powrót

Daliśmy się porwać… ekonomii i uczymy o niej w szkołach

Wiemy, jak ważna jest edukacja młodych, dlatego dołączyliśmy do projektu „Porwani przez Ekonomię”. Razem z Warszawskim Instytutem Bankowości i ekonomistą, prof. Witoldem Orłowskim, chcemy uczyć młodych zdrowego podejścia do finansów.

Startem naszego projektu była lekcja inauguracyjna „Dlaczego nie lubimy inflacji”, w której uczestniczyli prezes mBanku Cezary Stypułkowski i prof. Orłowski. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie w artykule: Zostaliśmy partnerem generalnym projektu „Porwani przez ekonomię” .


Tematy ekonomiczne, które zostały poruszone w książce prof. Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych” uzupełniliśmy o 3 scenariusze lekcji – cyberbezpieczeństwo, oszczędzanie i pomysł na pierwszy biznes. Lekcje na podstawie naszych scenariuszy odbywają się już w szkołach, w całej Polsce.
Na zajęciach, trudne zagadnienia dotyczące finansów i bezpieczeństwa w sieci, oswajamy dzięki krótkim video, quizom czy interaktywnym pomocom edukacyjnym.

 


W nowym roku szkolnym startujemy z nowymi scenariuszami lekcji. Tym razem poruszymy tematy, które dotyczą kredytów, inwestowania czy pierwszej pracy.

 


Do współpracy przy ich opracowaniu, zaprosiliśmy: metodyków z Warszawskiego Instytutu Bankowości, Fundację Języka Polskiego, ekspertkę mBanku ds. cyberbezpieczeństwa oraz przedsiębiorcę – właściciela kawiarni Coffee Runner.

 

Zobacz film

 

 
W projekcie mamy zarejestrowanych i wyszkolonych ok. 1 000 nauczycieli.

Jeśli chcecie, by szkoła Waszego dziecka dołączyła do projektu, zachęcajcie nauczycieli do rejestracji na https://porwaniprzezekonomie.pl/

 

Zapraszamy!

 

Nota prawna

To nie jest oferta. „Porwani przez Ekonomię” to projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu Bankowości, oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”, którego partnerem generalnym jest mBank.