powrótPowrót do strony głównej forum

WOŚP w aplikacji mobilnej

Wielkie serducho fundacji w apce. Serio? Jprdl...

Witaj grzegorzkrycki,

serduszko będzie dostępne w aplikacji do finału WOŚPu. Po finale, aplikacja wróci do poprzedniej wersji. Przykro nam, jeżeli ta opcja nie przypadła Ci do gustu.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Serce wośp jest tez w systemie transakcyjnym - mruga i przeszkadza.
Myślałam, że służy do zrobienia przelewu na orkiestrę, ale zonk, to tylko pseudo ozdóbka.
Taki przelew, żeby mBank dopłacił drugie tyle można zrobić tylko z głównej mTransferem.

Nie macie czego się czepić, czepcie się tramwaju. W dzisiejszym świecie jest mnóstwo światełek, szczególnie świątecznych, które jakoś dają Wam żyć. Mrugające serduszko WOŚP też Was raczej nie zabije. Wieczni malkontenci!

To przeczytaj pkt 2. poniższych zaleceń:
http://dostepnestrony.pl/...

Czytałem ten WCAG kilkukrotnie ale nadal są to zalecenia a nie wymogi. Właściciel strony/systemu transakcyjnego może robić wszystko po swojemu, bo tak chce i lubi. Równie dobrze wielu internautom można podłożyć przed nos netykietę ale co z tego, gdy tylko nieliczni się do niej stosują. Czytając inne wątki na forum można się dowiedzieć, że mBank nie jest idealny i tym bardziej wymaganie od niego przestrzegania WCAG jest nie na miejscu.

No właśnie. Banki dostosują się tylko do tego co im każe sejm lub KNF, wytycznymi ani zasadami usability się nie przejmują.

Serce w aplikacji to świetna sprawa.
Właśnie zrobiłem przelew klikając w serduszko, genialnie proste i funkcjonalne.

Wielkie brawa dla mBank za inicjatywę że dokłada drugie tyle przelewanej kwoty, wielki SZACUN :)

Witaj -Puma-

dziękujemy za Twoje uznanie :) Podwajamy pierwsze przelewy na kwoty 10, 20, 50 i 100 zł wykonane z konta w mBanku w dniach 18.12.2017 do 21.01.2018. Tylko w ramach tej konkretnej akcji przekażemy nawet 1 milion złotych :)

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

emu napisał(a):
> To przeczytaj pkt 2. poniższych zaleceń:
> http://dostepnestrony.pl/...

A to jakieś tam zalecenia prawne, czy takie tam bajdurzenia wymyślone przez doktorantów IT opłacanych za pół darmo i zbyt głupich na to, by dostać się do normalnej korpo?
Zresztą i tak nic nie jestem tam w stanie przeczytać, bo nic mi się nie wyświetla (firefox). Pewnie zabrakło w punktach zaleceń, by jak już chcemy blokować content dla wtyczek antyreklamowych, to by się przydało dać powiadomienie o tym, by czytelnicy mieli szansę je wyłączyć :D.

WCAG to są oczywiście tylko zalecenia jak tworzyć strony internetowe, by były jak najbardziej "dostępne" dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Tak naprawdę jedyne strony, które muszą się do tych zaleceń stosować, to strony urzędów państwowych, a i u tych jest z tym marnie. Gdyby stosować się do wszystkich zaleceń WCAG, to strony wyglądałyby bardzo ascetycznie, jak z lat 90. YouTube, Facebook oraz zapewne żaden nowoczesny serwis transakcyjny nie spełnia nawet podstawowych wymogów. Także czepianie się, że animowane logo nie spełnia jednego z zaleceń, gdzie praktycznie cały serwis transakcyjny nie spełnia żadnego zalecenia, którego zresztą nie musi spełniać, jest niczym poza zwykłym czepianiem się.