powrót

Zobacz jak się zmieniamy

Blisko 13 lat temu powstał mBank - pierwszy w Polsce bank internetowy - a wraz z nim nowa jakość w usługach finansowych. Podobnie jak sam mBank, jego logo łamało rynkowe schematy. Kolorowy kwiatek, budzący na początku skrajne emocje, doskonale odzwierciedlał idee, które nam przyświecały. Od początku byliśmy awangardą, mieliśmy ambicje by robić to co inni uważali za niemożliwie i tworzyliśmy po prostu wygodną bankowość. Udało nam się na zawsze zmienić spojrzenie i oczekiwania Polaków wobec instytucji finansowych.

            Dotychczasowe logo mBanku

Dziś rozpoczyna się kolejna rewolucja mBanku.
Udostępniliśmy właśnie nowy serwis informacyjny i transakcyjny. W nim kolejne innowacje zwiększające wygodę
w zarządzaniu finansami: mNAWIGACJA FINANSOWA, mOKAZJE, inteligentna wyszukiwarka, przelewy przez telefon
i Facebook
.

Poszerzyliśmy również paletę produktową o Ofertę Premium dla klientów zamożnych. Wkrótce marka mBank zastąpi marki MultiBank i BRE Bank. Idziemy naprzód i wprowadzamy zmiany, które istotnie podniosą funkcjonalność
i dopasowanie mBanku do zróżnicowanych potrzeb Klientów.

Uznaliśmy więc, że takim wydarzeniom powinno towarzyszyć odświeżenie naszego logo. Szukaliśmy rozwiązań, które pozwolą zachować nietuzinkowy mBankowy styl, podkreślą wygodę i nowoczesności, a także ułatwią Klientom poruszanie się w nowej ofercie dla klientów indywidualnych, zamożnych i przedsiębiorców.

Podstawą było nawiązanie do obecnego logo i dziedzictwa mBanku.
Poszukiwania trwały długo i rozważaliśmy różne warianty :)

Wersja logo mBanku 1Wersja logo mBanku 2Wersja logo mBanku 3Wersja logo mBanku 4


Po wielu próbach, dyskusjach i badaniach wybraliśmy rozwiązanie, które w naszej ocenie najbardziej odzwierciedla to, co wyróżnia odnowiony mBank czyli wygoda i dopasowanie.

Z kolorów mBankowego kwiatka stworzyliśmy logotyp oferty dla Klientów indywidualnych, który jednocześnie będzie podstawowym logotypem mBanku:
 

                     mBank logo - oferta indywidualna

mBank logo - oferta indywidualna  mBank logo - oferta indywidualna

Sięgając dalej do kolorystyki mBankowej oraz barw stosowanych w logo MultiBanku obsługującego Klientów zamożnych stworzyliśmy logo dla Oferty Premium:

                       mBank logo - Oferta Premium

 

 mBank logo - Oferta Premium      mBank logo - Oferta Premium     mBank logo - Oferta Premium

W mBanku obsługujemy już 325 tys. firm! Dlatego uznaliśmy, że oferta dla przedsiębiorców również powinna mieć swoją wersję logo:


                           mBank logo - Oferta dla Firm


   mBank logo - Oferta dla FirmmBank logo - Oferta dla Firm

W listopadzie do zaprezentowanych Wam logo dołączą kolejne dla Klientów bankowości korporacyjnej i prywatnej.

Jak widzicie na prezentowanych wyżej grafikach, nowe logo daje możliwość przygotowania wielu ciekawych adaptacji. Każda z wersji wyróżnia się kolorystycznie, ale jednocześnie stanowi spójną całość. W ten sposób, zachowamy unikalny charakter komunikacji dla naszych ofert, a jednocześnie nie pozostawimy wątpliwości, że mówi do Was mBank.

Podobnie jak wielu z Was byliśmy bardzo przywiązani do kwiatka. Otwieramy jednak nowy rozdział w mBanku.
Jesteśmy przekonani, że zmiany w ofercie i bankowości elektronicznej będą dla Was przydatne. Nowe logo jest ich odzwierciedleniem i liczymy, że je polubicie :)

Tagi:

serwis, mBank