powrótPowrót do strony głównej forum

Wymiana KK w citku.

Ostatnio narzekałem na nieelastyczność citka w kwestii możliwości odbioru wznawianej karty w oddziale - wznawianej nie można, ale można zastrzec i odebrać nową.
Są w tej nieelastyczności jednak nierówni. Zapytałem, tak bez wielkiej nadziei na sukces, czy dałoby się za darmo wymienić kartę złotą na platynową, przy zachowaniu zwolnienia z opłaty miesięcznej - a tu okazało się, że się da (póki co podobno - zobaczymy, czy się jakieś opłaty nie naliczą), wystarczy mieć odpowiednio wysoki limit (min. 15k).
Tak że proces już rozpoczęty, złote mają działać do momentu aktywowania platynowych, a limit i zadłużenie mają przejść na nową kartę (z nowym numerem karty i nowym numerem rachunku do spłat), bez potrzeby spłacania jakiegoś dodatkowego wyciągu.
Platynowa ma tą zaletę, że ma ochronę przed fraudem do 72h przed zastrzeżeniem na całą sumę - dla pozostałych kart posiadacz odpowiada do 100zł - różnica niewielka, ale zawsze coś (a myślę, że jakby się z tego wycofywali, to dla platyn zrobią to jako dla ostatnich). Poza tym nie rzuca się tak w oczy jak gold (ciekawy jestem, jaki ma kolor w rzeczywistości) i ma jeszcze concierge, ale to żadna rewelacja.

obecnie możesz mieć karę w dowolnym kolorze.. i "złota" na nikim wrażenia nie robi, może krzykliwy róż albo odblaskowa żółć wywoła uśmiech, obecne raczej patrzą na ciebie z myślami długo będzie klepał ten pin... albo następny z odmową...

Blom

Wrażenia nie mam zamiaru robić - a wręcz przeciwnie, chcę uniknąć wzbudzania niezdrowego zainteresowania - a złota karta jest właśnie odblaskowo żółta, z dwojga złego wolę szarą z tym napisem "platinum". Srebrna odpada, bo limit tylko do 10k (a w końcu w rozmowie dowiedziałem się tylko, że simplicity ma min. limit 1700zł, ale maksymalnego się nie udało - a citek ma taki dziwny nowy zwyczaj, że jeśli w odpowiedzi na wiadomość wysłaną przez ST oddzwaniają, to tą wiadomość w ST kasują).
Ale z drugiej strony ze złotą kartą jest zapewne mniejsza szansa odmowy, więc może przychylniej patrzą ;P

Citi zaczyna przypominać mi bardziej parabank niż instytucję bankową. Dziś dostałem takiego sms: przelej limit z kk na konto i korzystaj z gotówki. RRSO: 33,17% :-D

Citi chyba popełnił błąd strategiczny pozbywając się klientów-drobnicy (wg ich kryteriów) i zamykając większość oddziałów. Chcieli pozostawić tylko śmietankę, czyli najbogatszych klientów, ale nikt z wierchuszki nie przewidział, że stracą tę grupę z Polski powiatowej, bo oddziały zostały tylko w miastach wojewódzkich. I to się im do dzisiaj odbija czkawką. Dlatego te desperackie próby wciskania kredytów. Też do mnie wydzwaniali dwa razy w tygodniu z propozycjami kredytu, az miarka sie przebrała i cofnąłem zgody marketingowe z wyjątkiem tradycyjnej poczty papierowej.
O wymianie karty przez drutkowa preczytałem z zainteresowaniem, bo nie wiedziałem, że platyna jest jeszcze w ofercie. Dopóki citek utrzyma cobranda z BP nie będę do tej sprawy podchodzić, bo teraz mam raz do roku tankowanie za darmo, a platyna wymiernych korzyści nie daje.

Pozdr
k

simpliciti 4ooo... kto Ci naopowiadał 17oo?? mBąkowe mają min 1500

Obecnie bonusy na jakie KK są pomijalne, chyba iż grubą rybą jesteś.
A polityka Citi? Chyba opłaca im się cała jazda z KK, oferta sama się sprzedaje, bonusy na zachętę są, wymagania symboliczne. Choć pozbywając się ROR, strasznie uprościli ofertę: KK + kredyt. Ich placówki w centrach handlowych hmm.. sklep jak każdy inny.

