powrót

Jak rozwijać myślenie matematyczne?

Matematyka to nie tylko liczby i wzory. To przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i radzenia sobie z wyzwaniami. W ramach cyklu webinarów realizowanych przez Fundację Think! we współpracy z Fundacją mBanku pokażemy Ci, jak rozwijać te umiejętności wśród uczennic/uczniów szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie, 13 marca, poprowadzą Beata Skrzypiec i Joanna Świercz.

Kiedy webinar? 13 marca 2024 r., godz. 18.30–19.30

Webinar poprowadzą: Beata Skrzypiec – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku oraz Joanna Świercz – Nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu.

Podczas webinaru:

  • Uporządkujesz wiedzę na temat rozwoju myślenia matematycznego u dziecka.
  • Zyskasz pomysły na zadania matematyczne rozwijające myślenie matematyczne w szkole podstawowej.
  • Dowiesz się, jakie działania wspomogą rozwój myślenia matematycznego u młodszych uczennic i uczniów.


Dla kogo?

  • Nauczycielek i nauczycieli szkoły podstawowej, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie rozwijania myślenia matematycznego u uczennic i uczniów.
  • Nauczycieli, którzy szukają inspiracji i nowych pomysłów na ciekawe i efektywne lekcje matematyki – bowiem “Matematyka jest wszędzie”!


Jak się zapisać?
Wystarczy kliknąć w ten link i wypełnić formularz.


Uwaga, to jeszcze nie wszystko!


Już 14 marca rusza mSilnia, czyli nowy konkurs grantowy Fundacji mBanku dla szkół podstawowych! Program wspiera i docenia praktyczne podejście do edukacji matematycznej, interdyscyplinarność, wychodzenie poza schematy i rozwijanie myślenia matematycznego. Na grantobiorców czeka ponad 1 milion złotych! Granty otrzymują szkoły, a na autorów najlepszych pomysłów czekają dodatkowe nagrody. Założenia programu mFundacja przygotowała wspólnie z nauczycielami tak, aby odpowiadał na ich realne potrzeby. Program mSilnia zastąpi mPotęgę, organizowaną od 10 lat. Szczegóły już wkrótce!