powrót

Przeznaczyliśmy ponad 700 mln zł na OZE

W pierwszej połowie 2022 roku przeznaczyliśmy na finansowanie budowy nowych farm fotowoltaicznych i wiatrowych ponad 700 mln zł.


Budowa elektrowni współfinansowanych przez bank pozwoli oszczędzić emisję 268 tysięcy ton dwutlenku węgla, to tyle ile produkuje 50 tys. polskich domów opalanych węglem.


Łącznie współfinansowane w pierwszym półroczu przez mBank farmy fotowoltaiczne i wiatrowe będą miały moc ponad 250 megawatów. Tyle potrzeba, żeby zielony prąd popłynął w domach 480 tysięcy klientów. Czy wiesz, że to więcej niż ludność Gdańska?


Pozostajemy liderem finansowania OZE w Polsce. W segmencie dużych inwestycji, takich jak farmy fotowoltaiczne czy wiatrowe, sfinansowaliśmy do tej pory ponad 2000 MW mocy.
Oprócz finansowania dużych projektów OZE (zarówno w ramach systemu aukcyjnego, jak i poza nim), mamy ofertę finansowania mniejszych projektów OZE (przede wszystkim dla autoproducentów i farm fotowoltaicznych) o mocy znamionowej do 5 MW. Z kolei firmy MŚP mogą też skorzystać z oferty leasingowej.


OZE (odnawialne źródła energii) to naturalne zasoby, m.in. energia wiatru, słoneczna czy wody.


Kampania internetowa, uwzględniająca działania reklamowe i contentowe, skierowana jest do MSP i przedsiębiorstw. Za kreacje odpowiada agencja Grey, za zakup mediów – dom mediowy Carat.
 

Tagi:

mBank, esg