powrót

W październiku zarząd mFundacji przyznał dofinansowanie blisko 14 tysięcy złotych

W październiku zarząd mFundacji przyznał dofinansowanie blisko 14 tysięcy złotych trzem projektom edukacyjnym.


Dotacje otrzymują:

Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach na projekt „Mistrz liczenia - konkurs wiedzy matematycznej uczniów klas 2 i 3 szkół podstawowych gminy Biała Podlaska”
Turniej składa się z 4 etapów. W pierwszym etapie - eliminacyjnym, wezmą udział wszyscy chętni uczniowie. Osoby, którym uda się wykazać wiedzą, będą w następnych trzech etapach zbierać punkty za poprawnie rozwiązane zadania. Na najlepszych czekają statuetki i nagrody rzeczowe.

Polskie Towarzystwo Matematyczne (oddział w Poznaniu)
na projekt „Wielkopolskie Mecze Matematyczne dla szkół ponadpodstawowych - edycja VI”
Mecze matematyczne to konkurs, którego idea zaczerpnięta jest z popularnej w okresie renesansu metody prezentowania osiągnięć matematycznych. Polegała ona na tym, że dwóch uczonych publicznie rozwiązywało zadawane sobie wzajemnie problemy matematyczne. Bardziej współcześnie, są to kilkuetapowe, międzyszkolne turnieje drużynowe odbywające się w systemie pucharowym. Oceniana jest poprawność i sposób prezentacji rozwiązań. Zaplanowano dwa etapy turnieju (fazę grupową oraz finałową). Mecze  odbędą się równolegle w kilku szkołach - w tym samym  dniu i o tej samej porze, średnio co 14 dni.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych na projekt „Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego”
W czwartej edycji konkursu wezmą udział uczniowie klas 4-8. Pierwsze dwa etapy odbędą się we wszystkich szkołach powiatu mikołowskiego (województwo śląskie) pod opieką nauczycieli matematyki. Uczestnicy rozwiążą przygotowane przez organizatorów autorskie zadania. Mają bazować one na realnych, życiowych sytuacjach i wymagać logicznego myślenia. Do finału dostanie się maksymalnie pięciu najlepszych uczniów z każdej kategorii wiekowej. W każdej z nich wyłoniony będzie zwycięzca.