powrót

UWAŻAJ NA ZŁOŚLIWE OPROGRAMOWANIE

Ostrzegamy przed atakami, w których złośliwe oprogramowanie próbuje wyłudzić wiadomości SMS z kodami autoryzacyjnymi.

Złośliwe oprogramowanie przejmuje Twój identyfikator i hasło gdy logujesz się do serwisu transakcyjnego mBanku. Dodatkowo wyświetla na stronie logowania prośbę o podanie dodatkowych haseł SMS, a w razie ich wpisania fałszywe komunikaty:

„Poczekaj aż Twój komputer zostanie zidentyfikowany. Może to potrwać trochę czasu...”
oraz

„Prowadzone sa prace modernizacyjne w celu jak najszybszego przywrocenia dzialania systemu.
Przyblizony czas modernizacji wynosi kilka godzin.
Przepraszamy za tymczasowe utrudnienie i niedogodnosci.”

Przestępcy mogą wykorzystać kody SMS do potwierdzenia zleconych przez siebie  operacji i kradzieży pieniędzy z Twojego rachunku.

Pamiętaj!

  • Uważnie czytaj wszystkie wiadomości SMS przesłane z banku – zawsze weryfikuj czy rachunek odbiorcy i kwota operacji jest zgodna z Twoją dyspozycją.
  • Jeśli nie zlecałeś żadnego przelewu, nie dodawałeś zaufanego odbiorcy lub dane z przelewu są niezgodne to nie wpisuj na stronie kodu autoryzacyjnego i nikomu nie podawaj takiego kodu.


W przypadku wystąpienia sytuacji opisanej powyżej i podania hasła SMS prosimy
o niezwłoczny kontakt z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800.

Jednocześnie zalecamy:

  • jak najszybsze przeskanowanie komputera programem antywirusowym, w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i usunięcia go bądź ponowną instalację systemu operacyjnego komputera,
  • zmianę haseł do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych.

UWAGA!
Przeczytaj jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej: Bezpieczny komputer oraz w jaki sposób potwierdzać operacje wykonywane w serwisie transakcyjnym kliknięciem w aplikacji mobilnej: mobilna autoryzacja.