powrót

Futures Trader-sprawdź puls rynku.Giełdowy konkurs dla sprinterów, daytraderów i inwestorów długoterminowych

„Future” to przyszłość, ale też w slangu branży finansowej określenie kontraktu terminowego, dynamicznego narzędzia inwestycyjnego z kategorii pochodnych. Jeśli czekasz na debiuty giełdowe, nowe emisje i hossę – zobacz co możesz mimochodem i w międzyczasie na rynku instrumentów pochodnych. Futures czekają na odkrycie . . .
 
Słyszałeś że Giełda Papierów Wartościowych jest ważna - dzięki niej firmy pozyskują kapitał na inwestycje,
a inwestorzy wiedzą jak wiedzie się firmom na które postawili. Większość otaczającego cię świata jest tworzona przez giełdowe firmy.

A dlaczego instrumenty pochodne i kontrakty na indeks? Pewnie nie wiesz, ale GPW to jeden z europejskich liderów jeśli chodzi o udział inwestorów indywidualnych w obrotach - w przypadku kontraktów terminowych na aktywność Jana Kowalskiego przypada 50% obrotu! I nie bez powodu – kontrakty terminowe pozwalają na inwestowanie i zarabianie zarówno kiedy indeksy idą w górę – jak i kiedy spadają. Możesz też inwestować mając tylko część wartości całego kontraktu – tyle ile potrzeba na depozyt zabezpieczający. Czyli nie musisz czekać na hossę i wchodzisz w rynek z niewielkim kapitałem – dzięki dźwigni finansowej i możliwości zarabiania na spadkach jesteś cały czas w grze.
 
I możesz się o tym przekonać bo 19 maja 2014 r. ruszyły zgłoszenia do konkursu Futures Trader organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Dom Maklerski mBanku (tak, to biuro maklerskie twojego ulubionego mBanku!). Do zdobycia jest łącznie 140 tys. zł. Konkurs rozgrywany na giełdowej platformie demo, w bezpiecznym, wirtualnym środowisku jest szansą by spróbować swoich sił na rynku pochodnych i poszerzyć wiedzę na jego temat.

W pierwszym etapie, do końca maja, potrwa „rozgrzewka” przed właściwą rywalizacją. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli testować swoje koncepcje na demonstracyjnym rachunku konkursowym. Prawdziwy wyścig zacznie się 2 czerwca, w momencie rozpoczęcia sesji giełdowej. Od tego momentu przez trzy kolejne tygodnie, do 20 czerwca zawodnicy będą rywalizować mając do dyspozycji wirtualne 50 000 zł i kontrakt na indeks WIG20. Najlepsi zdobędą nagrody: 25 000 zł za pierwsze miejsce, 15 000 zł za drugie i 10 000 zł za trzecie w rankingu głównym plus iPady. Będziemy również premiować najlepsze dziennie stopy zwrotu – codziennie i w dedykowanym daytraderom rankingu najlepszych dziennych stóp zwrotu. Pula nagród przekracza 140 000 zł, a premiujemy łącznie 44 miejsca w konkursie.

Szkolenia konkursowe – nie zostawiaj nic przypadkowi. Jeśli nie do końca czujesz różnicę między akcjami, kontraktami i obligacjami – przejdź szkolenie. Jeśli „depozyt zabezpieczający” to dla ciebie zamykana szafka na lotnisku – daj nam szansę opowiedzieć o rynku instrumentów pochodnych. Będziemy w kilku miastach Polski na webinarach, puentą będzie Dzień Pochodnych 28 maja na GPW. Dodatkową okazją do podniesienia swoich umiejętności będą webinary, organizowane od początku zgłoszeń do konkursu. Na nich uczestnicy dowiedzą się jak przystąpić do konkursu, jak grać żeby wygrać i na co zwracać uwagę na rynku. Pełna lista szkoleń tutaj.  
 
Zgłoszenia – od 19 maja
Konkurs – 2-20 czerwca
Nagrody – pula 140 000 zł, 44 premiowane miejsca
Więcej o konkursie Futures Trader na: www.konkurs.mdm.gpw.pl

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie: http://www.gpw.pl


Dom Maklerski mBanku – największe w Polsce biuro maklerskie prowadzące blisko 300 000 rachunków inwestycyjnych. Wieloletni lider rynku instrumentów pochodnych z największymi udziałami inwestorów indywidualnych w obrocie kontraktami terminowymi. Systematycznie nagradzany w branżowych rankingach za aktywność na rynku pierwotnym, wtórnym i opracowania Działu Analiz. W kwietniu udostępnił pierwszą na polskim rynku giełdową aplikację transakcyjną na iPada. Członek grupy mBanku. Więcej o DM mBanku: www.mdm.pl