powrót

Festiwal matematyki po raz dziewiąty!

Już 2 grudnia, mFundacja zaprasza na 9. Festiwal Matematyki. Wydarzenie odbędzie
się w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10, w godzi. 10.00-15.00. Na małych i dużych entuzjastów królowej nauk czeka dużo atrakcji: doświadczenia, gry strategiczne, logiczne, zespołowe, łamigłówki, a nawet żonglerka.


Fundacja mBanku jest jego inicjatorem i partnerem Festiwalu Matematyki od 2014 roku. Do współpracy zapraszani są edukatorzy, którym bliska jest misja fundacji – udowodnienie, że matematyka jest wszędzie, że jest bardzo praktyczna i pozwala zrozumieć otaczający świat. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Na stoisku mFundacji zaprosimy do zabawy z geometrią. Na najmłodszych czekają geoplany, tangramowe układanki i ozoboty, które pomogą poznać strony świata. Starsze dzieci poznają sztukę origami, pobawią się kształtami, poszukają też symetrii w przyrodzie, a dzięki siatkom brył poćwiczą wyobraźnię przestrzenną.
Na gości wydarzenia czeka wiele dodatkowych atrakcji: gry, łamigłówki, eksperymenty, a nawet żonglerka. Dzieci, rodzice i nauczyciele będą także mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych.
 

Link do programu i listy warsztatów znajdziecie TU i TU.

Bezpłatną wejściówkę na tegoroczne wydarzenie można zarezerwować TUTAJ.