PowrótKliknij, żeby powrócić na stronę główną forum

Porównanie kosztów używania kart za granicą

milyzdzicho napisał(a):
> a czy ja mogę zadać naiwne pytanie?
> Po co to porównywać jak są karty walutowe, darmowe i mamy na rynku
> kantory internetowe. Nie jest to wygodniejsze i "pewniejsze"?

Walutówki są ok (prawie) w EU i UK, a co z takimi krajami jak Szwecja, Czechy czy choćby Australia? Poza tym wygoda, brak konieczności uzupełniania środków, kredytówka zamiast debetówki, itd. A ponadto z porównania wynika, że niektóre karty są konkurencyjne do walutówek.

kurrr... zapomniałem ctrl+c... i wywalilo w kosmos - w skrócie - dziękuję za oświecenie.

Obiecane uzupełnienie:
Millennium: kredytowe American Express
433,44 / 420,73 / 433,44 / 425,29/ 1712,90

irkm - super robotę odwaliłeś :)
Nie bardzo znam się na tym, ale zakładam, że jest możliwość weeksportowania tego Excela gdzieś tak, żeby wszyscy go widzieli. Mógłbyś to zrobić i tutaj link podać?

Właśnie zapłaciłem za zakupy w brytyjskim Amazonie - przedwczorajszy kurs funta w NBP 5,02 i dokładnie po takim kursie rozliczono mi zakupy. A czym ?
Kartą prepaid Skarbonka Auchan Mastercard - za darmo po rezygnacji z ubezpieczenia.
Żegnam mBankowy zdzierco ......

mhipek napisał(a):
> Właśnie zapłaciłem za zakupy w brytyjskim Amazonie -
> przedwczorajszy kurs funta w NBP 5,02 i dokładnie po takim kursie
> rozliczono mi zakupy. A czym ?
> Kartą prepaid Skarbonka Auchan Mastercard - za darmo po rezygnacji z
> ubezpieczenia.
> Żegnam mBankowy zdzierco ......
posiadam prepaida Auchana i obawiam sie, ze srogo sie zawiedziesz, kurs podany to zapewne kurs BLOKADY srodkow (rzeczywiscie brany jest NBP - podobnie jak w innych bankach) - poczekaj na rozliczenie transakcji... :)
Regulamin wydawania i użytkowania kart przedpłaconych:
"6. Transakcje dokonane przy użyciu Karty w walutach innych niż złoty polski lub USD przeliczane są po kursie Organizacji płatniczej na USD, a następnie na polski złoty po kursie Organizacji płatniczej obowiązującym w dniu ROZLICZENIA Transakcji przez Organizację płatniczą. Transakcje dokonywane przy użyciu Karty w USD przeliczane są na polski złoty po kursie Organizacji płatniczej obowiązującym w dniu rozliczenia Transakcji przez Organizację płatniczą. Oney jest uprawniony do dokonania przeliczeń, o których mowa w zdaniu poprzedzającym."

bedzie tego cirka ebalt na dzien dzisiejszy 5,11pln...

Z.

Płaciłem we wtorek.
Rzecz w tym że transakcja jest już rozliczona i figuruje w spisie.

28.02.014; 12:15 mhipek napisał(a):
>Właśnie zapłaciłem
28.02.014; 12:27 mhipek napisał(a):
> Płaciłem we wtorek.

... nie ulega oczywiscie watpliwosci ze kurs mastercada jest i tak nizszy niz gimBankowy

To, że karty mBanku są jedynie dla nierozgarniętych frajerów płacących zagranicą już ustaliliśmy. Jedyną kartą o dobrych kursach walutowych jest MC byłego Polbanku, to też wiemy.
Pomiędzy tymi skrajnościami mamy kilkadziesiąt kart rozliczanych na zasadzie: waluta transakcyjna - waluta rozliczeniowa (EUR/USD) po kursie organizacji - przeliczenie na PLN po kursie banku plus ewentualnie prowizja. Banki kształtują swoją polityke kursową często w oderwaniu od realiów rynkowych, czego doskonałym przykładem jest mB. Prepaidy nie są tutaj wyjątkiem i raczej lepiej by było wnikliwie przeanalizować sposób rozliczen w regulaminie, chociaż nawet tam są ukryte np. prowizje za podwójne przewalutowanie. Będzie to zapewne bardziej opłacalne niż w mB, ale dużo mniej korzystne od kursu MC
Nie mam ochoty nieustannie porównywać kursów pomiędzy bankami, więc przyszłościowo jedynym sensownym rozwiązaniem wydają się być karty debetowe do kont walutowych, a może karta debetowa w banku strefy euro.

Pozdr
k

Skarbonka Auchan to pewnego rodzaju ewenement bo kwota zablokowanych środków zawsze równa się kwocie obciążenia. Nie ma różnic kursowych, więc obciążają po kursie z dnia dokonania transakcji.