powrót

Wspieramy Ukrainę i razem z Fundacją Polskie Międzynarodowe Centrum Pomocy uruchamiamy zbiórkę

We współpracy z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej chcemy pomagać ofiarom wojny w Ukrainie. Dlatego rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym.


Każda wpłacona przez Ciebie złotówka trafi na konto Fundacji

 

PCPM działa na wschodzie Ukrainy od 2014, jesteśmy na miejscu więc niesiemy pomoc humanitarną od pierwszego dnia tej wojny. Ewakuujemy mieszkańców z Charkowa i okolic, dajemy im schronienie we względnie bezpiecznym miejscu za linią Dniepru, gdzie mają zapewniony posiłek i doraźną pomoc. Lada dzień wysyłamy transport z pomocą. Najpierw do Lwowa, a następnie dalej na wschód. Potrzeby kraju niszczonego wojną rosną, naszą pomoc rozszerzamy o wsparcie medyczne. Nie wykluczamy uruchomienia programów pomocowych także dla uchodźców z Ukrainy w Polsce – mówi dr Wojciech WIlk – Prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej


Jak wpłacać

To bardzo proste! Zrobisz to na naszej stronie. Również na pulpicie serwisu transakcyjnego znajdziesz specjalny skrót. Kliknij go, zrób przelew i gotowe. Możesz też wejść na stronę i kliknąć „Pomagam”.
A już niebawem przelew na konto Fundacji zrobisz również w aplikacji mobilnej.

 

 

O Fundacji Polskie Międzynarodowe Centrum Pomocy


Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej to apolityczna organizacja, która od ponad 15 lat niesie pomoc na całym świecie. Jej częścią jest też Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, certyfikowany przez WHO (Światową Organizację Zdrowia).

Fundacja PCPM działa w Ukrainie nie pierwszy raz. Medycy PCPM nieśli pomoc na kijowskim Majdanie podczas protestów w 2014 roku. W 2015 i 2016 r. fundacja wyremontowała ośrodek dla uchodźców Romaszka, w obwodzie charkowskim. Dostarczała też pomoc przed zimą, wyremontowała i wyposażyła kilkanaście szkół.

Założycielem PCPM jest dr Wojciech Wilk, ekspert ONZ w zakresie zarządzania kryzysowego, który uczestniczył w międzynarodowych działaniach w odpowiedzi na 19 kryzysów humanitarnych: od masowych ruchów ludności na Bałkanach po kryzys uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie.
Fundacja PCPM ma status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazać jej 1% podatku (KRS 0000259298).

 

Udostępnimy swój budynek poszkodowanym z Ukrainy

 

Zdecydowaliśmy również, że udostępnimy swój budynek poszkodowanym z Ukrainy, którzy szukają schronienia w Polsce. Tymczasowe miejsce pobytu zostanie uruchomione w biurowcu w centrum Warszawy, gdzie wcześniej mieściły się biura centrali banku. Budynek jest już przygotowany na przyjęcie 20 osób. Trwają prace nad adaptacją kolejnej powierzchni.

 

Więcej informacji związanych z wojną w Ukrainie znajdziesz w dziale Komunikaty i na mBank news.

 


Nota prawna

Pieniądze przekazane w ramach akcji Pomoc Ukrainie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego i strony  mBanku https://www.mbank.pl/lp/pomagamy-ukrainie/ trafią w całości na konto Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która działa na podstawie statutu dostępnego na stronie fundacji https://pcpm.org.pl/. mBank nie ponosi odpowiedzialności za rozdysponowanie środków pieniężnych zebranych w ramach akcji Pomoc Ukrainie przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Szczegóły dotyczące płatności bramką paynow znajdziesz w Regulaminie usługi Integratora Płatności Paynow dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie Integratora Płatności Paynow dla klientów bankowości korporacyjnej mBanku S.A. i na stronie www.mBank.pl/bramka-paynow.


Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek.