powrót

Uważaj na fałszywe wiadomości SMS!

Oszuści podszywają się pod mBank i rozsyłają wiadomości SMS z linkiem do fałszywej strony banku. Pod pretekstem weryfikacji tożsamości nakłaniają do kliknięcia w link do strony, za pomocą której chcą wyłudzić Twoje dane.
Aby nie stracić pieniędzy, nigdy nie loguj się danymi do banku na takich stronach. Podając dane na tej stronie udostępniasz je oszustom!


Przykład wiadomości SMS jaką możesz otrzymać:

 Uważaj na fałszywe wiadomości SMS

Pamiętaj Nigdy:

  • Nie loguj się do banku lub stron szybkich płatności z linków wysłanych w mailach, SMS-ach, komunikatorach lub na portalach społecznościowych (nawet jeśli strona wygląda łudząco podobnie jak strona mBanku!).
  • Zawsze wpisuj adres strony bankowej ręcznie bezpośrednio w swojej przeglądarce internetowej.
  • Nie podawaj na takich stronach danych swojej karty płatniczej.
  • Nie podawaj na takich stronach swoich danych osobowych (Imię, nazwisko, PESEL, dane dowodu osobistego itp.).
  • Nie podawaj na takich stronach danych służących do łączenia aplikacji mobilnej z Twoim kontem: np. kodu, który przekazuje lektor w wiadomości głosowej. Kod od lektora należy podać wyłącznie w pobranej oficjalnej aplikacji mBanku i tylko gdy to Ty łączysz aplikacę mobilną z kontem.
  • Zwróć uwagę na to, co autoryzujesz. Przeczytaj uważnie wiadomość SMS i upewnij się, czy nie zatwierdzasz nowego typu płatności lub logowania do swojego konta. Pamiętaj, nigdy nie podawaj żadnych kodów na stronach, do których otrzymałeś link!


Jeśli po kliknięciu w link podałeś swoje dane jak najszybciej skontaktuj się z nami!