powrót

Złoto dla mPotęgi

W tegorocznym rankingu Złoty Bankier po raz pierwszy przyznano nagrody w kategorii Bank wrażliwy społecznie. Tytuł ten i złota statuetka trafiły do mBanku za realizowany przez mFundację program grantowy mPotęga.

 

Branżowy konkurs Złoty Bankier, organizowany przez Bankier.pl i Puls Biznesu, odbył się już po raz siódmy. Jedną z kilku nowych kategorii, w której w tym roku mogły rywalizować instytucje finansowe, był Bank wrażliwy społecznie. O wynikach zadecydowali tu internauci. Najwięcej ich wskazań trafiło do mBanku za program grantowy mFundacji - mPotęga. Kategoria ta była też jedną z najpopularniejszych w plebiscycie - internauci chętniej głosowali na działania CSR, niż na najlepszy spot reklamowy.

 

Program grantowy mPotęga jest jednym z kluczowych działań Fundacji mBanku prowadzonych w ramach strategii „m jak matematyka”. U jego podstaw leży potrzeba edukacji matematycznej młodego pokolenia - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczasowe dwie edycje programu pozwoliły na realizację 96 projektów matematycznych, w których wzięło udział ponad 16 tys. uczniów i rodziców. Program ten jest realizowany przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

 

- Nagroda w kategorii CSR jest wyrazem nie tylko rosnącego znaczenia zaangażowania społecznego w biznesie, ale również w świadomości klientów. Sukces w plebiscycie jest tym większy, że mPotęga ma dopiero dwa lata. Trzecia edycja programu została ogłoszona w marcu, a jej finał przewidujemy w lipcu. Potwierdza się obrana przez nas strategia koncentracji wysiłków i środków na jednej dobrze zdefiniowanej dziedzinie, matematyce - mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

 

Zgłoszenia do trzeciej, ogólnopolskiej edycji programu mPotęga można przesyłać jeszcze do 10 maja za pośrednictwem strony mpotega.pl.