Polski rynek nieruchomości komercyjnych przekształca się w rynek dojrzały. Polska przyciąga coraz większą liczbę inwestorów, którzy poszukują różnego typu nieruchomości już nie tylko w Warszawie, ale także w miastach regionalnych.

 

Popyt na powierzchnie biurowe w głównych miastach powinien zostać utrzymany. Firmy międzynarodowe widząc potencjał społeczno – ekonomiczny Polski (dobrze wykształcona kadra pracownicza oraz niższe koszty utrzymania w porównaniu z zachodnioeuropejskimi krajami), decydują się na przeniesienie i otwarcie biur w centrach outsourcingowych na terenie kraju.

 

Inwestorzy dostrzegają znaczny potencjał w mniejszych formatach handlowych, które stanowią uzupełnienie oferty dużych centrów handlowych. Sklepy typu convenience shops są coraz bardziej popularne ze względu na łatwiejszą dostępność oraz dostosowanie oferty do potrzeb lokalnego rynku. Starsze obiekty są modernizowane, rozbudowywane i rekomercjalizowane. Jednak po pojawieniu się nowych projektów tracą one na atrakcyjności. Oferta dużych centrów handlowych będzie nastawiona na szerszy dostęp do rozrywki, usług i gastronomii.

 

Polska utrzymuje tempo rozwoju gospodarczego. Popyt na powierzchnie magazynowe będzie się więc utrzymywał. Sprzedaż internetowa wymusza jednak zasadniczą zmianę infrastruktury logistycznej. Najemcy z sektora e-commerce korzystają z powierzchni magazynowej w odmienny sposób, inny jest też łańcuch dostaw. W efekcie ich zapotrzebowanie na magazyny jest ponad trzykrotnie większe, niż byłoby przy sprzedaży tradycyjnej. Konieczne jest monitorowanie działań i strategii potencjalnych najemców – globalnych graczy, jak i polskich firm.

 

Grupa mBanku chce być partnerem pierwszego wyboru dla inwestorów zainteresowanych finansowaniem nieruchomości kredytem.

Profesjonalna obsługa i finansowanie sektora nieruchomości komercyjnych

 •  

  kompleksowa obsługa oraz pełen zakres usług dla projektów komercyjnych w ramach mBanku Hipotecznego, Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine mBanku oraz mLeasingu

 •  

  bezpieczna struktura finansowania projektu, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich stron projektu: inwestora, wykonawców, najemców i banku

 •  

  niezależny audyt inwestycji w trakcie budowy

 •  

  możliwość korzystania z doświadczeń banku na rynku nieruchomości komercyjnych

Dla kogo?

mBank Hipoteczny specjalizuje się w finansowaniu projektów dla deweloperów, którzy:

 • realizują projekty w ramach spółek celowych
 • posiadają doświadczenie branżowe
 • realizują projekty o budżetach większych niż kilkanaście milionów złotych
 • posiadają bardzo dobre lokalizacje w średnich i dużych miastach w Polsce


Główne segmenty:

 • obiekty biurowe
 • powierzchnie handlowe
 • powierzchnie magazynowe
 • hotele

Zobacz także

na temat Finansowanie nieruchomości komercyjnych w ofercie mBanku

Finansowanie nieruchomości komercyjnych w ofercie mBanku

Dostępne w ofercie korporacyjnej mBanku. Możliwość sfinansowania budowy lub nabycia nieruchomości komercyjnych oraz refinansowania nakładów poniesionych na wybudowanie lub nabycie nieruchomości komercyjnych.
na temat Leasing nieruchomości

Leasing nieruchomości

Aranżacja i kompleksowa realizacja transakcji leasingu nieruchomości. Oferta mLeasing dla dużych przedsiębiorstw i korporacji, jak i firm z sektora MSP.