powrót

Fundacja mBanku zaprasza organizacje pozarządowe do konkursu o stypendia dla wybitnie uzdolnionych matematycznie

Z początkiem lutego rusza IV edycja programu stypendialnego „Mistrzowie matematyki”. W jego ramach stypendia otrzymać mogą wybitnie uzdolnieni matematycznie uczniowie, studenci a nawet młodzi naukowcy. Jest o co walczyć - w poprzednich edycjach fundacja ufundowała 400 stypendiów, przeznaczając na ten cel ponad 1 mln zł.

Stypendia Fundacji mBanku przyznane zostaną w tym roku po raz czwarty. W programie „Mistrzowie Matematyki”, który trwa od 2014 r., fundacja wsparła 400 stypendystów za pośrednictwem 17 organizacji pozarządowych. Wybitnie uzdolnieni mogli liczyć na stypendium w wysokości od 1 do 5 tys. zł rocznie. Łącznie na ten cel fundacja przeznaczyła już ponad 1 mln zł.

- W kraju mamy wiele talentów matematycznych, które - przy odpowiednim wsparciu - mają szansę rozwinąć się z korzyścią dla całego społeczeństwa. Sztuka polega na tym, aby skutecznie takie osoby zidentyfikować i dotrzeć do nich. Dlatego uruchamiamy czwartą edycję „Mistrzów matematyki” - mówi Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

 Fundacja mBanku zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, które statutowo mogą prowadzić własny program stypendialny.

Stypendystami mogą zostać:

  • dzieci i młodzież szkolna;
  • studenci kierunków matematycznych;
  • doktoranci i młodzi naukowcy.


Nabór wniosków rozpoczyna się 1 lutego 2017 r. i potrwa do 5 marca br. Regulamin konkursu stypendialnego oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie mFundacja.pl, w zakładce „Stypendia”.
 

Tagi:

mBank, mfundacja