Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Moje sprawy

 •  

  Czy moje pieniądze w banku są bezpieczne? Czy powinienem je wypłacić?

  • Pieniądze klientów są bezpieczne. mBank jest w dobrej kondycji finansowej. Nasze oddziały, mLinia i serwisy są dostępne. Nasze placówki, również w centrach handlowych pracują, tylko krócej.

   Może się jednak zdarzyć, że któraś z nich jest tymczasowo zamknięta. Dlatego jeśli nie musisz, zrezygnuj z wizyty. Wybierz aplikację, serwis transakcyjny lub zadzwoń do nas. Jeśli wybierasz się do oddziału, sprawdź czy jest otwarty. Zrobisz to tutaj.

    

   Nie ma konieczności wypłacania gotówki. Rekomendujemy korzystanie z płatności bezgotówkowych.

 

Moje kredyty

 •  

  Czy zawieszenie spłaty kredytu oznacza, że nie będę musiał nic płacić?

  • Odroczenie dotyczy części kapitałowej raty. Odsetki nadal będziesz musiał spłacać. Pamiętaj, że to część kapitałowa stanowi ogromną część raty. W przypadku kredytu gotówkowego na 12 tys. zł zaciągniętego na 50 miesięcy w pierwszej racie 197 zł to część kapitałowa a 95 zł odsetkowa i tylko tę drugą zapłacisz. W 30 racie 247 zł to część kapitałowa a 44.5 zł odsetkowa. Oznacza to ogromną ulgę w spłacie kredytu.

 •  

  Dlaczego odraczacie tylko część kapitałową a nie całą ratę? W telewizji mówią, że banki powinny odroczyć całą ratę.

  • Rozwiązanie, w którym mogliśmy odroczyć część kapitałową raty było najszybszym możliwym do wprowadzenia i zrobiliśmy to jako pierwszy bank. W dodatku można złożyć wniosek z domu i jest on automatycznie akceptowany dla każdego klienta. Pamiętaj, że to część kapitałowa stanowi ogromną część raty. W przypadku kredytu gotówkowego na 12 tys. zł zaciągniętego na 50 miesięcy w pierwszej racie 197 zł to część kapitałowa a 95 zł odsetkowa i tylko tę drugą zapłacisz. W 30 racie 247 zł to część kapitałowa a 44.5 zł odsetkowa. Oznacza to ogromną ulgę w spłacie kredytu.

 

Placówki, bankomaty, mBank

 •  

  Jak bank jest przygotowany na epidemię koronawirusa w Polsce?

  • W banku pracuje sztab kryzysowy, który monitoruje informacje na temat zagrożenia, a także zalecenia władz. Szykujemy się również na scenariusze skrajne (np. zamknięcie miasta, ograniczenia w ruchu), by w takiej sytuacji móc gwarantować klientom dostęp do rachunków i kluczowych decyzji finansowych.

 •  

  Nie mogę u Was wypłacić gotówki. Placówka jej nie ma albo w ogóle jest nieczynna. Co robić?

  • W pojedynczych przypadkach mogą pojawić się trudności z obsługą gotówkową – niektóre nasze placówki zostały tymczasowo zamknięte z powodu braku pracowników. Wiąże się to z obecną sytuacją w kraju (zagrożenie koronawirusem). Wszystkie oddziały pracują krócej. Czy wybrana placówka jest otwarta, można sprawdzić na mBank.pl

   Dostarczając pieniądze do oddziałów i bankomatów, podobnie jak inne banki, korzystamy z usług zewnętrznych firm. Niektóre z tych firm mogą mieć również problemy z dostępnością pracowników obsługujących konwoje. W takiej sytuacji, zapraszamy do innego bankomatu lub innej naszej placówki.

 •  

  Czy nie zabraknie pieniędzy w bankomatach? Czy powinienem wypłacić pieniądze na zapas? Czy można dokonać awizacji dowolnej ilości gotówki? I czy jej nie zabraknie?

  • Klienci jak zwykle mogą wypłacać pieniądze – w dowolny sposób i w każdym momencie. Nasze placówki, również w centrach handlowych pracują, tylko krócej.

    

   Może się jednak zdarzyć, że któraś z nich jest tymczasowo zamknięta. Dlatego jeśli nie musisz, zrezygnuj z wizyty. Wybierz aplikację, serwis transakcyjny lub zadzwoń do nas. Jeśli wybierasz się do oddziału, sprawdź czy jest otwarty. Zrobisz to tutaj.

    

   Nie ma konieczności wypłacania gotówki. Rekomendujemy korzystanie z płatności bezgotówkowych.

   Zasady dotyczące wypłaty większych sum pieniędzy nie uległy zmianie. Awizacja wypłaty wymagana jest przy kwocie powyżej 20 tysięcy zł, 500 euro oraz 500 dolarów. Awizacja zlecona do godziny 10.30 realizowana jest z dnia na dzień, zlecenie po 10.30 do 2 dni. Tak jak dotychczas, przy kwocie powyżej 100 tys. zł czas oczekiwania na wypłatę może zostać wydłużony.