjalne pismo do mBanku. Z zapytaniem co mają zamiar zrobić z tymi kredytami
2. Spóbować skontaktowac się z KNF http://www.knf.gov.pl/dan...
może zainteresuje ich ten temat
3. Kontakt z szeroko pojętymi mass mediami. Gazety itd, temat kredytów obecnie jest dośc popularny, więc moim zdaniem powinni się tym zainteresować

Dopoki o tym temacie nie zrobi się choć troche głośno, nie sądze aby grupa Bre była skora do obniżek.