powrót

Jak wygrać 3000, 5000 lub 10000 zł?

Aktualizacja z dnia 04.05.2015

Ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszeń konkurs został odwołany.

Odpowiedź jest prosta – trzeba wygrać konkurs w eMaklerze w jednej z trzech kategorii. Więcej wysiłku będzie jednak kosztować zrealizowanie tego zadania, ale nikt nie mówił, że manna spadnie z nieba. Jest to jednak możliwe i z pewnością w każdej kategorii będzie zwycięzca. Może być nim każdy uczestnik, ale trzeba wziąć udział. A oprócz zwycięzców nagrody otrzymają zdobywcy drugich i trzecich miejsc. Konkurs polega na inwestowaniu prawdziwych środków na giełdzie za pośrednictwem eMaklera. Wygrywa ten, kto na koniec będzie  miał aktywa najwyższej wartości.

Konkurs będzie trwał od 5 maja 2015 r. do 13 czerwca 2015 r. i jest skierowany wyłącznie do  klientów, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu lub w dniu zgłoszenia do konkursu (jeśli zgłoszą się w trakcie) nie będą mieli żadnych instrumentów finansowych na rachunku inwestycyjnym w DM mBanku prowadzonym na potrzeby usługi maklerskiej oraz nie mają umowy na instrumenty pochodne i którzy zapewnią na rachunku powiązanym z eMaklerem (w tym przypadku to będzie eMax) odpowiednią kwotę.

Poniżej krótka instrukcja uczestnictwa w konkursie:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2015 r., ale jeśli do dnia poprzedzającego rozpoczęcia konkursu, czyli do 4 maja nie będzie 500 zgłoszeń, to konkurs może się nie rozpocząć, dlatego najlepiej zgłosić się do 4 maja 2015 r. i potem tylko czekać na najlepszy moment do zainwestowania. Zgłoszenie jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Na formularzu zgłoszeniowym koniecznie trzeba podać 4 ostatnie cyfry rachunku eMax, który od tej pory będzie rachunkiem powiązanym z usługą maklerską (wszystkie operacje związane papierami wartościowymi będą przechodzić przez ten rachunek) oraz, na którym trzeba będzie zapewnić odpowiednią kwotę. Jeśli nie masz rachunku eMax, możesz go „od ręki” otworzyć w serwisie transakcyjnym (Pasaż>Oszczędności>eMax).Trzeba też wybrać jedną z trzech kategorii konkursowych (można brać udział tylko w jednej). Mamy do wyboru trzy: 3.000, 5.000 i 10.000 zł. W każdej kategorii zadanie jest takie samo – mieć na zakończenie konkursu największą wartość aktywów. Różnica jest w wartości inwestycji i wysokości nagród. I tak w kategorii 10.000 zł zaczynamy inwestowanie z kwotą 10.000 zł i nagroda główna to 10.000 zł (druga nagroda 1.000 zł, trzecia 800 zł), w kategorii 5.000 zł zaczynamy inwestowanie z kwotą 5.000 zł i nagrody to odpowiednio 5.000 zł, 500 zł i 400 zł i w kategorii 3.000 zł zaczynamy inwestowanie z kwotą 3.000 zł i nagrody to odpowiednio 3.000 zł, 300 zł i 200 zł. Pamiętaj, żeby w trakcie konkursu nie wpłacać i nie przelewać żadnych środków na zadeklarowany rachunek eMax.

2. Po zgłoszeniu, najpóźniej dnia 17 maja 2015 r. zapewnij na rachunku eMax, którego numer podałeś na formularzu zgłoszeniowym, kwotę równą wybranej kategorii konkursowej, czyli jeśli wybrałeś kategorię 10.000 zł musisz mieć na eMax dokładnie 10.000 zł, jeśli wybrałeś kategorię 5.000 zł musisz mieć dokładnie 5.000 zł, a w kategorii 3.000 zł musisz mieć dokładnie 3.000 zł. Oczywiście, jeśli wpłacisz wcześniej, będziesz miał więcej czasu na inwestycje.

3. Inwestuj. Zgodnie z regulaminem uczestnik konkursu powinien złożyć co najmniej 10 zleceń kupna i/lub sprzedaży, z których każde będzie zrealizowane przynajmniej częściowo lub w całości. Przedmiotem zleceń konkursowych mogą być tylko akcje wchodzące w skład WIG30. Dzięki temu ograniczamy ryzyko, że kupimy akcje, a potem będziemy mieli problemy z ich sprzedażą, bo płynność na papierach z WIG30 jest z reguły wystarczająca do swobodnego inwestowania.
Zachęcam do stosowania zasady „tanio kupić, drogo sprzedać”. Taki żart, ale zawsze daje efekty...

Raz w tygodniu na stronie będziemy prezentować aktualny ranking wartości portfeli, także każdy będzie mógł sprawdzić, jak mu idzie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 czerwca 2015 r., a nagrody wypłacimy do 4 lipca 2015 r. 
Choć nagród jest dziewięć, więc niestety nie każdy zostanie nagrodzony, to mam nadzieję, że dzięki grze na giełdzie każdy zarobi większe lub mniejsze pieniądze, a zdobyte doświadczenie wykorzysta w przyszłości.
Życzę powodzenia i proszę koniecznie zapoznać się z regulaminem konkursu.

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin „Konkursu eMakler 3-5-10”
Regulamin eMaklera
Dowiedz się więcej o eMaklerze