powrót

Czym są limity autoryzacyjne oraz do czego służą?

Limity autoryzacyjne określają wartość oraz liczbę możliwych transakcji Twoją kartą. Dotyczą zarówno transakcji bezgotówkowych, jak i transakcji gotówkowych. Ze względów bezpieczeństwa, w momencie wydania Twojej karty, nie wszystkie limity autoryzacyjne są zdefiniowane do udostępnianego przez mBank maksimum produktowego.
 
Limity transakcji korespondencyjnych i telefonicznych (tak zwane transakcje MO/TO) oraz transakcji internetowych zarówno dla kart kredytowych jak i debetowych ustawione są na 0 zł. Aby zatem móc dokonywać tego typu płatności, należy zmienić limity autoryzacyjne dla transakcji internetowych oraz MO/TO w serwisie transakcyjnym lub korzystając z pomocy Operatora mLinii. |

Dobrym zwyczajem jest przywrócenie limitów autoryzacyjnych dla transakcji internetowych oraz MO/TO do poziomu zero, po dokonaniu transakcji w środowisku wirtualnym.

Jak sprawdzić aktualne limity autoryzacyjne dla mojej mBankowej karty?

Limity autoryzacyjne można sprawdzić oraz zmodyfikować logując się do serwisu transakcyjnego.
Wybierając zakładkę „Moje Finanse”oraz menu  KARTY , należy zaznaczyć suwak w polu „Limty autoryzacyjne karty kredytowej”.

W poniższej zakładce prezentowane są informacje dotyczące wszystkich kart, które posiadasz w mBanku: zarówno kart kredytowych, debetowych, jak i eKart.


Limity autoryzacyjne - mBank
Nowy serwis transakcyjny mBanku

Aby uzyskać szybki dostęp do informacji na temat limitów autoryzacyjnych, kliknij w opcję "Zmiana limitów", widoczną pod nazwą i typem karty, dla której chcesz zmienić limity.
Limity autoryzacyjne - mBank
Dotychczasowy serwis transakcyjny mBanku

Pojawiają się dwa okna dotyczące limitów autoryzacyjnych: pierwsze z nich dotyczy kwotowych limitów autoryzacyjnych, drugie: ilościowych limitów autoryzacyjnych. W każdej z tych tabeli znajdują się informacje na temat rodzaju limitu, obecnego limitu dziennego/miesięcznego oraz maksymalnego limitu dziennego/miesięcznego.

Limity autoryzacyjne - mBank
Nowy serwis transakcyjny mBanku


Limity autoryzacyjne - mBank
Dotychczasowy serwis transakcyjny mBanku

Jak zmienić aktualne limity autoryzacyjne dla mojej mBankowej karty?

Aby zmienić interesujące Cię limity kwotowe, lub ilościowe, kliknij w przycisk: "Modyfikuj". Ścieżka postępowania w obu przypadkach jest taka sama, my się przyjrzymy zmianie limitów kwotowych.


Limity autoryzacyjne - mBank
Nowy serwis transakcyjny mBanku

Limity autoryzacyjne - mBank
Dotychczasowy serwis transakcyjny mBanku

Aby poprawnie określić własne limity autoryzacyjne - kolumna "Obecny", pamiętaj, aby wpisywane przez Ciebie wartości nie przewyższały maksymalnej możliwej wartości - kolumna "Maksymalny".

Jeżeli zmieniasz np. limit dzienny dla transakcji korespondencyjnych i telefonicznych, zwróć uwagę, czy limit miesięczny dla transakcji korespondencyjnych i telefonicznych wynosi co najmniej tyle, co wprowadzony przez Ciebie limit dzienny.

Po wprowadzeniu nowych wartości limitów autoryzacyjnych, kliknij "Dalej" oraz zatwierdź operację zmiany limitów hasłem smsowym.