Blom

1700 - naopowiadał pan, który dzwonił z citka - a Tobie kto o tych 4k?
Trochę małe byłyby takie widełki 4k-10k dla kart typu "srebrnego" - choć kiedyś słyszałem też, że simplicity może mieć limit i 100k, więc widełki limitów w citku to taka mieszanka tajemnicy i legend.
Może mi się zdaje, ale coś się kołacze, że w citku gold ma limit do 50k (ale sam mam propozycję w ST na 55k, więc już sam nie wiem, co o tym myśleć, może łączyłoby się to ze zmianą na platynę - bo zastanawiam się wciąż nad tym, jaki sens ma dla citka ta darmowa wymiana - i nic mi do głowy nie przychodzi, przecież prawie nic, poza tymi marnymi 0,3% IF, na mnie nie zarabiają, a koszty limitu, który wykorzystuję w 10%, ponoszą), platyna do 100k - więc simplicity pokrywałoby cały przedział "metali szlachetnych", jedynie dla "czarnej" może być "sky is the limit" (tak o "czarnej" piszą w lion's) - i w sumie nie byłoby to nic nadzwyczajnego, w db silver ma 2k-20k, gold 5k-50k, platyna 20k-200k - a iq world 2k-150k (tak, od dwóch tysięcy do stu pięćdziesięciu tysięcy).
Najniższy limit, jaki widziałem, miała visa classic w eurobanku 1k do 5k (ale mi nie chcieli dać 5k, tylko 3k, choć jednocześnie na "gold" proponowali na wejście 15k).

Jakieś tam jeszcze bonusy można dostać, na pewno nie jest to to samo, co 10 lat temu, ale lepszy rydz niż nic. Są jeszcze KK z moneybackiem 1% albo z lojalnościówkami, w których w sensownym okresie czasu przy zwykłych domowych wydatkach można jakąś przydatną nagrodę dostać - choć promocje na wejście są i tak lepsze (właśnie dostałem 150zł - też fajni, w wiadomości z dzisiejszą datą napisali, że uznanie rachunku KK będzie do końca miesiąca, a wypłacili już wczoraj - a telefon ma być w 30 dni).

Citek może pozbył się klientów z rachunkami, które zawierały tylko pensję (kto wie, czy nie od razu wypłacaną w bankomacie - albo, co gorsza, po 50-100zł na dzień), zostawił grubszych, z których ma kasę na kredyty - bo warunki darmowości np. na priority, pomijając wersję kredyt+wpływ 5k, wychodzą na zero - wymagają depozytu na 30k i dają co najmniej 1pp mniej niż konkurencja - i tak czy siak 30zł są do przodu. Z gold jeszcze gorzej - chyba że ten depozyt jest w dewizach albo w akcjach, to wtedy opłacić się może.
Chyba że ma kasę na kredyty skądinąd - mi w każdym razie dali spokój po dwóch czy trzech takich telefonach, być może powiedziałem, że nigdy nie skorzystam - a potem wpadł mi do głowy ten pomysł, że na koniec kolejnej takiej rozmowy powiem, że wolałbym usłyszeć propozycję zamiany na platynę - a skoro przestali dzwonić to napisałem.
"Zwykłe" srebrne, złote i platynowe, dostępne jako visa i mc, przenieśli do sprzedaży stacjonarnej i telefonicznej, pytałem o to kiedyś, w necie zostawili tylko simplicity, cobrandy bp (srebne i złote, jedyna KK dostępna w necie jako visa) i premier miles, world - ich własny, a nie priceless specials - oraz, nie wiadomo po co, "czarną".
Co-branda, szczególnie wykorzystywanego, też pewnie bym na platynę nie zamieniał, ale jak dostawałem ofertę darmowej KK w citku, to mógł być to tylko gold - a teraz się okazało, że może być lepiej.

Korekta co do max. limitu golda - jak w ST w sekcji "zmień limit" kliknąłem "potrzebujesz większego limitu?" to pojawiła się nowa skala, od 55k do 100k - więc to jest widać max. dla golda. Zapewne więc dla platyny jest odpowiednio więcej - zobaczę, jak mi się to po wymianie zmieni.
A jak ktoś z simplicity ma też taką oferkę, to niech zobaczy, do ilu można.

Limity na kk chyba są indywidualnie wyliczane. Ja mam obecnie propozycję wstępnie zatwierdzoną przez bank dla simplicity: podniesienie do 23600. Oferta na tzw. klik.

drutkow1 napisał(a):
> 1700 - naopowiadał pan, który dzwonił z citka - a Tobie kto o tych
> 4k?
> Trochę małe byłyby takie widełki 4k-10k dla kart typu "srebrnego"
> - choć kiedyś słyszałem też, że simplicity może mieć limit i
> 100k, więc widełki limitów w citku to taka mieszanka tajemnicy i
> legend.

simplicity ma min. 4k, tyle.

Blom

@pepto - a kliknij na napis "potrzebujesz większego limitu?" pod tym "suwakiem" i zobacz, jak się zmieni - bo pewnie ten pierwszy suwak ma max. 23600, a ten drugi powinien mieć min. 23600 - a ciekawi mnie, jaki będzie ten drugi max.
Ale już widać, że większy niż dla silver.