powrót

Sprzątamy świat z Fundacją Nasza Ziemia

Pracownicy i pracowniczki mBanku dołączają do społeczności blisko 40 mln wolontariuszy i wolontariuszek z ponad 40 krajów na całym świecie, którzy sprzątaj świat w ramach inicjatywy „Clean Up The World”.


Sprzątamy świat z Fundacją Nasza Ziemia


Pracownicy i pracowniczki mBanku dołączają do społeczności blisko 40 mln wolontariuszy i wolontariuszek z ponad 40 krajów na całym świecie, którzy sprzątaj świat w ramach inicjatywy „Clean Up The World”. W Polsce akcję organizuje Fundacja Nasza Ziemia.

Fundacja Nasza Ziemia od blisko 30 lat zajmuje się edukacją ekologiczną i obywatelską. Jest oficjalnym organizatorem światowej akcji „Clean Up The World” w Polsce. Celem programu jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku „Sprzątanie świata” odbywa się już po raz 30. Akcja trwa od Dnia Ziemi do trzeciego weekendu września (16-17 września 2023), czyli wielkiego finału akcji. W tym czasie sztaby terenowe w całej Polsce sprzątają lasy, parki, okolice rzek i jezior itp. W zeszłym roku podczas akcji w Polsce zebrano 442 tony odpadów.

 

Nasza strategia ESG


„Sprzątanie świata” to ważna i potrzebna akcja, dlatego włączyliśmy ją do naszej „Strategii ESG na lata 2021-2015”, jako jeden z elementów celu „Budowanie kultury korporacyjnej opartej na wartościach ESG”. Namawiamy pracowników i pracowniczki do włączania się w akcję i tworzenie sztabów terenowych. To doskonała okazja nie tylko do budowania świadomości ekologicznej, ale także do integracji, pogłębiania więzi i rozwijania współpracy.

 

W naszej ofercie znajdziesz też inne produkty i usługi, które wspierają cele ESG. Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw!

Dowiedz się więcej o produktach, które wspierają cele ESG.