powrót

Uważaj na fałszywe e-maile ze złośliwym oprogramowaniem!

Przestępcy podszywają się pod nas i wysyłają fałszywe wiadomości e-mail. Piszą w niej, że przesyłają potwierdzenie transakcji z systemu mBank CompanyNet. W rzeczywistości wiadomość zawiera plik ze złośliwym oprogramowaniem. Jeśli go otworzysz, doprowadzi to do instalacji złośliwego oprogramowania na Twoim komputerze.

Uwaga! Może to skutkować przejęciem przez przestępców kontroli nad Twoim urządzeniem. To też bezpośrednie zagrożenie dla Twoich pieniędzy.

Jeżeli otworzysz taki załącznik:

  • jak najszybciej odłącz komputer od sieci i  przeskanuj go programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania,
  • jeśli możesz, skorzystaj z innego urządzenia i zmień hasła do wszystkich kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych,
  • skontaktuj się z Centrum Klienta


Zachowaj ostrożność! Jeśli otrzymasz e-maila z załącznikiem lub linkiem, którego się nie spodziewasz – nie otwieraj załączników i nie klikaj w linki.

Uwaga! Jeśli jakikolwiek komunikat, element systemu mBank CompanyNet, otrzymane z mBanku powiadomienie autoryzacyjne lub wiadomość e-mail wzbudzi Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z konsultantem.
 

Kategorie:

MSP i Korporacje