powrót

PIT-8C za rok 2019 dostępny w serwisie transakcyjnym


Zadeklarowałeś wcześniej chęć pobrania PIT-8C w formie elektronicznej? Świetnie, możesz w każdej chwili, dowolną liczbę razy pobrać dokument z serwisu transakcyjnego. PIT-8C za rok 2019 jest dostępny w serwisie transakcyjnym.
Po zalogowaniu wybierz Moje finanse>Inwestycje>Giełda>Ustawienia i dokumenty>PIT-8C lub Pasaż > Usługi > Dyspozycje >Złóż wniosek >Kategorie > Inwestycje > PIT-8C elektronicznie > Dalej >Pobierz pliki PDF. Po pobraniu (w większości przypadków), pliki będą zapisane na komputerze w folderze "Pobrane".

Pozostali klienci uprawnieni do otrzymania PIT-8C za rok 2019, mogą jeszcze do 31 stycznia zadeklarować chęć otrzymywania dokumentu w formie elektronicznej.  Można to zrobić na platformie eMakler, w serwisie transakcyjnym mBanku, w zakładce "Ustawienia i dokumenty" klikając link "Pobierz PIT-8C" lub „Zgoda na PIT-8C w formie elektronicznej”. Można też złożyć wniosek tutaj.
Pozostałe PITy dla klientów, którzy nie zadeklarowali pobrania dokumentu elektronicznie, wyślemy pocztą, listem poleconym w ostatnich dniach lutego.